Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, sözleşmeli personele insanca geçinmek için gerekli zammı yapmayıp “memnun olmayanlar kendilerine iş arasınlar” deyince sendika grev hazırlığına başladı. CHP İlçe Başkanı Berker Esen ise Yılmaz’a “Sözünü tut, %50 zam yap!” dedi.

Silivri Belediyesi bünyesinde şoför, çevre temizlik, park ve bahçeler, fen işleri gibi birimlerde çalışan sözleşmeli personel ile Belediye arasında sürdürülen ücret pazarlıkları olumsuz sonuçlandı.

Edinilen bilgiye göre, artan hayat pahalılığına karşı insanca geçinebilmek için 4250 TL maaş + enflasyon farkı talep etti. Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz ise buna karşı çıkarak günlük brüt 160 TL ücret teklif etti. İşçilere ise “maaşı beğenmeyen kendine yeni iş arasın.” mesajı gönderdi.

Bunun üzerine işçilerin bağlı olduğu Hak-İş’e bağlı Hizmet-İş sendikası ile Belediye arasında pazarlıklar başladı. 15 gün sürdürülen ve arabulucunun katıldığı pazarlıklar da sonuçsuz kaldı. Belediye iştiraki olan Ezgi Eğitim A.Ş. bünyesinde çalışan işçilerin grev restine karşı Volkan Yılmaz “greve gideni işten çıkartırım” dedi.

Silivri Belediyesi’nde şimdi grev hazırlıklarının başladığı ve grev sandığı kurulacağı bilgisi gelirken, işçilerin grevi durumunda Silivri sokaklarında çöp dağlarının oluşması işten bile değil.

ESEN: “SÖZÜNÜ TUT, %50 ZAM YAP!”

CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen de konuyla ilgili olarak bir basın açıklaması yaparak, İBB Meclisi’nde İBB personeline %50 zam yapılmasını teklif eden Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın kendi belediyesindeki personele %30 zam teklif etmesini eleştirerek “Sözünü tut, %50 zam yap!” dedi. Esen’in yazılı basın açıklaması şöyle:

“14.02.2022 pazartesi günü İBB Meclis toplantısında AKP Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu ve MHP Grup Başkanvekili Volkan Yılmaz imzalı 265 sayılı önerge ile işçi statülü personel ücret zammı teklifinde en az %50 zam teklif edildi.
İBB Meclisinde işçi statülü personel ücretlerinde %50 ücret artışı teklifinde bulunurken başkanı olduğunuz Silivri Belediyesi’nde sendikalar arasında sürdürdüğünüz anlaşmazlığın hala devam ettiği, Silivri Belediyesinde işçi statüsünde bulunan personele %30’un altında ücret zammı teklifinizin ne kadar ciddi ve samimi olduğunuzun göstergesidir.
İstanbul’daki işçi statülü personele %50 zam talebinde bulunurken, Silivri Belediyesi personeline yapmış olduğunuz%30’un altında zam teklifinizin konuşmalarınızda işçi ve emekten yana kullandığınız popülist söylemlerinizin samimiyetten uzak ve siyasi rant elde etmeye dönük olduğunun apaçık göstergesidir.
Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’a teklifimizdir!
14.02.2022 Pazartesi günü İBB Meclisinde 265 sayılı ve altında imzanızın olduğu önerge teklifinize istinaden, Silivri Belediyesi personeline sendikalar ile görüşerek %50 zam teklifini yapmanızı, CHP Silivri İlçe Başkanı olarak öneriyorum.”

Berker Esen
Şunlar da hoşunuza gidebilir

VOLEYBOL ANTRENÖRÜ ÇOCUK TACİZİNDEN TUTUKLANDI!

Silivri Çağrıbey Voleybol Spor Kulübü antrenörü Umut Tilev hakkında takımdaki küçük yaşta…

ÇAYIRDERE MUHTARI HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK

Çayırdere Mahallesi Muhtarı Doğan Bilgiç hakkında yapılan Kaymakamlık ön incelemesi sonucu, zimmete…

SON DAKİKA! TAPUYA POLİS OPERASYONU! (GÜNCELLENDİ)

Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan “rüşvet” soruşturması kapsamında, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla…

OKUL MÜDÜRÜNDEN EVLİ KADINA TUZAK

Silivri 75. Yıl Cumhuriyet İlkokulu Müdürü İsmail Güzel’in evli bir kadın veliye…

BAŞKAN YARDIMCISI HAKKINDA ŞOK İDDİA

Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Solak’ın ailesine ait binada yapılan çıkmanın yasadışı…

VOLKAN YILMAZ’IN MAFYA BAĞLANTILARI

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, adı son olarak Ece Erken’in eşinin öldürülmesi…

SİLİVRİ HALK EĞİTİM MÜDÜRÜ 15 YAŞINDA ÇOCUĞA TACİZDEN YARGILANIYOR.

İstanbul’da şu an 17 yaşında olan A.S.’nin 8 yaşından 15 yaşına kadar…

VOLKAN YILMAZ’A ANKET ŞOKU

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın yaptırdığı memnuniyet anketinden hüsran çıktı. Silivri Belediye…

CENAZE EVİNDE EĞLENCE DÜZENLEDİLER

Ortaköy Mahallesi’nde 20 yaşında gencecik bir fidanın toprağa verildiği gün, Silivri Belediyesi…