BERKER ESEN: “SİLİVRİ’DE FARK KAPANDI”

Platform İstanbul isimli Youtube kanalında canlı yayın konuğu olan CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen, “Silivri’de son seçimdeki oy farkı kapandı. Silivri’de önümüzdeki yerel seçimi kazanacağız.” dedi.

290091421 144824618135169 1764951346341268984 n

Platform İstanbul kanalında Şeyda Çavuş ile Yerelin Gündemi programına konuk olan CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen, hem yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimleri, hem de yerel seçimlerle ilgili örgüt ve sandık başı çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Silivri’de önümüzdeki yerel seçimi mutlaka kazanacaklarının altını çizen Esen, “Eskiden İBB AKP’deyken, biz Silivri’de iktidarken, özellikle İBB hizmetlerinden yararlanmamamız için ellerinden geleni yapıyorlardı. Oysa Ekrem Başkan’ın İstanbul’un tüm ilçelerine eşit hizmet ilkesi gereği biz şimdi Silivri’deki yerel iktidara bunu yaşatmıyoruz. Silivri halkı İBB hizmetlerinden faydalanabiliyor.” dedi.

Şeyda Çavuş’un “Silivri’nin en önemli üç problemi nedir?” sorusunu “Birincisi planlı Silivri diyoruz. İkincisi; D100 karayolu Silivri’yi ikiye ayırıyor. Karayolları bir proje açıkladı ancak ömürleri yetmeyecek, yapması Selimpaşa Kavşağı gibi bize nasip olacak. Üçüncüsü; Silivri’nin bir devlet üniversitesi ihtiyacı var.” diye cevapladı.

Berker Esen “Siyasi hayaliniz var mı?” sorusuna ise “Kişisel beklentileri bir kenara bırakmayalıyız. Hayalim CHP’yi yerelde de, genelde de iktidarda görmektir. Bize ne görev verilirse en iyi şekilde yaparız.” şeklinde cevap verdi.

Total
0
Share