BİZİ FACEBOOK ÜZERİNDEN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN!

Silivri Belediye Meclis Toplantısı’nda söz alan Süheyl Kırkıcı’ya Volkan Yılmaz’ın “muhalefet etmenize alıştık.” demesi üzerine Kırkıcı “Biz burada saksı çiçeği deği,liz. Tabi ki görüşlerimizi söyleyeceğiz.” diyerek çıkış yaptı.

Silivri Belediye Meclisi’nin 8 Nisan 2022 Cuma günkü oturumunda gündem maddesi olarak Yat Limanı, Barınak, Yeni Balıkçı Barınağı ve Dolgu Alanı Kıyı Düzenlemesi Amaçlı 1/5000 Ölçekli Revizyon + İlave Nazım İmar Planı ve 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı ile ilgili İmar ile Çevre ve Sağlık Komisyonu raporu görüşüldü. Komisyon raporunun okunması sonrası oylama yapıldı ve CHP Grubu’nun da “evet” oyuyla rapor oy birliğiyle Meclis’ten geçti. Evet oyu verilmesinden sonra CHP Grubu adına söz alan CHP Silivri Belediye Meclis Üyesi Süheyl Kırkıcı söz alarak, projenin Silivri’ye olumlu etkileri olacağını ancak eksiklerin ve çekincelerin de olduğunu söyledi.

Kırkıcı; “Bu projenin başlama olasılığı, Silivri’de turistik tesislerin yapılmasını hızlandırabilir, Kale Mahallesi’nin restorasyonunu hızlandırır, ekonomik yaşama faydası olur. Bugün onayını vereceğimiz proje, sadece marina ve balıkçı barınağının projesi değildir. Biz bu proje üzerinde 2 kez toplantı yaptık. Daha önce de Meclis’te tartışmıştık, yeni bir proje değil. Yeni olan kısmı Balıkçı Barınakları’nın yeniden düzenlenmesi. Böyle önemli bir projenin üzerinde daha çok durmalıyız ama yasal süremiz dolmak üzere. Ancak soru işaretleri bulunuyor, ulaşım şimdi bile talebi karşılamazken bu proje ile nasıl yetecek? Dalgakıran duvarı büyüyeceği için kordon boyundaki manzara kapanacak. Bölge halkının da görüşleri alınmalı, özellikle balıkçıların fikirleri alınmalı. biz bu projeye karşı değiliz, dileğimiz eksiklerin giderilip, Silivri’ye ve balıkçılara faydalı olacak şekilde yapılmasıdır.” dedi.

Bu konuşma üzerine Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz söz alarak “Biz sizin muhalefet etmenize alıştık.” ifadelerini kullandı. Bunun üzerine Süheyl Kırkıcı tekrar söz alarak “Biz burada saksı çiçeği değiliz. Biz fikirlerimizi söylüyoruz. Bunlardan rahatsızlık duymak yerine bize teşekkür etmeniz gerekir. Bizim dönemimizde AKP Hükümeti ve AKP’li Büyükşehir Belediyesi tarafından Silivri halkı cezalandırıldı. Bizim dönemimizde verilmeyen izinler siz gelir gelmez verildi. Biz Silivri’ye hizmetler yaparken siz Silivri’de değidiniz.” dedi.

Tartışma üzerine CHP Grup Başkanvekili Bora Balcıoğlu da söz alarak “CHP olarak bizler hiçbir zaman Silivri’nin yararına olacak bir projeye hayır demeyiz. Biz halk odaklı olan her projenin arkasındayız. Biliyoruz ki yat limanı projesi Silivri’yi sosyal, ekonomik ve turizm alanında geliştirecektir. Biz çekincelerimizi belirttik. Ancak halk odaklı her proje için tavrımız olumludur.” diye konuştu.

  • Dogecoin
Scan to Donate Dogecoin to DNox82jQRtxyeXEEdn9pF8rSDv4vRugfZF

Bizi Dogecoin ile destekleyin!

Silivri'nin Sesi hiçbir siyasi partiden ve siyasetçiden ilan ve para almamaktadır. Bağımsız yerel haberciliğin devamı için bize Dogecoin bağışlayarak destek olabilirsiniz.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

BAŞKAN YARDIMCISI HAKKINDA ŞOK İDDİA

BİZİ FACEBOOK ÜZERİNDEN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN! Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Hasan…

SİLİVRİ BELEDİYESİ’NDE GREV HAZIRLIĞI (GÜNCELLENDİ)

BİZİ FACEBOOK ÜZERİNDEN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN! Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz,…

JANDARMA KOMUTANINA SORUŞTURMA İDDİASI

BİZİ FACEBOOK ÜZERİNDEN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN! Silivri Sulh Ceza Hakimliği’nin 2022/1665…

İSKEÇELİ’YE İMAR KIYAĞI

BİZİ FACEBOOK ÜZERİNDEN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN! Silivri’de bulunan İskeçeli Mobilya’ya ait…

SİLİVRİ’DE İMAR KATLİAMI

BİZİ FACEBOOK ÜZERİNDEN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN! Eski Gürpınar Belediye Başkanı MHP’li…

AKP’Lİ MECLİS ÜYESİNDEN KAÇAK TESİS

BİZİ FACEBOOK ÜZERİNDEN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN! Silivri Kavaklı Mahallesi’nde Belediye’ye ait…

VOLKAN YILMAZ’A ANKET ŞOKU

BİZİ FACEBOOK ÜZERİNDEN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN! Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın…

HUKUKÇU BUNU YAPARSA…

BİZİ FACEBOOK ÜZERİNDEN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN! Bakırköy’de avukatlık yapan Sema ve…

VOLKAN YILMAZ ANKET YAPTIRIYOR.

BİZİ FACEBOOK ÜZERİNDEN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN! Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz…