Silivri’nin Sesi; Ahmet Hakan’ların, Ömer S. Çetin’lerin, Tülay & Yavuz Kaynarca’ların, Zerrin & Şaban Çağlar’ların, Refik Bek’lerin, Ahmet Korkmaz’ların zirveye taşıdığı Silivri yerel basınının mirasını yaşatma gayesine sahip yeni nesil yerel internet medyasıdır.

Silivri’nin Sesi; habercidir. Kendi yorumumuzdan geçmeyen hiçbir haber bu sayfalarda yer bulamaz. Silivri’nin Sesi, kopyala yapıştır bülten gazeteciliği(!) yapmaz.

Silivri’nin Sesi; gelirini legal ve açık reklamlardan kazanır. Silivri’nin Sesi asla belediye başkanlarından, bürokratlardan, siyasilerden ve siyasi hesapları olanlardan “bayram ilanı, özel gün tebriği” adı altında haraç istemez.

Silivri’nin Sesi; yayınının arkasında durur. Tehdit ve şantaj amaçlı haber yapmaz, yapılan haberi maddi-manevi menfaat karşılığında silmez. 

Silivri’nin Sesi; tarafsızlık palavrasının arkasına sığınmaz. Silivri’nin Sesi tarafsız değil, taraftır. Gazeteciliğin doğası gereği muhaliftir.

Silivri’nin Sesi; uluslararası habercilik ilkelerine ve genel kabul görmüş etik kurallarına bağlı, objektif habercilik yapmayı görev edinmiştir.

Silivri’nin Sesi; haber görüntüsü altında örtülü reklam yayınlamaz. Reklam ve tanıtım amaçlı tüm içerikler, şüpheye yer bırakmayacak biçimde açıkça belirtilir.

Silivri’nin Sesi; mesleki açıdan yetersiz, eğitimsiz ve daha da fenası ahlaksız kimselerin kirlettiği yerel gazetecilik imajını düzeltmeyi ve bu kimseler her neredeyse tam karşılarında pozisyon almayı kendisine görev bilir.

Silivri’nin Sesi; kendisinin ya da bir avuç siyasetçinin günübirlik kısır menfaatleri için değil, Silivri’nin uzun vadeli geleceği, çocuklarımızın yarınları için, hümanist, aydın, eşitlikçi, birleştirici bir tavır izlemeyi ve bu düşünce yapısında olanlarla beraber yol almayı hedeflemektedir.

Silivri’nin Sesi’nin sayfaları ve satırları şu isimlere kapalıdır: MHP, Zafer Partisi, Büyük Birlik Partisi gibi faşist-ırkçı partiler, HÜDAPAR, Yeniden Refah Partisi gibi siyasi İslamcı-gerici partiler, Memleket Partisi ve Vatan Partisi gibi kukla partiler ile bunların tüm yöneticileri, adayları, AKP’nin her kademesindeki tüm kadroları ve adayları, siyasi İslamcı, cemaatçi ya da ırkçı-milliyetçi dernek, vakıf ve yapılanmalar.

Instagram Sayfamız | Facebook Sayfamız | Youtube Kanalımız