2011 yılında Silivri’de kurulan ve zaman içinde ülke çapında 41 kampüslük zincire ulaşan Mektebim Koleji, geçtiğimiz yıl yeniden kurucusu Ümit Kalko’nun marka yönetimine geçmişti. Atatürk’ün kurduğu Millet Mektepleri’nden adını alan Mektebim Koleji’nin Silivri Kampüsü, bu yılın eğitim dönemine 17 Ağustos’ta Öğretmen Genel Kurulu ile başladı. 

Toplantıda konuşan Silivri Mektebim Koleji Yöneticileri, “aramıza yeni katılan öğretmenlerimizle kadromuz daha dinamik, daha güçlü, daha özverili ve kendilerini öğrencilerine daha çok adamış bir şekle büründü. Yapacağımız tüm işlerimizde çocuklarımızı özne olarak alacak ve öğrencisi mutlu, öğretmeni mutlu, velisi mutlu bir okul olacağız” şeklinde açıklama yaptı. Önümüzdeki yılın, Silivri Mektebim Koleji için bir reorganizasyon ve restorasyon yılı olacağını belirten yetkililer, “Spordan sanata, sınav derslerinden inovasyon ve bilişime kadar her öğrencinin potansiyelini tespit etmek ilk hedefimiz. Sonrasında bu potansiyelleri işlemek, onlara yön vermek ve başarı elde etmek için öğrencilerimizle birlikte çalışacağız” dedi. 

Öte yandan 2022 – 2023 eğitim öğretim yılı Hizmet İçi Eğitim Çalışmaları kapsamında Mektebim Beykent Koleji, Mektebim Pelican Hill Anaokulu, Mektebim Silivri Koleji, Mektebim Çorlu Koleji, Mektebim Armada Anaokulu ve Mektebim Tekirdağ Koleji’nin 300 öğretmeni ile 18 Ağustos günü Silivri Mektebim Koleji’nde “Mektebim Kolejinde Eğitim Süreçleri” başlıklı bir oryantasyon semineri gerçekleştirildi. Açılış konuşmasını Mektebim Beykent Eğitim Kurumları Kurucusu Emre Kart’ın yaptığı seminerde, İngiltere ve Hollanda’da çeşitli üniversitelerde “Geleceğin Eğitimi” dersleri veren ve ayrıca ülkemizde de her yıl binlerce katılımcının dahil olabilmek için beklediği Eğitim Teknolojileri Zirvesi’ni (ETZ) organize eden Dr. Işıl Boy Ergül “Eğitimin Uzak Geleceğine Yakın Mercek” başlıklı bir konuşma gerçekleştirdi. Ergül “Evrimini tamamlamamış teknolojiden devrim beklenmez” ana temasıyla konuşurken, teknolojinin eğitim süreçlerinde mutlaka değerlendirilmesi gerektiğini ancak asıl olanın insan varlığı ve değerleri olduğunu belirtti. 

Mektebim Beykent Eğitim Kurumları bünyesindeki İnsan Kaynakları, Resmi İşler, Finans ve Özlük işlemlerinin anlatıldığı sunumlardan sonra Silivri Mektebim Koleji Kampüs Müdürü Serdar Şeker “Eğitim Anlayışımızın Çerçevesi” başlıklı Mektebimde Eğitim Süreçleri sunumunu gerçekleştirdi. Tüm Mektebim Kampüslerinde aynı eğitsel süreçlerin eş zamanlı olması için bu toplantıların yapıldığını belirten Şeker, ‘zincir en zayıf halkası kadar güçlüdür’ realitesi gereği zincirimizde zayıf halka bulundurmamalıyız, mesajını iletti. Mektebim Beykent Eğitim Kurumları Bölge Koordinatörü Görkem Cansev de Mektebim’in kamuoyu algısını anlatarak bundan sonra yapılması planlanan çalışmaları anlattı.

Mektebim Beykent Eğitim Kurumlarına bağlı altı okulda 22 Ağustos günü sınav gruplarının kurslara başlayacağı bildirilirken, yeni dönemde bambaşka bir Mektebim anlayışının yaşanacağına vurgu yapıldı.

  • Dogecoin
Scan to Donate Dogecoin to DNox82jQRtxyeXEEdn9pF8rSDv4vRugfZF

Bizi Dogecoin ile destekleyin!

Silivri'nin Sesi hiçbir siyasi partiden ve siyasetçiden ilan ve para almamaktadır. Bağımsız yerel haberciliğin devamı için bize Dogecoin bağışlayarak destek olabilirsiniz.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

CHP YÖNETİCİSİ AKP’YE (Mİ?) ÇALIŞTI

Ortaköy Mahallesi muhtarlık seçimlerinde Silivri CHP İlçe Yöneticisi Ebru Akgün Pekel’in AKP’li…

15 YAŞINDAKİ KIZI KAÇIRAN SERVİS ŞOFÖRÜ YAKALANDI

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında Silivri’de yaşayan 15 yaşındaki kızı Yasemin…

MHP’DE ART ARDA İSTİFALAR

MHP Değirmenköy Mahalle Temsilcisi Murat Çılgın “İlçe Başkanı’nın tutarsızlığını” sebep gösterip istifa…

SAHTE GAZETECİ ÖĞRETMEN ÇIKTI

Kendisini Silivri Haber Ajansı’nın sahibi olarak tanıtan kişinin öğretmen olduğu ortaya çıktı.…

GÖRÜNTÜ VAR, ALTYAPI YOK

Silivri Sahili’ndeki Köy Pazarı uzun bir süreden bu yana açık olmasına rağmen…

VOLKAN YILMAZ VATANDAŞI AZARLADI

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın, Silivri’de dün yaşanan su taşkını sonrasında dükkanını…

ALİ KORSAN SİLİVRİ ORMANLARININ SORUNLARINI ANLATTI

Silivri Çevre Derneği Başkanı Ali Korsan, Dünya Ormancılık Haftası etkinlikleri kapsamında Sarıyer’de…

CHP’YE TAZE KAN

Dün Silivri CHP İlçe Örgütü toplantısından sonra rozet töreni yapıldı. CHP Silivri…

LEYDİ ÇARŞI’DA BIÇAKLI SALDIRI MAĞDURU KONUŞTU

Silivri Merkez’de bulunan Leydi Çarşı AVM isimli iş yerinde geçtiğimiz gün personelin…