Çayırdere Mahallesi Muhtarı Doğan Bilgiç hakkında yapılan Kaymakamlık ön incelemesi sonucu, zimmete para geçirme ve resmi evrakta sahtecilik başta olmak üzere dört ayrı suçlamadan yargılama izni verildi. Bilgiç önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.

Çayırdere Mahallesi Muhtarı Doğan Bilgiç hakkında, 2022’in Kasım ve 2023’ün Ocak aylarında tam 20 vatandaş Silivri Kaymakamlığı’na verdikleri dilekçeler ile “muhtarlığı ticarethaneye çevirdiği”, “Çayırdere Mahallesi’ndeki orman kesim sahasını usulsüzce kesime açtığı”, “köylünün hakkı olan 876 paydan 720 payı köylüye dağıttığı ve aradaki 156 farkı zimmetine geçirdiği”, “muhtarlıkça alınan kararların altına azaların imzalarını kaşe olarak yaptırarak onların bilgisi olmadan imza ve kaşelerini kullanarak evrakta sahtecilik yaptığı”, “başkaları tarafından kullanılan Haziye’ye ait tarım arazilerini satın almak için kendisi kullanıyormuş gibi Milli Emlak’a başvuru yaptığı” ve “kesim alanında 55 pay oluşturup, her payı 500’er liradan sattığı ve topladığı paranın nerede kullanıldığının hesabını veremediği” iddialarıyla şikayetçi olmuş, Kaymakamlık ise ön inceleme başlatarak, iddiaların araştırılmasını emretmişti. 

Yapılan ön inceleme sonucunda Muhtar Doğan Bilgiç hakkındaki iddialardan orman paylarında gerçekte 876 pay varken, resmi olarak 720 pay gösterdiği ve Orman İşletmesi’ne bu şekilde bildirdiği, ayrı bir liste hazırlayarak bu listedeki 156 fazladan payın nakit para karşılığı açıktan satıldığı ve bu 156 payın da 82 tanesinin kimlere ne kadar para karşılığı verildiğinin ikinci paralel listede bile yazılmadığı tespit edildi. Yine Kaymakamlıkça yapılan ön incelemede, azaların imzalarının kaşe şeklinde bastırılarak onlardan habersiz muhtarlığın resmi evraklarında kullanıldığı, bu yolla resmi evrakta sahtecilik yapıldığı, muhtarın orman kesim alanında 55 pay oluşturarak bu 55 payı, tanesi 500’er lira karşılığı açıktan sattığı ancak soruşturmadaki ifadesinde “söz konusu satışlardan kaç para aldığını ve bu paraları nereye harcadığını hatırlamadığını” söylediği belirtildi.

Bu ön inceleme raporu sonucunda, Silivri Kaymakamlığı tarafından 19.04.2023 tarih ve 8 no’lu karar ile zimmete para geçirme, resmi evrakta sahtecilik ve görevi kötüye kullanma suçlarından soruşturma izni verildi. 

Muhtar Bilgiç, bu iddialardan dolayı önümüzdeki günlerde Savcılık tarafından başlatılacak soruşturmanın akabinde hakim karşısına çıkacak.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

VOLEYBOL ANTRENÖRÜ ÇOCUK TACİZİNDEN TUTUKLANDI!

Silivri Çağrıbey Voleybol Spor Kulübü antrenörü Umut Tilev hakkında takımdaki küçük yaşta…

SON DAKİKA! TAPUYA POLİS OPERASYONU! (GÜNCELLENDİ)

Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan “rüşvet” soruşturması kapsamında, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla…

OKUL MÜDÜRÜNDEN EVLİ KADINA TUZAK

Silivri 75. Yıl Cumhuriyet İlkokulu Müdürü İsmail Güzel’in evli bir kadın veliye…

BAŞKAN YARDIMCISI HAKKINDA ŞOK İDDİA

Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Solak’ın ailesine ait binada yapılan çıkmanın yasadışı…

VOLKAN YILMAZ’IN MAFYA BAĞLANTILARI

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, adı son olarak Ece Erken’in eşinin öldürülmesi…

SİLİVRİ HALK EĞİTİM MÜDÜRÜ 15 YAŞINDA ÇOCUĞA TACİZDEN YARGILANIYOR.

İstanbul’da şu an 17 yaşında olan A.S.’nin 8 yaşından 15 yaşına kadar…

VOLKAN YILMAZ’A ANKET ŞOKU

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın yaptırdığı memnuniyet anketinden hüsran çıktı. Silivri Belediye…

CENAZE EVİNDE EĞLENCE DÜZENLEDİLER

Ortaköy Mahallesi’nde 20 yaşında gencecik bir fidanın toprağa verildiği gün, Silivri Belediyesi…

VOLKAN YILMAZ ANKET YAPTIRIYOR.

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz telefonla memnuniyet anketi yaptırıyor. Ankette “Volkan Yılmaz’a…