MELİH YILDIZ’DAN 23 NİSAN MESAJI

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) ve Silivri Belediye Meclis Üyesi Melih Yıldız, sosyal medya hesabından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının yıldönümü ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) ve Silivri Belediye Meclis Üyesi Melih Yıldız  mesajında: “ Millet iradesinin temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 102. yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük coşku ve gururla kutluyoruz. 23 Nisan, Dünya’da çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayramdır. Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk gelecek nesillere karşı olan sevgi ve güveninin bir göstergesi olarak, onlara demokratik, laik ve çağdaş Cumhuriyete sahip çıkma görevini vermiştir” diye kaydetti.

23 Nisan aynı zamanda milli birlik ve beraberliğin en güzel örneği olan Kurtuluş Savaşı sonrasında, millet iradesinin vücut bulduğu ve Cumhuriyetin temellerinin atıldığı gün olduğunu vurgulayan CHP’li Yıldız “O gün millet egemenliğine dayanan bir demokrasi anlayışının temeli atılırken, bizleri geleceğe taşıyacak olan çocuklarımız unutulmamış, onlara karşı olan güvenin bir ifadesi olarak bu bayram armağan edilmiştir. Evrensel bir bayram niteliğinde bütün dünya çocukları ile birlikte kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı sevgiyle selamlıyorum” dedi.

Total
0
Share