ESEN: YATIRIMLARIMIZDA ÖVÜNÜYORUZ

ESEN: YATIRIMLARIMIZDA ÖVÜNÜYORUZ

CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen, İBB Silivri Belediye Meclis Üyeleri Melih Yıldız ve Bora Balcıoğlu ile birlikte basın toplantısı düzenleyerek hem Silivri Belediyesi’ni eleştirdi, hem Silivri’deki İBB icraatlarından bahsetti, hem de yerel seçimlere yönelik mesaj verdi. Esen, sonbahardaki ilçe kongresinde tekrar aday olduğunu ilan etti.

TOKİ eliyle Silivri’de hayata geçirilmek istenen işlerin şeffaflıktan uzak seyrettiğini iddia eden CHP İlçe Başkanı Berker Esen, köylerin tapu sorunu çözümünde, şehir rantları değerlendirmesinde aynı yaklaşımın belediye için de geçerli olduğunu belirterek, “Silivri’de bal gibi kartvizite bakılıyor. Kartvizite göre siyaset yapılıyor” şeklinde konuştu.

“SİLİVRİ’NİN PLANLI BÜYÜMESİNİ İSTİYORUZ”
Hürhaber’den Sevginar Sali’nin haberlerine göre “Silivri’nin planlı büyümesini istiyoruz” diyen Esen, “İlçemizde sürekli TOKİ’ye arazi kazandırma gibi durum var. Son seçimlerde gördük Silivri’mizin seçmen nüfusu 146 bin’e dayandı. Yeni gelen 25 bin seçmen var. Nüfus artışı her geçen gün devam ediyor. Silivri’nin planlı bir şekilde büyümesini istiyoruz. Konut ihtiyacı varsa muhakkak yapılmalı ama planlı ve düzenli olmalı. İlgili kurum ve kuruluşların görüşleri alınmalı. İBB’ye danışılmalı. 
Sadece bakanlık nezdinde planlar yapılıp ‘yaptık oldu’ olmaz. Olmadığının da örneklerini gördük. İBB ve ilçe belediyesinin görüşü alınmadan Kavaklı’daki arazinin firmaya verilmesi ve son durumu ortada. Kavaklı halkının mera olarak kullandığı ve planlarda eğitim tesisi olarak işlenen bir yerin durumu gözler önünde” şeklinde konuştu.

TAPU SORUNU 
“Orman köylerimizin yıllardır tapu sorunu var. Milletvekillerimizle sık sık köylere gittik. Çalışmalar yaptık. İktidar olsaydık bu tapu sorununu her türlü çözecektik. Fakat iktidar üstüne düşeni yapmadı. Sorun devam ediyor” diyerek açıklamalarını sürdüren Esen, konuyla alakalır son süreci değerlendirdi.

“AKP GERİ ADIM ATTI, ANCAK SORUN OLDUĞU GİBİ DURUYOR”
Esen Şöyle konuştu: “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğüne bir yazı gönderdi. Ormandaki araziler TOKİ’ye konut yapması için devrediliyor. Silivri’de böyle bir süreç yaşadık. İtirazlarımızı yaptık. AKP burada geri adım attı, “TOKİ burada konut yapmayacak, biz de tapu vermeye devam edeceğiz” şeklinde müjde verdiler. Maalesef sorun olduğu gibi duruyor.  Orman köylülerimiz 144 yıldır bu topraklarda yaşıyor. 2006 yılına kadar hiçbir Cumhuriyet hükümeti bu insanlardan bir şey talep etmemiş, işgalci muamelesi göstermemiş. 2006 yılında AKP’nin insanları işgalci durumuna getirdi. İnsanlara kendi toprakları parayla satılmak istendi. Birçok hukuksuzluk yaşandı. Orman köylülerimizin sorunları çözülmesi noktasında çalışmalar yaptık.

