Veli Paşa’yı önce paçavra gazetelerinde linç ettiler. Susurluk komisyonuna çağrıldı ama gitmedi diye yalan söylediler. Oysa Paşa komisyona hiç çağrılmamıştı.

Veli Paşa’ nın suçları büyüktü:

-Karadeniz’ e PKK’yı sokmadı.

-TİKKO denilen Ermeni-Taşnak örgütüne büyük darbe vurdu.

-Yani “CIA+MOSSAD+MI6” nın tezgahına taş koydu.

Hesabı sorulmalıydı. Sonunda esir evine tıktılar. Atmadık çamur bırakmadılar. Kendi kızı Zeynep KÜÇÜK avukatlığını yaptı. Veli Paşa “Benim üzerimden TSK’ ne uzanmak isteniyor” dedi, kimseye dinletemedi. O dönem askerler bile Veli Paşa’ dan vebalı gibi kaçtı. Sonra gördüler Hanya’ yı Konya’ yı ama, iş işten geçmişti. F-CIA sayesinde köşe yazarlığından ekmek yiyen Fehmi Koru vardı, Abdullah Gül ile birlikte İngiltere Exeter de özel eğitim aldılar. Bunlar gazetelerinde mahkemeler kurdular. Kimler tutuklanacak, listeler verdiler, bu Fehmi Koru Veli Paşa için; “Katilimle göz göze geldim” diye bir yazı yazdı. Ne yapsın Veli Paşa seni? Kendilerini nimetten sayan adamlar sıkıyı görünce fetöyü sattı. Bu adamlar ve daha adam gibi adamlar, birbirlerine tuzak kurdu ya! İşte en çok ona üzülüyorum. Veli Paşa ilk esirlenden, o yaşında ne yapsalar eğip bükemediler. Dimdik ayakta durdu, badem bıyıklılar gibi sızlanmadı. Kaçak büyük savcıları Zekeriya Öz kendini o zaman Kanuni sanıyordu, Paşa’ nın direnci karşısında, mahkemede aldığı cevaplardan sonra kafayı yedi. Veli Paşa’ yı savunmaları nedeniyle dava etti. Birçok esir dava edildi, hatta savunma yapan avukatlar da dava edildi. Savcı kaçak yaşıyor ama davaları hala duruyor. Gün geldi F-CIA muta nikahlı hükümetiyle birbirine düştü. F-CIA Erdoğan Familyası’ na çelme takarken sırt üstü düştü, kafayı çatlattı. Çelme takılan Erdoğangiller takımı ortaklığı bitirdi. AKP kamuoyunda taraftar toplamak adına “Ergenekon aslında Hergelekondu, fetönün hergeleleri kumpas kurdu.” diye itirafta bulundular. İki ortak birbirine düşmeseydi, Veli Paşa ve diğerleri esir evinden herhalde mezara giderdi. Veli Paşa’ nın çıkışı en sona bırakıldı. Çıktığında şunu söyledi: ESARETİMİ VATANIMA HELAL EDİYORUM. Böyle bir insan, üç günlük cezaevi saltanatını sultanlığa tahvil eden bir kişini döneminde esir edildi ya! İşte buna da hep üzülürüm. Veli Paşa ekranlara da çıktı, askeri okulların kapatılmaması için başlatılan eylemlere katıldı. Oysa o zaman Hergelekon yargısı bitirilmemişti, Ankara’ ya gönderilmişti. Sizce neden? “İpiniz elimizde, o ipi çözmedik. Her an aktif ederiz, susup yerinizde oturun.” Demek için tabi ki…

Veli Paşa tehdidi dikkate almamış “Askeri okulların kapatılması bir ABD projesidir” diye açıklama yapmıştı. Vatan sevgisi böyledir işte. Vatan deyince vatanı soymak olarak anlayanlarla; vatan deyince vatan için ölmeyi göze alanların amansız bir savaşır bu. Eninde sonunda vatanseverler kazandı ve kazanacaktır. Neden mi? Para için bayılanlar, kendi bedenini bile kötü emeller için kullanmaktan çekinmeyenler, vatan için ölenlerin karşısında barınamazlar da ondan. Tıpkı; Kurtuluş Savaşı’ nda saray derdine düşenlerin kaçıp, vatan derdine düşenlerin başardığı gibi. Veli Paşa İlker Başbuğ’ un yerinde olsaydı askerlerini CIA ‘e teslim eder miydi? Veli Paşa’ yı ekranlarda görünce aklımdan bu düşünce geçti. Cevabı zaten herkes biliyor. Teşekkürler Veli Paşam.

