Silivrispor tesislerinde Başkan Akgün Duru ve kulüp yöneticileri basın toplantısı düzenliyor.

3 gün önce oynadığımız maçla grup şampiyonu olduk. Bu süreci sizinle paylaşmak istiyoruz.

Biz 6 ay önce kuralar çekildiğinde öncelikli hedefimizin örnek bir kulüp modeli oluşturmak olduğunu söyledik. Şükürler olsun şu ana kadar bir yanlışımız olmadı. Elimizden gelenin fazlasını yaparak bu noktaya geldik.

Önümüzdeki süreçte biz dahil 3 şampiyon takım play-off oynayacak. Bunlardan bir tanesi Kartal, bir tanesi de Sinop olacak. Bu takımlar tek devre lig usulü birbiriyle karşılaşacak ve 1. olan da bir üst lige çıkacak. İnşaallah bu biz oluruz.

Bizim şampiyonluğumuz geçen hafta olmadı. Biz, bize göre forma kampanyasında 10 yaşında çocuklar harçlıklarıyla forma aldığında şampiyon olduk.

Biz Silivrispor formasını evlere soktuk. Seyirci rekorları kırdık. Bunların içinde kadınlarımız vardı, çocuklarımız vardı. İşte biz o zaman şampiyon olduk. Bu birlik beraberlik olmasaydı bir üst lige çıkmışız çıkmamışız ne fark eder?

Biz bu ilçeyi tekrar hakettiği profesyonel lige çıkartacağız. Buna inanıyoruz.

Bu süreçte en az yönetim kurulu üyelerimiz kadar bizlere ekonomik anlamda destek olan dostlarımıza da teşekkür ediyorum. Çok ama çok kişisel fedakarlıklarla bu noktaya geldik.

Gönül isterdi ki KURUMLAR bize destek olsaydı. Yeteri kadar olunmadı. İnşaallah bundan sonra olunur. Silivrispor hepimizin diyoruz. Sevinç hepimizin. Ama yük de hepimizin olsun.

Biz her şeyi şeffaf paylaşıyoruz, hesaplarımız açık. Ne yaptığımız ortada. Hepimiz bilinen tanınan insanlarız. Biz bu fedakarlığı yapıyorsak KURUMLARDAN da fedakarlık bekliyoruz.

Sevincimize gölge düşürecek beyanlarda bulunmak istemiyorum.

Geçtiğimiz günlerde bir bayrak kampanyası başlattık.

Bu kampanyadan kısa sürede 200 kadar geri dönüş aldık. Bunun devamını bekliyoruz. Herkesi bu kampanyaya katılmaya davet ediyorum.

Süreç devam ediyor, futbolcularımızın ödemeleri, primleri var. Yeni gelirlere ihtiyacımız var.

Uzun süredir bir çalışma içerisindeyiz, iki aydır izin almaya çalışıyoruz ama ne hikmetse bir türlü izin çıkmadı. Eşya ve araç piyangosu düzenleyeceğiz. Yaklaşık 700 bin TL civarında bir araç çekilişi yapacağız. Alt hediyelerle beraber yaklaşık 1 milyon TL’lik hediye dağıtacağız. Bu biletleri de 350 TL’den satacağız.

Bizim bir sevdamız var; sözde değil, özde Silivrispor’luyuz biz.

Biliyorsunuz stadımız başka bir proje için yıkıldı. Şimdi orada bizim bir tesisimiz var. Olmazsa olmazımız bu tesis bizim. Bunu kısa bir süre içinde boşaltmamız gerekiyor fakat alternatif üretilmeli. Bu tesis bir yere taşınmalı ya da yeni tesis yapılmalı. Bunu biz yapamayız. Bizi oradan kim çıkartıyorsa onların yapması lazım. Tesis dediğimiz lojmandır, atla deve değil. Gönül isterdi ki tam teşekküllü bir tesisimiz olsun. İşte o zaman biz de altyapıdan sporcu çıkartırız. Tesisi kulüp yapamaz. Devletin yapması lazım. Selimpaşa’da Karasu Tesisleri var. Oraya da İl Spor Müdürlüğü bakıyor. Çok olumlu yaklaşıldı, Silivrispor olarak burayı kullanabilirsiniz denildi.

Milletvekilimiz Tülay Kaynarca’ya ve siyasetçilere sesleniyorum. Orayı Silivrispor’a tahsis edelim. İşte o zaman altyapıdan 3-5 yıl içinde pırıl pırıl gençleri Silivri’ye kazandırırız. Böyle bir imkan var. Bunu değerlendirelim. Belediye Başkanımız’a da aynı konuda sesleniyorum. Ben orada tuğla taşırım. Bunu geçmişte Rahmetli Akgün Silivrili yaptı. Başka yer yok muydu? Bizim stadımız yıkıldı, o zaman yerine yenisini yapın.

