CHP Silivri İlçe Örgütü, 23 Nisan’da çocuklara gerçekten bayram yaşatacak.

23 Nisan günü Silivri Sahili’nde kurulacak olan etkinlik alanında çocuklara özel yarışmalar, atölyeler, yüz boyama etkinlikleri, parkurlar ve geleneksel oyunlar düzenlenecek. Etkinlik Silivri Sahili Piramit Cafe karşısında saat 14:00’te başlayacak ve gün boyu sürecek.

ESEN 23 NİSAN KUTLADI

Öte yandan CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen bir açıklama yaparak 23 Nisan’ı kutladı. Esen açıklamasında “

Ülkemizin ve Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, gençlik yıllarından itibaren kurduğu “Demokrasi” düşü, bundan tam 102 yıl önce bugün, hâkimiyeti kayıtsız şartsız millete devretmek üzere açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi’yle gerçeğe dönüştü.

Mustafa Kemal, “Ben her kerameti Meclisten bekleyenlerdenim” der. Meclisin sahip olduğu keramet ise şüphesiz “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” ilkesidir. Bu nedenledir ki Kurtuluş Savaşı’nı Mustafa Kemal’in liderliğinde ve dünyaya örnek olan eşsiz bir dayanışmayla kazanan milletimizin özgürlük ve bağımsızlığa ulaşma kararlılığının merkezi TBMM’dir.

Yurttaşları arasında hiçbir ayrım gözetmeyen, hiç kimsenin bir diğerinden üstün olmadığı, her vatandaşının eşit haklara sahip olduğu genç Türkiye Cumhuriyeti’nin lideri Atatürk, bu kıymetli günü aynı zamanda çocuklara armağan ederek ebedi kılmıştır. Ulu Önder Büyük Atatürk, “Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz” sözleri ile de belirttiği gibi güzel ülkemizi gelecek nesillere emanet etmiştir.

Unutulmamalıdır ki, milletin vekâletini taşıyan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin asli görevi, demokratik, laik, sosyal hukuk devletini geliştirmek, ülkemizin dünyada söz sahibi olmasını sağlamaktır. Milletin meclisinin yetkilerinin törpülendiği, yetkilerin tek kişide toplandığı bir dönemdeyiz!

Bu yaşananlar tıpkı işgal yıllarında ki zifiri karanlık bir gece gibi… Ancak insanın hayatında sabahı olmayan gece yoktur. Unutmayalım ki şafağa en yakın an karanlığın en zifiri olduğu andır. Bugün yetkileri törpülenerek, elleri kolları kesilerek işlevsiz hale getirilmek istenen TBMM, yurdumuza vurulmak istenen prangayı mütareke döneminde kırdığı gibi yine milletin azim ve kararlılığıyla kıracaktır.

Sevgili çocuklar,
Sizler, bu güzel ülkenin geleceğini inşa edeceksiniz. Baş öğretmenimiz Büyük Atatürk Cumhuriyetimizi ve onun yüksek ideallerini sizlere emanet etti. Bu nedenle 102 yıl önce neler yaşandığını, Ulu Önder Atatürk’ün neden ilk iş olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni açtığını iyi öğrenmelisiniz. Cumhuriyetimizin temel ilkesi “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” ilkesidir.

Bu aynı zamanda “Bağımsızlık ve adalet” üzerine inşa edilmiş bir mirasın da temelidir. Bu mirası, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği “Muasır medeniyetler seviyesi” ve onun da ilerisine taşıyacak olan sizlersiniz.

Kıymetli çocuklar,
Memleketteki dahili ve harici bedhahlar Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve fikirlerini unutturmaya çalışıyor. Bunun için cebren ve hile ile her alanda eşi benzeri görülmemiş bir saldırıyla Nutuk’u yasaklamaya, andımızı kaldırmaya çalışıyorlar.

Ancak sizler z kuşağı olarak Türkiye’mizin ve geleceğimizin teminatısınız. Bu bilinçle Büyük Atatürk’e ve fikirlerine bağlılığınızdan bir adım geriye atmadan demokrasi ve cumhuriyet mücadelemizi iktidara taşıyacaksınız.

Bu duygu ve düşüncelerle, dünya çocuklarıyla birlikte tüm çocuklarımızın ve milletimizin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve dava arkadaşları başta olmak üzere 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışına yetişen 115 mebusu ve sonrasında çalışmalara katılan diğer mebuslarımızı, vatanın bağımsızlığı uğruna can vererek şehit düşen güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyor, milletimizin güven ve huzur içerisinde özgürce yaşayabilmesi için bedel ödeyen kahraman gazilerimizi şükran ve minnetle selamlıyorum.” dedi.

  • Dogecoin
Scan to Donate Dogecoin to DNox82jQRtxyeXEEdn9pF8rSDv4vRugfZF

Bizi Dogecoin ile destekleyin!

Silivri'nin Sesi hiçbir siyasi partiden ve siyasetçiden ilan ve para almamaktadır. Bağımsız yerel haberciliğin devamı için bize Dogecoin bağışlayarak destek olabilirsiniz.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

CHP YÖNETİCİSİ AKP’YE (Mİ?) ÇALIŞTI

Ortaköy Mahallesi muhtarlık seçimlerinde Silivri CHP İlçe Yöneticisi Ebru Akgün Pekel’in AKP’li…

15 YAŞINDAKİ KIZI KAÇIRAN SERVİS ŞOFÖRÜ YAKALANDI

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında Silivri’de yaşayan 15 yaşındaki kızı Yasemin…

MHP’DE ART ARDA İSTİFALAR

MHP Değirmenköy Mahalle Temsilcisi Murat Çılgın “İlçe Başkanı’nın tutarsızlığını” sebep gösterip istifa…

SAHTE GAZETECİ ÖĞRETMEN ÇIKTI

Kendisini Silivri Haber Ajansı’nın sahibi olarak tanıtan kişinin öğretmen olduğu ortaya çıktı.…

GÖRÜNTÜ VAR, ALTYAPI YOK

Silivri Sahili’ndeki Köy Pazarı uzun bir süreden bu yana açık olmasına rağmen…

ALİ KORSAN SİLİVRİ ORMANLARININ SORUNLARINI ANLATTI

Silivri Çevre Derneği Başkanı Ali Korsan, Dünya Ormancılık Haftası etkinlikleri kapsamında Sarıyer’de…

VOLKAN YILMAZ VATANDAŞI AZARLADI

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın, Silivri’de dün yaşanan su taşkını sonrasında dükkanını…

CHP’YE TAZE KAN

Dün Silivri CHP İlçe Örgütü toplantısından sonra rozet töreni yapıldı. CHP Silivri…

LEYDİ ÇARŞI’DA BIÇAKLI SALDIRI MAĞDURU KONUŞTU

Silivri Merkez’de bulunan Leydi Çarşı AVM isimli iş yerinde geçtiğimiz gün personelin…