BİZİ FACEBOOK ÜZERİNDEN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN!

Silivri Belediye Meclisi’nde Silivri Belediyesi’nin 2021 Faaliyet Raporu’nu değerlendiren CHP Grup Başkanvekili Bora Balcıoğlu, Volkan Yılmaz’a yüklendi.

Konuşmasında “Kentimizin bir cazibe merkezi olmasını istiyoruz, örnek gösterilmesini istiyoruz. Bütün çabamız bunun içindir. Mali tablolar incelendiğinde Belediyemizin borç ve mali durumunda olumlu bir tablo gözükmektedir. Ancak belediye kar amacı güden bir şirket değildir, özel sektör değildir, Belediye hizmet amacı güder. Önceliğimiz kaynaklarımızı kamuya aktarmaktır. Önceliğimiz para biriktirmek olmamalıdır. Yönettiğiniz kurum on yıllardır kendi kendine yetebilen bir kurumdur. Belediye Başkanlığı için en önemli şart şirket idarecisi gibi kar etmek, para biriktirmek değil, vizyoner bir bakış açısıyla hizmet üretmek, rutin çalışmalar yerine gelecek nesillere yönelik kapsamlı faaliyetler yapmak, şehrimizi teknoloji üssü yapmaktır. Önceki yönetimimiz şehri adeta tarım başkenti yapmak gibi bir vizyona sahipti. Şehrimize bir yüzme havuzu yapıldı, öncelik miydi değil miydi buna değinmeden yapanlara teşekkür ediyorum. Ancak bugün Belediye CHP’li olsaydı yüzme havuzu Silivri’ye yapılır mıydı? Tarihi köprülerimiz hizmete açılır mıydı? 2009 ile 2019 arasında merkezi hükümet ve İBB tarafından yaptırılmayan projelere, hizmetlere bakın. Burada sizin amacınız hizmet etmek değil, Cumhur İttifakı’nı başarılı göstermeye çalışmaktır. Hizmetin siyaseti olmaz diyen Sayın Ekrem İmamoğlu’nu kendinize örnek almanızı tavsiye ediyorum. Bağışlar suistimale açık bir konudur. Bağış yöntemi ile şehrimize menkul ve gayrimenkuller kazandırdınız, bu kişi veya kurumlardan gelen bağışlar için size hatırlatmak isteriz: Kimi bağışlar dikkat çekmektedir. Bu noktada şu uyarıyı da yapmak zorundayız: Kaçak yapıyla mücadele anlayışını destekliyoruz. Ancak şehrin en yoğun noktasındaki kaçak yapıları tespit edememeniz bizi kuşkulandırmaktadır. Bu konuda her türlü yasal girişimleri sürdüreceğiz.” ifadelerini kullanan Balcıoğlu, verdikleri ret oyununun gerekçesini ise şöyle açıkladı:

“Mahalli idarelerin yapması gereken zaruri işler var. Bunlar olması gereken işler. Ancak bizim önceliğimiz yarının Silivri’sini kurmaktır. Fırsatlarımız var. Elimizde imkanlarımız var. Genç bir nüfusumuz var. Yöneticilerimiz kenti iyi tanımalı ve buna uygun projeler geliştirmelidir. Tasarruf ve bağış yöntemleriniz bizi endişelendirmektedir. Ayrıca seçim vaatlerinizin bir çoğunu hayata geçiremediniz. Vizyoner zihin yapısı ve iyi idarecilik konusunda geride kalan 3 yıl sonunda sizi yeterli görmüyoruz.

  • Dogecoin
Scan to Donate Dogecoin to DNox82jQRtxyeXEEdn9pF8rSDv4vRugfZF

Bizi Dogecoin ile destekleyin!

Silivri'nin Sesi hiçbir siyasi partiden ve siyasetçiden ilan ve para almamaktadır. Bağımsız yerel haberciliğin devamı için bize Dogecoin bağışlayarak destek olabilirsiniz.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

BAŞKAN YARDIMCISI HAKKINDA ŞOK İDDİA

BİZİ FACEBOOK ÜZERİNDEN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN! Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Hasan…

SİLİVRİ BELEDİYESİ’NDE GREV HAZIRLIĞI (GÜNCELLENDİ)

BİZİ FACEBOOK ÜZERİNDEN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN! Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz,…

JANDARMA KOMUTANINA SORUŞTURMA İDDİASI

BİZİ FACEBOOK ÜZERİNDEN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN! Silivri Sulh Ceza Hakimliği’nin 2022/1665…

İSKEÇELİ’YE İMAR KIYAĞI

BİZİ FACEBOOK ÜZERİNDEN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN! Silivri’de bulunan İskeçeli Mobilya’ya ait…

SİLİVRİ’DE İMAR KATLİAMI

BİZİ FACEBOOK ÜZERİNDEN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN! Eski Gürpınar Belediye Başkanı MHP’li…

AKP’Lİ MECLİS ÜYESİNDEN KAÇAK TESİS

BİZİ FACEBOOK ÜZERİNDEN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN! Silivri Kavaklı Mahallesi’nde Belediye’ye ait…

VOLKAN YILMAZ’A ANKET ŞOKU

BİZİ FACEBOOK ÜZERİNDEN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN! Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın…

HUKUKÇU BUNU YAPARSA…

BİZİ FACEBOOK ÜZERİNDEN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN! Bakırköy’de avukatlık yapan Sema ve…

VOLKAN YILMAZ ANKET YAPTIRIYOR.

BİZİ FACEBOOK ÜZERİNDEN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN! Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz…