Selam canlarım,

Uzun zamandır yapmak isteyip bir türlü fırsat bulamadığım şeyi sonunda yapmaya karar verdim; yazmaya…

Silivri’de öyle güzel şeyler oluyor ki(!), aslına bakarsanız yazmam gerekliydi de yani şimdiye kadar, belki biraz daha izlemek hoşuma gitti sanırım.

Şans eseri Belediye Başkanı olan bir kardeşimiz var, şans eseri diyorum çünkü ittifak olmasaydı eğer MHP’nin bir belediye başkanı çıkartma ihtimalinin yanından bile geçmiyordu.

Kendisinin Milletvekili adaylığı zamanında hiç unutmuyorum, Sahil’de zabıta noktasının orada seçim arabasının yanında durup insanlara kendini tanıtmaya çalıştığını…

CHP’nin iç savaşını fırsat bilerek oturdu koltuğa…

Şimdi ise at gözlüklerini takmış, pembe bulutlar üzerinde yaşıyor. Eşitlikten, haktan hukuktan bahsedip, kendi kasasını doldurmasının yanı sıra etrafındakiler de ceplerini, gönüllerini dolduruyor. 

Bilmiyor mu? Tabi ki biliyor ama işine gelmiyor. Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın dercesine, belediye personelleri emlakçılarla iş birliği yapıp altlarına arabalarını çektiriyor, estetik merkezlerinden çıkmıyorlar. 

Kendisi de tabi ki hafta sonlarında falan öyle sahile inip, bir iki kişiye selam verip, kuşlara balıklara yem atıp, bir sürü fotoğraf çektirip gidiyor. Zaten derdi zoru da sırf etiket. Neyse, eskiden kalma etiketlerinden de kurtuluyor bu sayede…

Merdiven altlarında düşüp kalkanları da anlatacağım sizlere. Ama ondan öncesinde bir siyasi partinin çatısının altında olup, bir başka partiye çalışan kişiyi mi yazsam? Silivri’de dedikodu bitmez.

Neyse can kuşlarım, anlatacak o kadar çok şey var ki, bir günde sizleri sıkmak istemiyorum. Dertleşeceğiz elbette, o yüzden şimdilik tekrar görüşmek üzere…

  • Dogecoin
Scan to Donate Dogecoin to DNox82jQRtxyeXEEdn9pF8rSDv4vRugfZF

Bizi Dogecoin ile destekleyin!

Silivri'nin Sesi hiçbir siyasi partiden ve siyasetçiden ilan ve para almamaktadır. Bağımsız yerel haberciliğin devamı için bize Dogecoin bağışlayarak destek olabilirsiniz.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

KİMİN ELİ KİMİN BELİNDE?

Alt kademelerden çıkıp adına odalar açılan bir kızçemiz var. Öyle ki; kendisine…