BELEDİYE’DE ÇEYREK ALTIN VURGUNU

ceyrek altin ne kadar oldu h1578983010 d1e8f3

Silivri Belediyesi’nde bir üst düzey yöneticinin Belediye bütçesinden “Başkan düğünlerde takıyor” gerekçesiyle her ay onlarca çeyrek altın aldığı ancak bundan Volkan Yılmaz’ın haberinin olmadığı ortaya çıktı. O yönetici Volkan Yılmaz tarafından derhal görevden alındı.

Silivri Belediyesi’nde devlet memuru kadrosundan müdürlük pozisyonunda bulunan bir görevlinin, her ay kendi müdürlüğünün bütçesinden, “Başkan katıldığı nikah ve düğünlerde takıyor” açıklamasıyla, Silivri’deki bir kuyumcudan onlarca çeyrek altın aldığı ortaya çıktı. Altınlar doğrudan alım yöntemiyle, fatura karşılığı ve Belediye bütçesinden resmi olarak ödenmişti. Yani her şey resmen kitabına uygundu. Ancak Silivri Belediyesi’nin yıllık gelir gider bilançolarını inceleyen ve Meclis Üyeleri ile bürokratlardan oluşan Plan Bütçe Komisyonu tarafından fark edilen bu detay hemen dikkat çekti. Zira Başkan Volkan Yılmaz, kıydığı nikahlarda ve katıldığı düğünlerde gelin ve damada altın takmıyor, Türk Bayrağı ve Kur’an-ı Kerim hediye ediyordu. Komisyon üyeleri, konudan Başkan Yılmaz’ı haberdar etti ve böyle bir alımdan haberi olup olmadığı soruldu.

Konu hakkında bilgilendirilen Volkan Yılmaz derhal söz konusu müdürün istifasını istedi. Hakkında daha önce de haksız zenginleşme ile ilgili iddialar bulunan müdür görevinden istifa etti. Ancak devlet memuru olduğu için farklı bir kamu kurumunda kızak göreve alındı. Komisyondaki CHP’li Meclis Üyeleri de, olayda Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın bir ihmali olmadığı için, Yılmaz’a zarar vermemesi için siyasi centilmenlik göstererek konuyu siyasi zemine taşımadılar.

Total
0
Share