VOLKAN YILMAZ’DAN ANTİ-DEMOKRATİK TUTUM

Silivri Belediye Meclisi’nin 2023 Mart ayı ilk toplantısının sonunda CHP’li Belediye Meclis Üyesi Harita Mühendisi Süheyl Kırkıcı, Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın antidemokratik ve saldırgan tutumu yüzünden toplantıyı terk etti.

Dünkü Silivri Belediye Meclis toplantısında yaşanan olayın özeti:

Deprem sunumu toplantısına katılmayan Belediye Meclis Üyeleri’ne meclis gündeminin sonrasında Volkan Yılmaz sunumun ikinci kısmını tekrarladı. CHP grubu bundan önce gündem dışı çok ciddi konuşmalar yapmıştı. Bora Balcıoğlu, Melih Yıldız, Cabbar Doğan ve Süheyl Kırkıcı, Silivri Belediyesi’nin çabalarını önemsemekle birlikte, bazı eksiklerin giderilmesine ilişkin öneri ve eleştiriler sıralamıştı.

Volkan Yılmaz bu gündem dışı sözlerden sonra sunumunu çok öfkeli, agresif ve saldırgan bir dille yaptı. CHP grubunun çok haklı, mantıklı eleştiri ve önerilerine tahammülsüzlüğünü, alakası olmadığı halde Özcan Işıklar dönemine sataşarak ve Ekrem İmamoğlu kompleksi ile ortaya koydu. CHP’nin taşkın saha imar planlarına yaptığı itiraz yüzünden planların onayının çok geciktiği, kentsel dönüşüm bekleyen insanların mağdur olduğu, dere ıslahının CHP’nin açtığı davalar yüzünden 10 yıl bitirtilmediği, Değirmenköy’de sanayi esnafını haklarını arama konusunda kışkırttıkları gibi suçlamalar yöneltti. CHP’li teknik insan Süheyl Kırkıcı özellikle imar planları ve kentsel dönüşüm ile ilgili suçlamalara yanıt vermek istedi, bunu da kürsüden yapmak istedi. (Çünkü Volkan Yılmaz da kürsüden konuşuyordu.) Kendisi kürsüyü terk etmedi (kürsü işgali) ve Kırkıcı’ya yerinden yanıt vermesini söyledi, Kırkıcı yanıt vermeye başlayınca da her lafını araya girerek sabote etmeye devam etti. Bunun üzerine Süheyl Kırkıcı toplantıyı terk etti.

Total
0
Share