İYİ Parti Silivri İlçe Başkanı A. Refik Bek, bir basın toplantısı düzenleyerek Volkan Yılmaz’ın geride kalan üç yıllık hizmet süresini değerlendirdi.

Volkan Yılmaz’ın ilk göreve geldiğinde, kendisine yabancısı olduğu Silivri’yi tanıması için 1 yıl süre tanıdıklarını, daha sonra da araya pandemi sürecinin girdiğini ve bu sürenin 3 yıla uzadığını söyleyerek basın toplantısına başlayan İYİ Parti Silivri İlçe Başkanı A. Refik Bek, Volkan Yılmaz’ın 2019 yılında ortaya koyduğu 23 maddelik vaatlerini kısa bir slayt gösterisi olarak basın mensuplarına izletti.

23 VAADİNDEN 3 TANESİNİ BİLE YERİNE GETİRMEDİ

Volkan Yılmaz’ın seçilmeden önce medyada paylaştığı 23 adet vaadinden 3 yılda 3 tanesini bile yerine getirmediğini vurgulayan Bek, “New Center’ı yıkıp yerine köylü pazarı kuracağım dedi, yapmadı. STK’lar ile, kooperatifler ile birlikte hareket edeceğim dedi, yapmadı. 100 bin metrekare çocuk parkı yapacağım, bırakın yapmayı, bu parkı planlama aşamasına bile gelmedi. Silivri’yi ortadan ikiye bölen E5 karayolunu battı-çıktı ile yerin altına alacağım, kent meydanı yapacağım dedi. Henüz bir gelişme yok. 5 tane kapalı otopark yapacağım dedi, 3 yılın sonunda sadece bir tane kapalı otoparkın inşaatı var, orayı da şaibeli bir villa projesi karşılığında Merdanoğlu İnşaat yapıyor. Silivri’de tarımı ayağa kaldıracağız, çiftçiler gazete ilanlarıyla eleman arayacak dedi, şu an çiftçilerimiz kendi topraklarını ekmekte zorlanıyor.” diyerek Volkan Yılmaz’ın vaatlerini ve gerçekteki karşılıklarını sıraladı.

KİŞİYE ÖZEL RANT BELEDİYECİLİĞİ

Silivri siyasetinin köklü isimlerinden olan A. Refik Bek, 70’lı yıllarda gazeteciliğe ve siyasete başladığını ancak ne Selami Değirmenci, ne Hüseyin Turan, ne Özcan Işıklar dönemlerinde böyle adam kayırmacılık, böyle kişiye özel rantçılık görmediğinin altını çizdi. Bek, “Volkan Yılmaz’ın birinci vaadi planlı Silivri idi. Üç sene geçti, 1 metre yeri planlamadı. Selimpaşa ve Ortaköy halkında tedirginlik var. Çünkü Volkan Yılmaz bırakın yeni plan yapmayı, var olan planları bile bozuyor. Çayırdere’de kendilerinden olmayan vatandaşın binasını kepçelerle yıkarken, MHP’li vatandaşın arazisinde kaçak binaya göz yumuyor.” dedi.

AKP’Lİ MECLİS ÜYESİ’NİN BİNASINA KIYAK

Basın toplantısında fotoğraflar ile Volkan Yılmaz belediyeciliğinin adam kayırma ve kişiye özel iltimasları belgeleriyle ortaya koyan Bek, Klassis bölgesinde projesi AKP’li Meclis Üyesi Mimar Mustafa Çolakoğlu’na ait binanın komşu binalar ile olan farklarını ve AKP’li Meclis Üyesi’nin inşaatına geçilen kıyakları basın mensuplarına gösterdi.

YAPAN BAŞKAN DEĞİL, YIKAN BAŞKAN

Volkan Yılmaz’ın 2 sene sonra görevden ayrıldığında “yapan Başkan” olarak değil, “yıkan Başkan” olarak anılacağını belirten Bek, “Sağlık ocağını pandeminin ortasında yıkmaya kalktı. Balıkçı barınaklarını yıkmaya kalktı. Silivri Stadı’nı yıktı. Eğer Müjdat Gürsu Stadı’nı iBB tamamlamasaydı Silivrispor bugün maçlarını Silivri’de oynayamayacaktı.” dedi.

  • Dogecoin
Scan to Donate Dogecoin to DNox82jQRtxyeXEEdn9pF8rSDv4vRugfZF

Bizi Dogecoin ile destekleyin!

Silivri'nin Sesi hiçbir siyasi partiden ve siyasetçiden ilan ve para almamaktadır. Bağımsız yerel haberciliğin devamı için bize Dogecoin bağışlayarak destek olabilirsiniz.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

OKUL MÜDÜRÜNDEN EVLİ KADINA TUZAK

Silivri 75. Yıl Cumhuriyet İlkokulu Müdürü İsmail Güzel’in evli bir kadın veliye…

BAŞKAN YARDIMCISI HAKKINDA ŞOK İDDİA

Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Solak’ın ailesine ait binada yapılan çıkmanın yasadışı…

NEREDEN GELİYOR BU DEĞİRMENİN SUYU?

Silivri Belediyesi Özel Kalem Müdürü Gökhan Daşgın’ın 3 yılda edindiği servet dudak…

CENAZE EVİNDE EĞLENCE DÜZENLEDİLER

Ortaköy Mahallesi’nde 20 yaşında gencecik bir fidanın toprağa verildiği gün, Silivri Belediyesi…

İSKEÇELİ’YE İMAR KIYAĞI

Silivri’de bulunan İskeçeli Mobilya’ya ait fabrikanın ek yapıları kaçak durumda. Her fırsatta…

SİLİVRİ BELEDİYESİ’NDE GREV HAZIRLIĞI (GÜNCELLENDİ)

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, sözleşmeli personele insanca geçinmek için gerekli zammı…

AÇIK AÇIK RÜŞVET İSTİYORLAR

Silivri’de inşaatında yasal problem olan bir vatandaştan, bir meclis üyesi adına 100…

VOLKAN YILMAZ’A ANKET ŞOKU

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın yaptırdığı memnuniyet anketinden hüsran çıktı. Silivri Belediye…

JANDARMA KOMUTANINA SORUŞTURMA İDDİASI

Silivri Sulh Ceza Hakimliği’nin 2022/1665 D.İş sayılı kararına istinaden söz konusu haber…