Yarın 14:00’te Müjdat Gürsu Stadı’nda maçımız var. Çilimli Belediyespor ile kendi evimizde şampiyon olarak son maçımıza çıkıyoruz. Bizim onlara alkış borcumuz var. Lütfen gelin, şampiyon takımı hep beraber alkışlayalım. Hepsinin alınlarından öpüyorum, aslan gibi çocuklar. İnanıyorum ki ikide iki yapacak ve play-off şampiyonu olarak 3. Lig’e çıkacaklar.

Belki bu çocukları bir daha alkışlama fırsatımız olmaz. Play-off’lar Antalya’da olabilir. Özellikle yine bayanları davet ediyorum, kale arkası tribünü onlara ayırıyoruz.

Turgay Sezginer: Ben kendi başkanlık yaptığım dönemlerde bile böyle bir yönetim ile çalışmadım. Hepsine teşekkür ediyorum.

Ramazan Sakallıoğlu: Bu zor şartları elbirliğiyle atlattık, inşaallah son 2 maçımızı da alacağız. Buradan Silivri halkına, küçük esnafa teşekkür ediyorum. Hepsine çok teşekkür ediyorum.

Ramazan Sakallıoğlu gözyaşlarını tutamadı.

Akgün Duru: Biliyorsunuz otogar ve otopark gelirleri el değiştirdi. Daha önce buralar Silivrispor tarafından işletiliyordu. Ancak Belediye tarafından buralar el değiştirildi. Ancak bize şu söylendi: Buradan gelen gelirler Silivrispor’a verilmeye devam edecek dendi. Biz Belediye Başkanımız’dan ve Meclis Üyeleri’nden şunu rica ediyoruz: Biz hesap yapmalıyız, gelir-gider dengesini kurmalıyız. O yüzden gelirlerimizin ne olduğunu bilmeliyiz. Ben bu gelirin Silivrispor’a düzenli verilmesini rica ediyoruz. Örneğin her ay belli bir sabit rakam verileceğini bilelim. 2-3 ayda bir Meclis’te oylama yerine bu ödeme belli olsun, net olsun. Fazlası da verilmesin ama en azından %10 eksik fazla ne geleceğini bilelim. Lütfen bu konu gündeme alınsın.

Belediye Meclisi’nde bu karar bir kere alınır, aylık olarak sürekli gündeme getirilmez.

İskender Kordu: 2. Lig’te de başkanlık yaptınız, amatör ligte de. En zoru hangisiydi?

Akgün Duru: Ben kulüp başkanlığı dönemimde şampiyonluk da gördüm, ligden düşmeyi de gördüm. Her lig kendine göre zor. 3. Lig’te şampiyon olanlar da emek verdi. BAL Ligi’nden 3. Lig’e çıkartanlar da emek verdi. Ama şunu açıkça söylüyorum; Silivrispor’un en zor dönemini yaşıyoruz. Gelirimiz yok. Ekonomi ortada. Bizim amacımız rekabetçi bir takım kurmaktı, nasip oldu şampiyon olduk. Düşmek kolay, çıkmak zor. 3. Lig’e çıkacağımızdan eminim. Eğer play-off’lar Silivri dışında olacaksa gitmek isteyen herkesi götüreceğiz. Ben takımıma, hocama güveniyorum, Silivri halkına güveniyorum.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

ÇAĞRIBEY’İN KIZLARI TARİH YAZIYOR

Silivri Çağrıbey Spor Kulübü, voleybol branşında yakaladığı başarılar ile ilçede bir tarih…

VE ÇAĞRIBEY ŞAMPİYON!!!

Silivri’nin gururu Çağrıbey Spor Kulübü bu gece oynanan final maçında Küçükçekmece’yi 3-1…

HAYDİ SİLİVRİ ŞAMPİYONLUK MAÇINA

Silivrispor 30 Mart Çarşamba günü (yarın) saat 14:00’te Silivri Müjdat Gürsu Stadı’nda…

ÇAĞRIBEY İSTANBUL İKİNCİSİ OLDU

Silivri’nin gururu Çağrıbey Spor Kulübü’nün Küçükler Kız Voleybol Takımı İstanbul 2.si oldu.…

SİLİVRİ SPOR SENİN ZAMANINDA KÜME DÜŞTÜ!

İYİ Parti Silivri İlçe Başkanı A. Refik Bek, düzenlediği basın toplantısında Volkan…

ÇAĞRIBEY PLAY-OFF’A YÜKSELDİ

Silivri’nin sportif gururu Çağrıbey Spor Kulübü Kadın Voleybol Takımı, mücadele ettiği Kadınlar…

ÇAĞRIBEY YİNE GALİP

Silivri’nin gururu Çağrıbey Voleybol Takımı, bugün oynadığı maçta Tunalı SK’yı 3-1 mağlup…

ÇAĞRIBEY MAÇA HAZIR

Silivri Çağrıbey Kadın Voleybol Takımı, kendi evinde Kırklareli Kadın Voleybol Takımı’nı konuk…

ÇAĞRIBEYLİ VOLEYBOLCULAR KARA YENİLDİ

Silivri’nin yenilmez voleybol takımı Çağrıbey’in kızları kara teslim oldu. Maç için Tekirdağ’a…