Ortaköy Mahallesi’nde 20 yaşında gencecik bir fidanın toprağa verildiği gün, Silivri Belediyesi davullu zurnalı festival düzenledi.

Silivri’nin Ortaköy Mahallesi’nde dün yas vardı. Köy halkından herkesin tanıyıp sevdiği 20 yaşında bir genç, trafik kazası sonucu hayata veda etti. Henüz hayatının baharında hayatını kaybeden Fatih Koç’un cenazesi gözyaşlarıyla toprağa verildi.

20 yaşındaki gencin ölüm haberinden günler önce, Silivri Belediyesi tarafından Ortaköy Börek Festivali organize edeceği duyurulmuştu. Ancak festival günü böyle bir acı yaşanınca, başta talihsiz gencin akrabaları ve yakınları olmak üzere tüm Ortaköy halkı festivalin iptal edilmesi için sosyal medyada kampanya başlattı.

İMAM “KOMŞUDA CENAZE OLUNCA YAS TUTAN BİR MİLLETİZ”

Fatih Koç’un cenaze törenine Volkan Yılmaz ve Zafer Yalçın da katıldı. Cenaze namazını kıldıran imam, adeta bütün mahallelinin ortak sesi oldu ve Belediye Başkanı’nın gözünün içine baka baka “Biz komşuda cenaze olunca yas tutan bir milletiz. Komşu evinde cenaze olduğunda, bizim evimizde televizyon bile açılmaz.” diyerek vaaz verdi.

GÖSTERMELİK İPTAL

Bütün bunlara rağmen Silivri Belediyesi tarafından festival hazırlıkları gün boyunca devam etti. Festivalin başlayacağı ilan edilen saat olan 19:30’dan sadece yarım saat önce, Silivri Belediyesi’nin resmi sosyal medya hesaplarından, düzenlenecek olan Rober Hatemo konserinin iptal edildiği ancak festivalin halk oyunları gösterileri ile yapılacağı duyuruldu.

DAVUL ZURNA EŞLİĞİNDE HALK OYUNLARI GÖSTERİSİ

Mahalle halkı acılarını yaşarken, Silivri Belediyesi festivali düzenlemekte ısrarından vazgeçmedi ve Ortaköy meydanında davul zurnalar çalınarak halk oyunları gösterisi düzenlendi.

Hem gösteriler esnasında, hem de festival kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri takdim edilirken Volkan Yılmaz ve Zafer Yalçın’ın gayet neşeli oldukları gözlerden kaçmadı.

MAHALLE HALKINDAN PROTESTO

Silivri Belediyesi tarafından sergilenen bu vurdumduymaz tavırlara Ortaköy halkının tepkisi sert oldu. Mahalle halkı adeta sessiz bir protesto sergileyerek, cenaze günü düzenlenen eğlencelere rağbet göstermedi. Festival alanının neredeyse tamamı, protokol ve Belediye çalışanları ile, Silivri’den gelen ziyaretçilerle dolduruldu.

“BU SAYGISIZLIĞI UNUTMAYACAĞIZ

Ölen Fatih Koç’un yakınlarından Gözde Bulat, sosyal medyada yaptığı paylaşımda Volkan Yılmaz’a hitaben “Festivali yapmakta inat eden herkesi vicdanıyla baş başa bırakıyorum.kaza olan aracın içinde 2 yeğenim vardı, Fatih evimizin oğlu, herkesin yardımına koşan bir çocuktu. Vefat eden kardeşimize, ailesine, bizlere yapılan bu saygısızlığı unutmayacağız elbet.” diyerek isyan ederken, bir başka Ortaköylü ise “Biraz saygı biraz empati lütfen sizin evladınız olsaydı aynısını mı yapacaktınız?” diye yorum yaptı.

  • Dogecoin
Scan to Donate Dogecoin to DNox82jQRtxyeXEEdn9pF8rSDv4vRugfZF

Bizi Dogecoin ile destekleyin!

Silivri'nin Sesi hiçbir siyasi partiden ve siyasetçiden ilan ve para almamaktadır. Bağımsız yerel haberciliğin devamı için bize Dogecoin bağışlayarak destek olabilirsiniz.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

OKUL MÜDÜRÜNDEN EVLİ KADINA TUZAK

Silivri 75. Yıl Cumhuriyet İlkokulu Müdürü İsmail Güzel’in evli bir kadın veliye…

BAŞKAN YARDIMCISI HAKKINDA ŞOK İDDİA

Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Solak’ın ailesine ait binada yapılan çıkmanın yasadışı…

NEREDEN GELİYOR BU DEĞİRMENİN SUYU?

Silivri Belediyesi Özel Kalem Müdürü Gökhan Daşgın’ın 3 yılda edindiği servet dudak…

İSKEÇELİ’YE İMAR KIYAĞI

Silivri’de bulunan İskeçeli Mobilya’ya ait fabrikanın ek yapıları kaçak durumda. Her fırsatta…

SİLİVRİ BELEDİYESİ’NDE GREV HAZIRLIĞI (GÜNCELLENDİ)

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, sözleşmeli personele insanca geçinmek için gerekli zammı…

AÇIK AÇIK RÜŞVET İSTİYORLAR

Silivri’de inşaatında yasal problem olan bir vatandaştan, bir meclis üyesi adına 100…

VOLKAN YILMAZ’A ANKET ŞOKU

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın yaptırdığı memnuniyet anketinden hüsran çıktı. Silivri Belediye…

JANDARMA KOMUTANINA SORUŞTURMA İDDİASI

Silivri Sulh Ceza Hakimliği’nin 2022/1665 D.İş sayılı kararına istinaden söz konusu haber…

SİLİVRİ’DE İMAR KATLİAMI

Eski Gürpınar Belediye Başkanı MHP’li Velittin Küçük tarafından Silivri Sahili’nde yapılan inşaat…