Ey Türk!

Kapılardan geçerken;

Türklüğünü unutma,

Ne Mutlu Türk’ üm demek için!

Cumhuriyet’ e sahip ol,

Devletini sevmek için!

Hayatı doğrulukla kur,

Doğruyu öğrenmek için!

İtimadı kaybetme,

İtibarı kazanmak için!

Kendini iyi tanı,

Cümle aleme tanıtmak için!

Topluluğa kendini ada,

Seninle olan insanlar için!

İşini, aşını, bilgini paylaş,

Paylaşanla olmak için!

“Muhterem Milletim’ e şunu tavsiye ederim ki; sinesinde yetiştirerek başına taç ettiği adamların kanındaki ve vicdanındaki cevheri asliyi çok iyi tahlil etmek dikkatinden, bir an tevakki etmesinler.”

Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

“Ey Türk;

Büyüklenme, zayıfsın gayet!

Kendini küçüklerden küçük gör, bütün herkese kendini saydırmak istersen eğer!”

“Bizler;

Gözünde vatanını,

Gönlünde ATATÜRK İlke ve İnkılaplarını tutabilen,

Vicdanında dinini saklayabilen,

Milliyetçilik ve laiklik düşüncesi içinde görev yapanlardanız.”

“Cumhuriyet’ in temelinin laik bir dünya görüşüne dayalı olduğu hiçbir zaman unutulmamalı ve bu gerçek gözden kaçmamalıdır.

Zira Türk halkı teokratik yönetimlerden çok acı çekmiştir.

Geri kalışının nedenleri arasında bunun önemli bir yeri vardır.”

Başkomutan Mareşal Mustafa Kemal ATATÜRK, 1930 Kırklareli

  • Dogecoin
Scan to Donate Dogecoin to DNox82jQRtxyeXEEdn9pF8rSDv4vRugfZF

Bizi Dogecoin ile destekleyin!

Silivri'nin Sesi hiçbir siyasi partiden ve siyasetçiden ilan ve para almamaktadır. Bağımsız yerel haberciliğin devamı için bize Dogecoin bağışlayarak destek olabilirsiniz.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

HAYAT

Şerefle bitirilmesi gereken en ağır görev Hayat’tır… Ercan Çakır; “Sayın Semih Tufan…

XXI. ASIR YÜKSEK BİLİM SANAYİ TEKNOLOJİ YARIŞINDA; POLİTİKA VE STRATEJİ NASIL OLMALIDIR?

Tarihten bugüne 200 000 yıllık insanlık tarihinde doğru ve yanlışın mücadelesi ile…

BÜYÜK DAHİ ATATÜRK’TEN SONRA, 84 YIL KAN KAYBEDEN TÜRKİYE NASIL KURTULUR?

10 Kasım 1938, Atatürk’ün bu dünyadan ayrılmasını müteakip, 3700 Atatürk yanlısı yönetimden…

HAYIR!

Dün “HAYIR” dedik, düşmanı defettik. Dün “HAYIR” dedik, işgali bitirdik. Dün “HAYIR”…

BİZ KİM MİYİZ?

Biz; Anadolu’da OĞUZ’ uz, Orta Asya bozkırlarında KIPÇAK, Doğu Türkistan’da KARLUK’ uz.…

BİR HİKAYE BİR DERS

Vaktiyle bir derviş, nefisle mücadele makamının sonuna gelir.Meşrebin usulünce bundan sonra her…

İSTİNAF MAHKEMELERİ

Hukuk, ekonomi modelleri, insan hakları konularında birbiriyle yarışan gelişmiş ülkelerin uygulamalarından biri…