Silivri Belediyesi’nde şoför olarak çalışan S.K. hakkında Belediye’nin mallarını el altından sattığı, karısına para karşılığı fuhuş yaptırdığı ve çocuğa istismar iddialarını da içeren bir ihbar mektubu gündeme bomba gibi düştü.

Skandal iddialar, Silivrili bir vatandaşın Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) geçtiğimiz Şubat ayında gönderdiği bir ihbar mektubu ile ortaya çıktı.

BELEDİYE’NİN TARIM ÜRÜNLERİNİ EL ALTINDAN SATIYOR

CİMER’e gönderilen ve gönderici adı soyadı ile başvuru numarası bizde saklı olan ihbar mektubuna göre Silivri Belediyesi’nde şoför olarak çalışan S.K., ihbarı yapan kişiye, el altından ucuz fiyata arpa ve ayçiçeği gibi tarım ürünleri satmak üzere teklif götürdü. Durumdan şüphelenen vatandaş S.K.’nın ağzını arayınca, bahse konu ürünlerin Silivri Belediyesi tarafından Belediye arazilerinde yetiştirilen ürünler olduğunu ve Silivri’de bu ürünleri düşük fiyata alan kişiler bulunduğunu öğrendi.

“M.E. İLE BERABERİZ”

İhbar mektubuna göre S.K. adlı şoför, sözde alıcısını ikna etmek için Silivri Belediyesi’nin tarımsal üretimlerinden sorumlu olan M.E. ile birlikte hareket ettiklerini söylemiş ve M.E. ile aralarında para alışverişi olduğunu gösteren 10 adetten fazla banka hareketini de kanıt olarak göstermiş.

İĞRENÇ İDDİALAR

İhbar mektubu bununla da bitmiyor. İddiaya göre S.K., alıcısına “bir masa kurup anlaşmayı” ve “karısıyla sabaha kadar beraber olmasını” teklif ediyor. İhbar mektubunda yazan şok edici detaylara göre S.K.’nın karısını para karşılığı başka erkeklere pazarladığı, bu ilişkilerden doğan gayrimeşru çocuklar olduğunu ve bu çocukları da “babalık davası açmak” tehdidiyle şantaj malzemesi olarak kullandığı belirtiliyor. Yine Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne gönderilen ihbar mektubunda, S.K.’nın karısını pazarladığı erkeklerin, kendi öz çocuğunu da istismar ettiği belirtiliyor.

BİR OKUL MÜDÜRÜYLE “KARIMLA YATTIN” DAVASI

Araştırmalarımıza göre söz konusu ihbarın başrolünde bulunan Belediye personeli S.K., daha önce de Silivri’de görev yapan bir okul müdürünü “karısıyla yattığı” iddiasıyla dava etmiş.

M.E.: “BORÇ VERDİM”

Söz konusu ihbar mektubu üzerine görüştüğümüz M.E., kendisine bağlı birimde şoför olarak çalışan S.K.’ya birden fazla defa para gönderdiğini kabul ederek, söz konusu paraları borç olarak gönderdiğini belirtti. M.E., Belediye arazilerine ekilen arpa, ayçiçeği gibi tarımsal ürünlerin çalınarak el altından satıldığı iddiasını ise yalanladı.

SAVCILARI GÖREVE DAVET EDİYORUZ

CİMER’e gönderilen söz konusu ihbar mektubunu tüm çıplaklığıyla aşağıda yayınlıyor ve kan donduran bu iddialar hakkında Savcıları göreve davet ediyoruz. Silivri’nin Sesi olarak sorumlu yurttaşlık ilkesi gereği, haberimizin ihbar kabul edilmesi için bugün itibariyle Silivri Cumhuriyet Savcılığı’na, Silivri Emniyeti Asayiş Büro ekiplerine ve Çanta Jandarma Karakol Komutanlığı’na da gereken müracaatları yapacağımızı bildiriyoruz.

  • Dogecoin
Scan to Donate Dogecoin to DNox82jQRtxyeXEEdn9pF8rSDv4vRugfZF

Bizi Dogecoin ile destekleyin!

Silivri'nin Sesi hiçbir siyasi partiden ve siyasetçiden ilan ve para almamaktadır. Bağımsız yerel haberciliğin devamı için bize Dogecoin bağışlayarak destek olabilirsiniz.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

BAŞKAN YARDIMCISI HAKKINDA ŞOK İDDİA

Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Solak’ın ailesine ait binada yapılan çıkmanın yasadışı…

CENAZE EVİNDE EĞLENCE DÜZENLEDİLER

Ortaköy Mahallesi’nde 20 yaşında gencecik bir fidanın toprağa verildiği gün, Silivri Belediyesi…

NEREDEN GELİYOR BU DEĞİRMENİN SUYU?

Silivri Belediyesi Özel Kalem Müdürü Gökhan Daşgın’ın 3 yılda edindiği servet dudak…

İSKEÇELİ’YE İMAR KIYAĞI

Silivri’de bulunan İskeçeli Mobilya’ya ait fabrikanın ek yapıları kaçak durumda. Her fırsatta…

SİLİVRİ BELEDİYESİ’NDE GREV HAZIRLIĞI (GÜNCELLENDİ)

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, sözleşmeli personele insanca geçinmek için gerekli zammı…

VOLKAN YILMAZ’A ANKET ŞOKU

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın yaptırdığı memnuniyet anketinden hüsran çıktı. Silivri Belediye…

AÇIK AÇIK RÜŞVET İSTİYORLAR

Silivri’de inşaatında yasal problem olan bir vatandaştan, bir meclis üyesi adına 100…

JANDARMA KOMUTANINA SORUŞTURMA İDDİASI

Silivri Sulh Ceza Hakimliği’nin 2022/1665 D.İş sayılı kararına istinaden söz konusu haber…

SİLİVRİ’DE İMAR KATLİAMI

Eski Gürpınar Belediye Başkanı MHP’li Velittin Küçük tarafından Silivri Sahili’nde yapılan inşaat…