“SİLİVRİ BELEDİYESİ YARALARA MERHEM OLMADI”
Gel gelelim Silivri Belediyesine… Ne yaptı? Yerleşik bölge içerisinde kalan yerlerin planlaması Silivri Belediyesine bırakıldı. Yaralara merhem olmaktansa vatandaşlara yazılar göndererek arazileri satmaları için 6 ay içerisinde kendilerinden yüksek bedeller talep etti. Komşu köylerdeki Çatalca Belediyesi, bu insanlardan Belediyenin dört katı altında bedel talep etti. 

“TOKİ, DURMUYOR!”
Yaptığımız görüşmelerle TOKİ’nin orman köylerinde arazileri almasının önüne geçtik ama TOKİ durmuyor. Ankara fazla arazi haritasını çıkarmış, nerede güzel arazi var, Silivri’de koparmak istiyor. Aynı zamanda Selimpaşa’da yakın zamanda gelen bir plan, bakanlık değişiklik teklifi yapıyor. Bu tekliften İBB’nin haberi yok. İlçe Belediyesinin haberi varsa yönetim bunu açıklamalı. Yer yaklaşık 5.5 hektar alan ve Maliye Hazinesine ait. Hem 5 binlik planda, hem 1000’lik planlarda ağaçlandırılacak alan. Bu alana TOKİ bir proje getiriyor. Toplu Konut yapmak istiyor. İBB’den görüş alınmamış olmasına rağmen İl Müdürlüğümüz, çevre yapılaşma koşullarıyla uyumsuz, kamu yararını azalttığı, plan hiyerarşisine aykırı, şehircilik ilke ve esaslarına aykırı olmasından dolayı itiraz ediyor.  Biliyorsunuz Selimpaşa’da bir mezarlık sorunumuz var. Vatandaşlarımızı defnedemiyoruz. Acil bir mezarlık alanına ihtiyacımız var. Burada ağaçlandırılmış alan olarak ayrılmış yeri, mezarlık olarak da kullanabiliriz. 
İBB’nin görüşünü dahi almadan, TOKİ ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı sürekli ilçemizde bir çalışma yapmaya gayret ediyor. Bakanlığa tavsiyemiz İBB’yi ve ilçe belediyesini de sürecin içine katarak, mecliste de değerlendirilerek TOKİ Konutların nereye yapılacağına karar verilmeli. Silivri halkı da bu karar sürecinde yer almalı. Planlar göz ardı edilmemeli. Orman alanlarında nasıl engellediysek, Selimpaşa’da da ağaçlandırılacak alan olarak ayrılmış bir yere konut yapılmasını bu sebeplerle itirazımızı yaptığımızı ve hukuki süreci takip ettiğimizi sizlerle paylaşmak istedik.” 

“SİLİVRİ’DE BAL GİBİ KARTVİZİTE BAKILIYOR”
“Kamu rantı demek başka rantların da önüne geçmesini engellemiyor. Tarım arazilerine yapılan villa projeleri var. “Burada otopark yapıyoruz, Belediye ek binası yapıyoruz, kasadan beş kuruş çıkmıyor” diyerek orada yaratılan milyarlarca liralık rantı görmezden mi geleceğiz?” diye soran Esen, değerlendirmelerini şöyle sürdürdü: “O kadar kaçak yapı yaktınız, o kadar mücadele verdiğinizi ve kart vizite bakmayacağınızı söylediniz. Silivri’de bal gibi kartvizite bakılıyor. Kartvizite göre siyaset yapılıyor. Araç bağışlarında da bu geçerli. Çok şaibeli durumlar oldu. Kamil Kaçmaz adında bir insan Belediyeye araç bağışladı. Bunun karşılığını hiç birimiz bilmiyoruz. Fabrikanın biri 2 bin m2 yer inşa etti, sadece bir araç bağışıyla bunu gerçekleştirdi. 

“ŞEFFAF BİR SÜREÇ YÖNETİLMİYOR”
KİPA AVM’nin otopark alanına ek dükkanlar yapıldı, katlar çıkıldı. Plana uygun olmayan sayısız işler yapıldı. İtirazlarımız sonucunda burası mühürlendi. Sonrasında yasa arkadan geldi. Bunlar ne karşılığında yapıldı? Şeffaf bir süreç yönetilmiyor. Şaibeler aldı başını gidiyor. Şüpheli durumlar ortada. Yaratılan bu rantları görmezden gelemeyiz. Parası olan Belediye arsa satışı yapmaz. Elbette ki kamu rantı olacak. Bu şeffaf, yasaya uygun etik kurallara uygun şekilde yapılmalı. Bu konuda uyarılarımızı muhalefet olarak Belediyeye sunuyoruz. Silivri’de yüz yüze bakacağız. Birbirimize bakabileceğimiz işler yapalım.” 

CHP İlçe Başkanı Berker Esen, Silivri Belediyesi AK Parti Grup Sözcüsü Sami Barlas’ın son mecliste CHP’ye yönelttiği eleştirilere değindi.

“CHP’NİN İÇ MESELELERİ DİĞER PARTİLERİ İLGİLENDİRMEZ”
Esen konuyla ilgili şunları söyledi: “AK Parti Grup Başkanvekili, Silivri Belediye Meclis Toplantısında bir çıkış yaptı. Sanki ülkede her şey güllük gülistanlıkmış ve bütün sorunlar bitmiş gibi CHP’nin iç meselelerine burunlarını sokmaya başladılar. CHP’nin iç meseleleri diğer partileri ilgilendirmez. 

“CHP, BİRÇOK SORUNUN ALTINDAN KALKMIŞ KÜLLERİNDEN DOĞARAK YOLA DEVAM ETMİŞTİR”
CHP, yüz yaşında, köklü bir parti. Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Partimiz her zaman birçok sorunun altından kalkmış ve küllerinden yeniden doğarak yola devam etmiştir. Bu anlamda CHP’ye kimse ayar veremez, iç işlerine karışma haddini kendinde bulamaz. CHP’nin iç meselelerini konuşmak yerine, kendi iç meselelerine yoğunlaşsınlar. 

“ÇİFTÇİLERİN SORUNLARINA ÇÖZÜM ÜRETSİNLER”
Hasat dönemi başladı. Çiftçilerimiz buğday ve arpa hasatlarını gerçekleştirdi. Tarım Kredi arpa almıyor. Toprak Mahsulleri Ofisi’nden randevu alınamıyor. Şuan yangın yeri. Resmen çiftçilerimiz bitirilmeye çalışılıyor. Çiftçilerimiz ilk defa böyle bir tabloyla karşı karşıya kaldı. Kendileri başka partilerin iç meselelerine karışmaktansa çözüm üretmeye çalışırlarsa seviniriz. 

“ÜLKENİN GERÇEK GÜNDEMİ EKONOMİ”
Gel gelelim ki sanki Türkiye’de her şey güllük gülistanlıkmış gibi tek konuşulan konu CHP. Gerçek gündemi hiçbir zaman unutmayacağız. Bu ülkenin gerçek gündemi ekonomi.” 

CHP İlçe Başkanı Berker Esen, basın toplantısında ilçe kongresinde yeniden aday olduğunu belirterek, belediye başkan aday adaylığı ile ilgili kapıları da kapatmış oldu. 

ESEN: SEÇİM KAZANAN İLÇE BAŞKANI OLMAK İSTİYORUM
Esen, “Seçilirken söylediğim gibi seçim kazanan ilçe başkanı olmak istiyorum” dedi ve gö-revine devam etme yönündeki arzusunu paylaştıktan sonra süreç hakkında şöyle bilgi verdi: “CHP olarak kongre sürecine giriyoruz. Delege seçimlerine başlıyoruz. 8 Temmuz’da Çanta, Değirmenköy, Gümüşyaka ve Çavuşlu Mahallelerimizde sandıklarımızı kurarak delegelerimizi seçeceğiz. Pazar günü 9 Temmuz’da da Selimpaşa, Kavaklı, Ortaköy ve Semizkumlar’da sandık koyarak delegasyonumuzu oluşturacağız. Devamında 11-12-13-14 Temmuz tarihlerinde köylerimizde delege seçimlerimizi gerçekleştireceğiz. Önümüzdeki hafta itibariyle merkez mahallelerimizde, 15 Temmuz’da Fatih Mahallesi ve Cumhuriyet Mahallesi’nde, 16 Temmuz’da Alibey Mahallesi’nde, 17 Temmuz’da Gazitepe ve Kadıköy’de, 22 Temmuz’da da Piri Mehmet Paşa ve Mimarsinan Mahallesi’nde seçimlerimizi gerçekleştireceğiz. 23 Temmuz’da Yeni Mahalle’de delegelerimizi belirlemiş olacağız.
 
“CHP, PARTİ İÇİ DEMOKRASİYİ SÜRDÜREN TEK PARTİ”
CHP, parti içi demokrasiyi sürdüren tek parti. Her parti kongre yapar ama hiç kimse CHP gibi yapmaz. Üyeleriyle birlikte delegeleri seçen, sonrasında üyelerle ilçe yönetimi ve ilçe başkanını seçen, il delegelerin İstanbul’da toplanıp İl Başkanı, İl yönetimi, kurultay delegelerini seçtiği ve 81 ilin kurultay delegeleri de toplanarak Genel Başkan ve parti meclisini seçtiği tabandan tavana giden bir süreç işletiliyor. Demokrasiyi işleten bir partiyiz. Kongreler bizim düğünlerimiz. Fikir ayrılıkları olabilir. Kongre sürecimizi son derece demokratik bir zeminde demokrasi şöleni olarak gerçekleştireceğiz. Kongre sürecinin ilçemize ve partimize hayırlı olmasını diliyorum.

CHP İlçe Başkanı Berker Esen, Silivri Belediyesi’nin Nakipoğlu Ailesi ile hayata geçirdiği projeler konusunda endişelerini kamuoyuyla paylaştı ve “Nasıl ki spor kulüplerine sponsorluklar yapılıyor, korkuyorum yakında Nakipoğlu Ailesini de Silivri Belediyesine getireceğiz T.C. Nakipoğlu Silivri Belediyesi yapacağız. Bundan da endişem var” şeklinde konuştu. 

“Hayırsever Nakipoğlu ailesine teşekkür etmek istiyorum. Silivri’mize yaptıkları yatırımlar önemli” diyen CHP İlçe Başkanı Berker Esen, kısa bir süre sonra açılışı gerçekleştirilecek Silivri Belediyesi Gülsen- Ökkeş Nakipoğlu Engelsiz Yaşam ve Eğitim Merkezi ile 30 dönüm araziye 5.100 adet yağlık zeytin fidanı dikim işbirliklerine dikkat çekti. 

Esen açıklamalarının devamında, “Şeffaf bir şekilde kamuoyu ile paylaşılmalı. Elbette ki bağışlar ve sponsorluklar önemli. Zaten Silivri’de yapılan işlerin tamamı Bakanlık veya İBB eliyle yapılıyor. Açıkçası Silivri Belediyesi’nin kendine gücüyle yaptığı tek bir yatırım yok. Bakanlık eliyle gelenler AKP tarafından yapılıyor. Onlar ne kadar sahip çıkıyor? Bizim konumuz değil, onların meselesi. Nasıl ki spor kulüplerine sponsorluklar yapılıyor, korkuyorum yakında Nakipoğlu ailesini de Silivri Belediyesine getireceğiz T.C. Nakipoğlu Silivri Belediyesi yapacağız. Bundan da endişem var” şeklinde konuştu.

Silivri Belediye Meclisi Haziran oturumunda oyçokluğuyla Çanta’da 60 parsele uygulanan 1/1000’lik plan CHP İlçe Başkanı Berker Eser’in basın toplantısında değindiği konular arasında yer aldı. 

“Yasal olmakla beraber etik olmayabilir” diye açıklamalarını tamamlayan Esen, “Belediyede planlar yapılırken kamu rantı gözetilmeli” de dedi “Parsel bazında açılan imarların tümüne CHP olarak karşıyız” da. 

“GÖRMEZDEN GELEMEYİZ”
Esen konuyla ilgili şunları söyledi: “Belediyede planlar yapılırken kamu rantı gözetilmeli. Kamu yararına yapılanlar hepimizin kabulü. Bazı konuları kamu rantının arkasına sığınarak yapılan usulsüzlükleri, etik olmayan konuları görmezden gelemeyiz.
 
“PLANLAR KİŞİYE ÖZEL DEĞİL, BÜTÜNCÜL OLMALI”
Silivri Belediyemizin Çanta’da 60 parselde yapmış olduğu kişiye özel imar durumundan bahsetmek istiyorum. Mecliste ret vererek görüşümüzü ifade ettik. Planlar yapılırken kişiye özel değil, bütüncül olmalı. Kişiye özel yaparsanız, bir takım etik olmayan konuları arkasından getirir, kamunun vicdanının sarsan bir durum ortaya çıkar.  Siz burada 144 dönüm araziyi imara açarak bir kişiye milyarlarca lira rant sağlıyorsunuz. Bu rantın karşılığı da 5 dönüm arsa aldık diyerek bunu değiştiremeyiz.
 
“PARSEL BAZINDA AÇILAN İMARLARIN TÜMÜNE CHP OLARAK KARŞIYIZ”
Arsanın kaydına baktığımızda tarla olduğunu görüyoruz. Maalesef kişiye özel plan yararak parsel bazında imara açılmış. Parsel bazında açılan imarların tümüne CHP olarak karşıyız. Çanta halkımızla bir araya gelerek gerekli bilgilendirmeyi yaptık. Konunun takipçisi olacağız. İBB’de de konuyu takip edeceğiz. 

“YASAL OLMAKLA BERABER ETİK OLMAYABİLİR”
Kişiye özel plan yaparken yasal olabilir ama yasal olmakla beraber etik olmayabilir. Etik olmayan kurallar burada devreye girdiği için şaibeli durumları beraberinde getiriyor.”

 İBB’nin Silivri yatırımlarına özel bir alaka göstermeye hazırlandıklarını belirten CHP İlçe Başkanı Berker Esen, “Silivri’nin İBB’nin yaptıklarını paylaşacağı bir mecra olmadığı için yapılanlar vatandaş nezdinde bilinmekle birlikte kamuoyu tarafından uygulanması eksik kalmış olabilir. Önümüzdeki günlerde biz de Belediyede bir sunum yapacağız. Belediye Başkanı sürekli faaliyet raporu gibi yapılan işleri önümüze koyuyor. Biz de İBB’nin çalışmalarını anlatalım” şeklinde konuştu.

“İBB’NİN SİLİVRİ’DE YAPTIKLARINI ANLATACAĞIZ”
Konya ilgili CHP İlçe Başkanı şunları söyledi: “Silivri’de dört yıl içerisinde asfalt çalışmaları, beton yollar yapıldı. Biz bir siyasi partiyiz. Biz her gün İBB’nin çalışmalarını dolaşarak, paylaşamayız.  Silivri Belediyesinin şöyle bir şansı var; Belediye Başkanı her gün aynı yerleri gezerek paylaşıyor. Ancak Ekrem İmamoğlu sadece Silivri ziyaretlerinde açılışını yaptığı yerleri paylaşıyor.  İBB Belediyesi, İstanbul genelini ilgilendiren önemli konuları paylaşıyor.  Silivri’nin İBB’nin yaptıklarını paylaşacağı bir mecra olmadığı için yapılanlar vatandaş nezdinde bilinmekle birlikte kamuoyu tarafından uygulanması eksik kalmış olabilir. Önümüzdeki günlerde biz de Belediyede bir sunum yapacağız. Belediye Başkanı sürekli faaliyet raporu gibi yapılan işleri önümüze koyuyor. Biz de İBB’nin çalışmalarını anlatalım. 

“320 BİN TON ASFALT SERİMİ”
Dört yıl içerisinde 320 bin ton asfalt serimi yapıldı. D-100 yan yollarında, sanayide, kavşak ve yol çalışmaları gerçekleştirildi. Sanayicilerimizin talepleri doğrultusunda asfalt çalışmaları yapıldı. Silivri’de 50 yıldır asfalt görmeyen yollar, İBB tarafından yenilendi. Beton yollar yapıldı. Köylülerimizin talepleri karşılandı. İlçemizin sorunları çözüme kavuşturuldu. Bütün bu çalışmalar Yol Bakım Daire Başkanlığınca yapıldı.  Silivri Belediyesi burada hak ettiği payı da aldı. İBB’den en çok destek alan ilçe belediyeler arasında Silivri 4. sırada. 70 bin ton hibe asfalt yapıldı. Taş üstüne taş koyandan Allah razı olsun. Emekleri veren İBB’yi görmezden gelip sadece “ben yaptım oldu” mantığıyla devam ederseniz bunlar yarın öbür gün karşınıza çıkar. 
Yerel seçimlere giderken hangi mahallede ve sokakta nerede ne çalışma yaptıysak vatandaşa duyuracağız. Yatırımlarımızla övünüyoruz.” 

 CHP İlçe Başkanı Berker Esen, basın toplantısında İBB’nin tarım desteklerine değinirken, Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’a göndermede bulunmaya özen gösterdi. Esen şöyle konuştu: “Tarımsal desteklerimizi sonuna kadar uyguluyoruz. Milyonlarca yazlık ve kışlık fide çiftçilerimizle buluşturuldu. Ayçiçek, mısır ve buğday tohumları dağıtıldı. 254 bin litre mazot desteği verildi. Bunların hepsi seçim döneminde yapıldı. Bu, hizmetimizden çok görevimiz haline geldi. İlk yıl köylerimize gittik, çiftçilerimizle bir araya geldik, dağıtımın yanında olduk. İkinci ve üçüncü sene bunları devam ettiremedik çünkü artık bu bir görevimiz haline geldi. Her seferinde bütün köylerde Belediye gibi yapmadık. Belediye, arpa dağıtıyor, her köyde sahne kuruyor, protokol geliyor, aynı insanlar aynı konuşmalar, aynı alkışlar… Amacın çiftçiye destek olmak mı, destek üzerinden şov yapmak mı? İBB’nin yaptığı mı yanlış? İlçe Belediyesinin yaptığı mı yanlış? Kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Yapılan destekler önemli, çiftçi için adeta can suyu. Bu desteklerin arkasındayız.”

CHP İlçe Başkanı Berker Esen, İBB ve özellikle İSKİ yatırımları konusunda Silivri’nin bu dönem ciddi şekilde faydalandığını vurgulayarak, bunun doğru şekilde değerlendirilmesi gerektiğini savundu.

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ı ikilem yaşamakla eleştiren CHP İlçe Başkanı Berker Esen, İBB ve İSKİ yatırımları üzerinde durdu.

“BELEDİYE BAŞKANI SÜREKLİ İKİLEM YAŞIYOR”
Esen şöyle konuştu: “Belediye Başkanı ilk söylediğini daha sonra inkâr ediyor. Bir gün çıkıyor “3 liralık işi 5 liraya yaptırdınız, yandaşa peşkeş çektiniz” diyor. Kendisine on yıldır akaryakıt ihalesini aldığı hatırlatınca da ‘Sana 3 liralık işi 5 liraya mı yaptırdık’ deyince “Ben öyle bir şey demedim” diyor. Sürekli ikilemler yaşıyor.
İBB Park ve Bahçeler Müdürlüğünden kent mobilyası, ağaç gibi talepte bulunduğunu ve sürekli ret geldiğini söylüyor. Eksikliğimiz olabilir. Her konuya hakim olamayabiliriz. İBB ve Silivri Belediyesi arasında güzel bir uyum var. Bizler olaya siyaset olarak bakmıyoruz. Yatırımlar Silivri’ye geliyor ve halkımız yararlanıyor.
Silivri sahilinde çöp kovaları ve kent mobilyaları yenilendi ve bir takım çalışmalar yapıldı.  Belediye Başkanımızın yazısı var, kent mobilyası talebinde bulunuyor. İBB de ret vermiyor, bütçemiz doğrultusunda yapacağız diyor. Sonrasında kent mobilyaları Silivri sahiline getiriliyor. Talep eden Silivri Belediyesi. Onun talebi üzerine mobilyaları alıp getiren ve montajını yapan İBB. Volkan Beyin paylaşımı ne? “Silivri sahilinde devam eden kent tasarım ve mobilya montaj çalışmalarını kontrol ettik.” Ne İBB’nin adı, ne teşekkür var? Kendisi güzel bir şey olunca hemen atlıyor. Kötü bir şey olunca da “Ben yapmadım İBB yaptı” diyor. Sen talep etmişsin İBB göndermiş. Sonra vatandaşlara şikayet ediyor, “Nasıl banklar bunlar, yazın sıcaktan, kışın soğuktan oturulmuyor?” Vatandaş Silivri Belediyesini arayınca “İBB yaptı” diyor. İBB mi Silivri Belediyesi mi yaptı? Suçlu kim? Siyaset uğuruna böyle bir ikilim ve yalancılık olmaz. 
Silivri Belediyesinin talepleri her zaman İBB tarafından karşılanmakta. Her istediği olmaya da bilinir. 

“İSKİ’YE ÇOK HAKSIZLIK YAPILIYOR”
İSKİ’ye çok haksızlık yapılıyor. Biz bazı yatırımları sizlerle ve kamuoyuyla paylaşıyoruz ama Belediye Başkanımız her gün aynı yerlerde paylaşımlar yapıyor. Bir algıyla başarılı Belediye Başkanı gösterisinde bulunuyor. Kendisi bu yatırımlar yapılırken bir şeyi göz ardı ediyor. Adım attığı her yerde İSKİ’nin yatırımları var. İSKİ alt ve üst yapıyı yapmamış olsa Silivri Belediyesi o sokaklara giremezdi. 

“GEÇMİŞTE YATIRIMLARIMIZ ÇARÇUR EDİLDİ”
Nitekim bizim dönemimizde girilemiyordu. Yıllarca İSKİ’nin alt yapıyı yapmasını bekledik Fatih Mahallesi’ni yapmak için. Biz bir çalışma yapıyoruz, ardından İSKİ, BEDAŞ, TELEKOM gelip kazıyor. Yaptığımız bütün yatırımlar çarçur edildi. 

“BUNUN ADI “HİZMETE ÇÖKMEK””
Selimpaşa Halasgar Caddesi’nde Belediye Başkanı her gün poz veriyor. Oradaki alt yapıyı yapan İSKİ. Gümüşyaka Mahallesi sokaklarını da aynı şekilde. Güzel bir koordinasyon ve iş birliği var. Olması gereken de bu. Bunları görmezden gelip, İBB’yi kenara atıp “Ben yaptım, yaptırıyorum” derseniz hizmete çökmektir. Başka açıklaması yok. 

“İSKİ’NİN TOPLAM YATIRIM MAALİYETİ 2 MİLYAR TL”
İSKİ, Silivri’de merkez mahallelerden tutun köylere kadar 4 yılda toplam yatırım maliyeti 2 milyar TL. Maalesef alt yapı yatırımları çok fazla değer görmez. Tüm yatırımlar tamamlandığında bu rakam 5 milyar TL’yi bulacak. 

“BELEDİYE BAŞKANI VE SİLİVRİ ŞANSLI BİR DÖNEM GEÇİRİYOR”
Silivri ve Belediye Başkanı şanslı bir dönem geçiriyor. Bakanlıklardan, İBB’den destek geliyor. Belediye Başkanı başarılı değil şanslı. Bunu iyi değerlendirmesinde fayda var.”

Haber: Hürhaber – Sevginar Sali

Total
0
Share