Silivri Belediyesi’nde bir üst düzey yöneticinin Belediye bütçesinden “Başkan düğünlerde takıyor” gerekçesiyle her ay onlarca çeyrek altın aldığı ancak bundan Volkan Yılmaz’ın haberinin olmadığı ortaya çıktı. O yönetici Volkan Yılmaz tarafından derhal görevden alındı.

Silivri Belediyesi’nde devlet memuru kadrosundan müdürlük pozisyonunda bulunan bir görevlinin, her ay kendi müdürlüğünün bütçesinden, “Başkan katıldığı nikah ve düğünlerde takıyor” açıklamasıyla, Silivri’deki bir kuyumcudan onlarca çeyrek altın aldığı ortaya çıktı. Altınlar doğrudan alım yöntemiyle, fatura karşılığı ve Belediye bütçesinden resmi olarak ödenmişti. Yani her şey resmen kitabına uygundu. Ancak Silivri Belediyesi’nin yıllık gelir gider bilançolarını inceleyen ve Meclis Üyeleri ile bürokratlardan oluşan Plan Bütçe Komisyonu tarafından fark edilen bu detay hemen dikkat çekti. Zira Başkan Volkan Yılmaz, kıydığı nikahlarda ve katıldığı düğünlerde gelin ve damada altın takmıyor, Türk Bayrağı ve Kur’an-ı Kerim hediye ediyordu. Komisyon üyeleri, konudan Başkan Yılmaz’ı haberdar etti ve böyle bir alımdan haberi olup olmadığı soruldu.

Konu hakkında bilgilendirilen Volkan Yılmaz derhal söz konusu müdürün istifasını istedi. Hakkında daha önce de haksız zenginleşme ile ilgili iddialar bulunan müdür görevinden istifa etti. Ancak devlet memuru olduğu için farklı bir kamu kurumunda kızak göreve alındı. Komisyondaki CHP’li Meclis Üyeleri de, olayda Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın bir ihmali olmadığı için, Yılmaz’a zarar vermemesi için siyasi centilmenlik göstererek konuyu siyasi zemine taşımadılar.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

ÇAYIRDERE MUHTARI HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK

Çayırdere Mahallesi Muhtarı Doğan Bilgiç hakkında yapılan Kaymakamlık ön incelemesi sonucu, zimmete…

SON DAKİKA! TAPUYA POLİS OPERASYONU! (GÜNCELLENDİ)

Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan “rüşvet” soruşturması kapsamında, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla…

OKUL MÜDÜRÜNDEN EVLİ KADINA TUZAK

Silivri 75. Yıl Cumhuriyet İlkokulu Müdürü İsmail Güzel’in evli bir kadın veliye…

BAŞKAN YARDIMCISI HAKKINDA ŞOK İDDİA

Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Solak’ın ailesine ait binada yapılan çıkmanın yasadışı…

CENAZE EVİNDE EĞLENCE DÜZENLEDİLER

Ortaköy Mahallesi’nde 20 yaşında gencecik bir fidanın toprağa verildiği gün, Silivri Belediyesi…

VOLKAN YILMAZ’IN MAFYA BAĞLANTILARI

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, adı son olarak Ece Erken’in eşinin öldürülmesi…

VOLKAN YILMAZ’A ANKET ŞOKU

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın yaptırdığı memnuniyet anketinden hüsran çıktı. Silivri Belediye…

İSKEÇELİ’YE İMAR KIYAĞI

Silivri’de bulunan İskeçeli Mobilya’ya ait fabrikanın ek yapıları kaçak durumda. Her fırsatta…

NEREDEN GELİYOR BU DEĞİRMENİN SUYU?

Silivri Belediyesi Özel Kalem Müdürü Gökhan Daşgın’ın 3 yılda edindiği servet dudak…