BİZİ FACEBOOK ÜZERİNDEN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN!

Ne demek Atatürkçülük? Bize çok anlatırlar. Arkadaşlar Atatürkçülük, üretim demektir. Üretirseniz güçlü olursunuz. Niçin? Bakın Mustafa Kemal Atatürk hemen Kurtuluş Savaşı’ndan sonra, barış anlaşmasını imzaladıktan sonra ne diyor? “Savaş meydanlarında kazandığımız zaferleri ekonomik zaferlerle taçlandırmazsak, bu ülkenin bağımsızlığını koruyamayız.” Nokta. Bu kadar…

Bize Atatürkçülüğü de yanlış öğrettiler. Onun da en büyük sorumlusu Kenan Evren ve arkadaşlarıdır. Koskoca Osmanlı İmparatorluğu’nun bir metre demiryolu yoktu, kendi parasını basacak bankası yoktu. Şeker bile üretemiyordu, bez üretemiyordu. Okuma yazma oranı kadınlarda binde sekiz, erkeklerde yüzde altı. Dumlupınar Belediyesi’nin çağrısı üzerine Dumlupınar’a gittim. Dumlupınar’da yapılan savaş ve şehitler anısına bir müze kurmuşlar. Müzede savaşta kullanılan silahlar var. Amerikalılara ait tüfekler, Almanlara ait tüfekler, Ruslara ait tüfekler var. Osmanlı’ya ait tüfek yok. Ne demişti Ozan? “Demir icat oldu mertlik bozuldu.” diye. Adamın elinde silah var üretmiş, sen yalın kılıç gidiyorsun, 300 metreden seni vuruyor. 

Peki koskoca Osmanlı İmparatorluğu tüfek üretemez miydi? Üretebilirdi. Ama tüfek üretmesi için bir siyasi iradeye ihtiyaç var. Peki Mustafa Kemal ne yaptı? Silah üretmek üzere Makine Kimya Endüstrisi’ni kurdu. Şeker fabrikalarını kurdu. Anadolu’nun her tarafında demiryollarını yaptı. Ne zaman kendi paramızı basmaya başladık biliyor musunuz? 1930 Yılında Merkez Bankası’nı kurduk. Peki 1925 yılında ne yaptık? Kayseri’de uçak fabrikasının temelini attılar o insanlar. Peki 1934’te ne oldu? Kayseri’den kalkan ilk uçak Ankara’ya indi. 1940’larda neydi? Türkiye uçak ihraç eden ülkeydi. Güney Kore’den önce otomobil ürettik biz. Bugün bizim otomobil markamız yok. Ama Güney Kore’nin dünya çapında 3 markası var. 1960’lı yıllar, bizim milli gelirimiz Güney Kore’nin 3 katı. Şimdi Güney Kore’nin milli geliri bizim 4 katımız. Sorumlusu kim? Kim bunların sorumlusu? Bakkal mı, manav mı, çiftçi mi, sanayici mi? 

Hayır arkadaşlar. Bunun sorumlusu öngörüsü olmayan, yeteneği olmayan siyaset anlayışı. Bunu sorumlusu siyasetçiler. Ama şu soruyu soracağım: Bu siyasetçileri kim iktidara getirdi? Bu soruyu sormuyoruz. Siyasetçilere kızıyoruz, her türlü şeyi söylüyoruz. İyi de kardeşim, bunları iktidara kim getirdi? Bu öngörüsüz, vizyonu olmayan insanlar nasıl geldi? 

Ne deniyordu?  2023’te şunu yapacağız, ihracatımız şu, ithalatımız şu olacak. Şu soruyu sorduk mu: Güzel, hedefler de çok güzel. Peki nasıl yapacağız, sorduk mu? Sormadık. Şimdi ne diyoruz? O hedefleri yakalama şansımız yok. Olamaz zaten. Ne ürettin, katma değeri yüksek ürün mü üretiyorsun sen? Hayır. Üniversiteleri bilgi üretmezse, Türkiye katma değeri yüksek ürün üretemez. Bu modeli bilmemiz lazım. 

Eğer bir ülkede demokrasi yoksa o ülke büyüyemez. Buyurun dünyaya bakın, kişi başına geliri 25 bin doların üstünde olan bütün ülkelere bakın. Bütün ülkelerde demokrasi var, özgürlükler var, medya özgürlüğü var, yargı bağımsızlığı var. Kimse kimseye bir şey demez, düşüncelerini özgürce açıklarlar. Çünkü üretim her kapıyı açar.

  • Dogecoin
Scan to Donate Dogecoin to DNox82jQRtxyeXEEdn9pF8rSDv4vRugfZF

Bizi Dogecoin ile destekleyin!

Silivri'nin Sesi hiçbir siyasi partiden ve siyasetçiden ilan ve para almamaktadır. Bağımsız yerel haberciliğin devamı için bize Dogecoin bağışlayarak destek olabilirsiniz.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

BAŞKAN YARDIMCISI HAKKINDA ŞOK İDDİA

BİZİ FACEBOOK ÜZERİNDEN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN! Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Hasan…

SİLİVRİ BELEDİYESİ’NDE GREV HAZIRLIĞI (GÜNCELLENDİ)

BİZİ FACEBOOK ÜZERİNDEN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN! Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz,…

JANDARMA KOMUTANINA SORUŞTURMA İDDİASI

BİZİ FACEBOOK ÜZERİNDEN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN! Silivri Sulh Ceza Hakimliği’nin 2022/1665…

İSKEÇELİ’YE İMAR KIYAĞI

BİZİ FACEBOOK ÜZERİNDEN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN! Silivri’de bulunan İskeçeli Mobilya’ya ait…

SİLİVRİ’DE İMAR KATLİAMI

BİZİ FACEBOOK ÜZERİNDEN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN! Eski Gürpınar Belediye Başkanı MHP’li…

AKP’Lİ MECLİS ÜYESİNDEN KAÇAK TESİS

BİZİ FACEBOOK ÜZERİNDEN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN! Silivri Kavaklı Mahallesi’nde Belediye’ye ait…

VOLKAN YILMAZ’A ANKET ŞOKU

BİZİ FACEBOOK ÜZERİNDEN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN! Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın…

HUKUKÇU BUNU YAPARSA…

BİZİ FACEBOOK ÜZERİNDEN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN! Bakırköy’de avukatlık yapan Sema ve…

VOLKAN YILMAZ ANKET YAPTIRIYOR.

BİZİ FACEBOOK ÜZERİNDEN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN! Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz…