Silivri Belediye Meclisi’nde Silivri Belediyesi’nin 2021 Faaliyet Raporu’nu değerlendiren CHP Grup Başkanvekili Bora Balcıoğlu, Volkan Yılmaz’a yüklendi.

Konuşmasında “Kentimizin bir cazibe merkezi olmasını istiyoruz, örnek gösterilmesini istiyoruz. Bütün çabamız bunun içindir. Mali tablolar incelendiğinde Belediyemizin borç ve mali durumunda olumlu bir tablo gözükmektedir. Ancak belediye kar amacı güden bir şirket değildir, özel sektör değildir, Belediye hizmet amacı güder. Önceliğimiz kaynaklarımızı kamuya aktarmaktır. Önceliğimiz para biriktirmek olmamalıdır. Yönettiğiniz kurum on yıllardır kendi kendine yetebilen bir kurumdur. Belediye Başkanlığı için en önemli şart şirket idarecisi gibi kar etmek, para biriktirmek değil, vizyoner bir bakış açısıyla hizmet üretmek, rutin çalışmalar yerine gelecek nesillere yönelik kapsamlı faaliyetler yapmak, şehrimizi teknoloji üssü yapmaktır. Önceki yönetimimiz şehri adeta tarım başkenti yapmak gibi bir vizyona sahipti. Şehrimize bir yüzme havuzu yapıldı, öncelik miydi değil miydi buna değinmeden yapanlara teşekkür ediyorum. Ancak bugün Belediye CHP’li olsaydı yüzme havuzu Silivri’ye yapılır mıydı? Tarihi köprülerimiz hizmete açılır mıydı? 2009 ile 2019 arasında merkezi hükümet ve İBB tarafından yaptırılmayan projelere, hizmetlere bakın. Burada sizin amacınız hizmet etmek değil, Cumhur İttifakı’nı başarılı göstermeye çalışmaktır. Hizmetin siyaseti olmaz diyen Sayın Ekrem İmamoğlu’nu kendinize örnek almanızı tavsiye ediyorum. Bağışlar suistimale açık bir konudur. Bağış yöntemi ile şehrimize menkul ve gayrimenkuller kazandırdınız, bu kişi veya kurumlardan gelen bağışlar için size hatırlatmak isteriz: Kimi bağışlar dikkat çekmektedir. Bu noktada şu uyarıyı da yapmak zorundayız: Kaçak yapıyla mücadele anlayışını destekliyoruz. Ancak şehrin en yoğun noktasındaki kaçak yapıları tespit edememeniz bizi kuşkulandırmaktadır. Bu konuda her türlü yasal girişimleri sürdüreceğiz.” ifadelerini kullanan Balcıoğlu, verdikleri ret oyununun gerekçesini ise şöyle açıkladı:

“Mahalli idarelerin yapması gereken zaruri işler var. Bunlar olması gereken işler. Ancak bizim önceliğimiz yarının Silivri’sini kurmaktır. Fırsatlarımız var. Elimizde imkanlarımız var. Genç bir nüfusumuz var. Yöneticilerimiz kenti iyi tanımalı ve buna uygun projeler geliştirmelidir. Tasarruf ve bağış yöntemleriniz bizi endişelendirmektedir. Ayrıca seçim vaatlerinizin bir çoğunu hayata geçiremediniz. Vizyoner zihin yapısı ve iyi idarecilik konusunda geride kalan 3 yıl sonunda sizi yeterli görmüyoruz.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

ÇAYIRDERE MUHTARI HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK

Çayırdere Mahallesi Muhtarı Doğan Bilgiç hakkında yapılan Kaymakamlık ön incelemesi sonucu, zimmete…

SON DAKİKA! TAPUYA POLİS OPERASYONU! (GÜNCELLENDİ)

Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan “rüşvet” soruşturması kapsamında, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla…

OKUL MÜDÜRÜNDEN EVLİ KADINA TUZAK

Silivri 75. Yıl Cumhuriyet İlkokulu Müdürü İsmail Güzel’in evli bir kadın veliye…

BAŞKAN YARDIMCISI HAKKINDA ŞOK İDDİA

Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Solak’ın ailesine ait binada yapılan çıkmanın yasadışı…

CENAZE EVİNDE EĞLENCE DÜZENLEDİLER

Ortaköy Mahallesi’nde 20 yaşında gencecik bir fidanın toprağa verildiği gün, Silivri Belediyesi…

VOLKAN YILMAZ’IN MAFYA BAĞLANTILARI

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, adı son olarak Ece Erken’in eşinin öldürülmesi…

VOLKAN YILMAZ’A ANKET ŞOKU

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın yaptırdığı memnuniyet anketinden hüsran çıktı. Silivri Belediye…

İSKEÇELİ’YE İMAR KIYAĞI

Silivri’de bulunan İskeçeli Mobilya’ya ait fabrikanın ek yapıları kaçak durumda. Her fırsatta…

NEREDEN GELİYOR BU DEĞİRMENİN SUYU?

Silivri Belediyesi Özel Kalem Müdürü Gökhan Daşgın’ın 3 yılda edindiği servet dudak…