İmtiyaz Sahibi: BlueStone doo.
Stari Grad 395
Kotor – Crna Gora
Sosyal Medya Yönetimi: Misty Digital Pazarlama Danışmanlık Yazılım ve Reklam Ltd Şti.
Web Tasarım & Kodlama: Atlas&Go Bilişim Hizmetleri
Fenerbahçe Mh. Iğrıp Sk. No: 13
Kadıköy – İstanbul PK: 34726
Göztepe V.D. 4050183943

Yer Sağlayıcı: Systemausfall
Die Plattform systemausfall.org ist ein Projekt des gemeinnützigen Vereins sense.lab e.V.
Sense.Lab e.V.
Friedrichstraße 23
18057 Rostock – Deutschland
Eingetragen im Vereinsregister Rostock unter der Nummer VR 2201

Silivri’nin Sesi web sunucuları Almanya’da bulunmaktadır. Avrupa Birliği’ndeki (AB) veri gizliliği düzenlemeleri dünyadaki en katı düzenlemeler arasında yer almaktadır ve tüm Avrupa üye ülkeleri arasında Almanya en güçlü politikalardan birine sahiptir: Federal Veri Koruma Yasası (Bundesdatenschutzgesetz). Almanya’da bizi herhangi bir türde sansüre boyun eğmeye veya bir haberi yayından kaldırmaya zorlayabilecek hiçbir yasa yoktur. T.C. otoritelerinin bazı haberlere mahkeme kararıyla erişim engeli koyması durumunda bu haberler sitemizden kaldırılmayacaktır. VPN bağlantısı ile bu haberlere erişmeye devam edebilirsiniz. Onion adresimiz: http://c6bxikeesex3n32ln3dreghdiyanxneagnlxruvtd5dsrf5eqbadj6qd.onion/ Herhangi bir sansür ya da erişim engeli durumunda Tor İnternet Tarayıcı indirerek bu adres üzerinden kesintisiz ve sansürsüz olarak sitemize erişmeye devam edebilirsiniz.


Silivri’nin Sesi Die Hamburger Stiftung / Hamburg Siyasi Zulüm Görenler Vakfı tarafından fonlanmıştır. Hamburg Siyasi Zulüm Görenler Vakfı, demokrasi ve özgürlüğe olan bağlılıkları nedeniyle tehlike altında olan insanları desteklemektedir. | Silivri’nin Sesi wird von der Hamburger Stiftung für politisch Verfolgte gefördert. Die Hamburger Stiftung für politisch Verfolgte unterstützt Menschen, die wegen ihres Einsatzes für Demokratie und Freiheit in Gefahr geraten sind.

Silivri’nin Sesi Media Defence tarafından hukuki ve maddi destek almaktadır. | Silivri’nin Sesi receives legal and financial support from Media Defence.


SİLİVRİ’NİN SESİ İLETİŞİM BİLGİLERİ:

Signal: +79290780319 (Sadece Signal için kullanın. Aramalara ve diğer mesajlaşma uygulamalarına kapalıdır.)
Telegram kullananlar https://t.me/silivrininsesi grubumuza katılarak Silivri ile ilgili haberlerden anında haberdar olabilir.
Güvenli e-posta adresi: silivrininsesi[at]tuta.com (Her türlü önemli bilgi, belge ve haber konularını güvenli bir biçimde gönderebilirsiniz. E-Posta sunucularımız Almanya’da bulunmakta olup, dünyanın en güvenli ve anonim e-posta servis sağlayıcısı olan Tutanota altyapısını kullanmaktadır.)

BASIN BÜLTENLERİ, REKLAM VE DİĞER KONULAR İÇİN:
silivrininsesi[at]systemli.org
silivrininsesi[at]riseup.net

Instagram Sayfamız | Facebook Sayfamız | Youtube Kanalımız


AÇIK VERİ POLİTİKAMIZ

Silivri’nin Sesi’nde yer alan tüm haber, yorum, analiz, köşe yazısı vb. yazılı içerik ile fotoğraf, video, grafik vb. görseller, kaynak göstermek, ilgili sayfaya link vermek ve ticari amaçla olmamak kaydıyla kısmen veya tamamen alıntılanabilir, yayınlanabilir, her türlü sosyal medya ya da geleneksel medya araçlarında paylaşılabilir. Silivri’nin Sesi’ndeki her türlü (yazılı, görsel, dijital vb. içerik) Creative Commons Atıf-GayriTicari 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.

KULLANICI GİZLİLİĞİ VE GÜVENLİĞİ İLE ANTİ-SANSÜR POLİTİKAMIZ

Silivri’nin Sesi web sitesinin sunucusu, HTTPS (bağlantı güvenliği) sertifikası kullanır. HTTPS protokolü sayesinde kullanıcılar Silivri’nin Sesi’ne bağlantı sağlandıktan sonra tüm içerik, ziyaret edecekleri sayfanın adresi dahil, şifrelenmiş olarak yapılır. Dolayısıyla, Silivri’nin Sesi’nde tam olarak hangi sayfada gezildiği tespit edilemediği için servis sağlayıcı, bağlantıya müdahale edemez. Yani internet servis sağlayıcınız, gireceğiniz sayfa adresini bilemeyeceğinden, o sayfaya özel sansür uygulayamaz, sayfaya yapılan bağlantıyı yavaşlatamaz ya da sayfayı başka bir adrese yönlendiremez. Facebook’un yaş, cinsiyet gibi demografik bilgileri elde etmesine olanak sağlayan Facebook Analytics ve Facebook Pixel kodları da Silivri’nin Sesi’nde yer almaz. AB Genel Veri Koruma Yönetmeliği (GDPR) büyük ölçüde Alman Federal Veri Koruma Yasası temel alınarak tasarlanmıştır. Bu yasa internet hizmetleri kullanıcılarını korumaktadır. Verileriyle ne yapılacağından kullanıcıyı sorumlu tutmaktadır: Şirketlerin, bir bireyin (sizin) açık izni olmadan herhangi bir kişisel bilgi toplamasına izin verilmez (örneğin IP adresi). Alman Veri Koruma Yasası hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayın. Silivri’nin Sesi, tüm verileri Almanya’daki yüksek güvenlikli veri merkezlerinde şifrelenmiş olarak depolar. Hiç kimsenin sunucularımıza erişimi yoktur. Tüm verimli sistemler, yetkisiz erişim ve olağanüstü faaliyetler için 7/24 izlenir. Ayrıca Silivri’nin Sesi’ndeki tüm içerik günlük olarak uzak bulut sunucularda yedeklenmektedir. Daha fazla güvenlik ve gizlilik için bir VPN bağlantısı ve Brave, DuckDuckGo, UnGoogled Chromium gibi nispeten daha çok gizlilik odaklı bir tarayıcı kullanmanızı tavsiye ederiz. T.C. otoritelerinin bazı haberlere mahkeme kararıyla erişim engeli koyması durumunda bu haberler sitemizden kaldırılmayacaktır. VPN bağlantısı ile bu haberlere erişmeye devam edebilirsiniz.

Silivri’nin Sesi, Basın Meslek İlkeleri’ne uymayı taahhüt eder.

Silivri’nin Sesi, fikir ve ifade özgürlüğünü sonuna kadar savunur. Köşe yazarları ve konuk yazarların her türlü içeriğinden kendileri sorumludur. Bu içerikler hiçbir editöryal müdahaleden geçilmeden aynen yayımlanır.

Silivri’nin Sesi’nde sunucular ve CMS dahil olmak üzere açık kaynaklı özgür yazılımlar kullanılır.

İLAN-REKLAM POLİTİKAMIZ

Silivri’nin Sesi’nde yayımlanan tanıtıcı haber (advertorial) ve ürün yerleştirme türündeki içerikler tereddüte yer bırakmaksızın açıkça belirtilir.

Silivri’nin Sesi’nde sadece ticari işletme, firma vb. ile dernek, vakıf gibi kar amacı gütmeyen organizasyonların reklamları yayınlanır. Silivri’nin Sesi, ilan-reklam fiyatlarında belli ve sabit bir tarifeye bağlı kalmaksızın her türlü keyfi indirim, iskonto, tenzilat, fiyat değişikliği vb. yapma hakkını saklı tutar. Aynı şekilde Silivri’nin Sesi, dilediği rekamvereni ve/veya reklamı hiçbir koşul ve şart öne sürmeden bedeli ne olursa olsun keyfi olarak yayınlamama hakkını saklı tutar. Silivri’nin Sesi, dilediği ticari işletme ya da kar amacı gütmeyen organizasyonun ilan ya da reklamını bedelsiz olarak yayınlayabilir ve bunu açıkça belirtir.