MHP’nin tarihi boyunca İstanbul’da kazanabildiği tek belediye olan Silivri’de, özel kalem müdürü olarak görev yapan devlet memuru G.D. hakkında bir yılı aşkın süredir gündeme gelen haksız zenginleşme iddialarına Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz el koydu.

İstanbul’da “CHP’nin Kalesi” olarak bilinen Silivri’de 2019 yerel seçimlerini 10 yıldır görevde olan CHP’li Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’a karşı Cumhur İttifakı adına yarışan MHP’li Volkan Yılmaz kazanmıştı. MHP’nin İstanbul’daki tek ilçe belediyesi olan Silivri’ye MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin de özel bir önem verdiği ve 2024 yerel seçimleri için Silivri Belediyesi’ni vitrin olarak kullanmak istediği biliniyordu. Ancak Başkan Yılmaz’ın MHP İlçe Teşkilatı’nda yöneticiyken belediyede özel kalem müdürü olarak görevlendirdiği ve istisnai kadrodan devlet memuru yapılan G.D. kısa sürede görevi kötüye kullanma ve yolsuzluk iddialarının odağında yer aldı.

Haber yapan gazeteciye “terörist” yaftası

Silivri’nin Sesi geçtiğimiz yıl özel kalem müdürü G.D. ve kardeşinin kısa süre içinde aşırı zenginleştiğini, hayat standartlarının aniden yükseldiğini ve bunu tüm ilçenin konuştuğunu haber yaptı. G.D. bunun üzerine sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak iddiaları yalanladı ve haber yapan Kaan Göktaş’ı “terör propagandası” yapmakla suçladı. Ancak bu haberden bir süre sonra G.D.’nin eşinin isminin harflerinden oluşan özel plakalı son model cipin fotoğrafı gündeme geldi.

Lüks aracı fenomen eşi almış

G.D. Hakkında çıkan haberlerle ilgili “kişilik haklarına saldırı” gerekçesiyle dava açtı. Silivri 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen davada, sahibi olduğu son model lüks aracı eşinin sosyal medya fenomeni olması sayesinde aldıklarını iddia eden G.D.’nin dinlettiği tanık “Eşi sosyal medyada influencer’lık yapmaktadır, aynı zamanda varlıklı bir aileden gelmektedir.” dedi. Silivri Belediyesi’nde göreve geldikten sonra zenginleştiği iddialarını yalanladı. Mahkeme, G.D.’nin söz konusu haberlere ihtiyati tedbir uygulanması ve tekzip metni yayınlanması taleplerini reddetti.

Bütçeden onlarca çeyrek altın alınmış

Özel kalem müdürü G.D. ile ilgili skandallar bununla da bitmedi. Silivri Belediyesi’nin yıllık gelir ve giderleri ile bilançolarını denetleyen Silivri Belediyesi Meclis Plan Bütçe Komisyonu, G.D.’nin başında olduğu Özel Kalem Müdürlüğü giderlerinde bir anormallik fark etti. Buna göre, ilçede bulunan bir kuyumcudan her ay düzenli olarak onlarca çeyrek altın alımı yapılmıştı. Söz konusu çeyrek altınlar doğrudan alım yöntemiyle fatura karşılığı alınmıştı ve işlemlerde yasadışı bir durum yoktu. Ancak alımların açıklaması olarak “Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın katıldığı düğün ve nikâhlarda hediye olarak yeni evli çiftlere taktığı” belirtilmişti. Komisyondaki üyeler ve belediyedeki tecrübeli bürokratlar, Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın katıldığı düğünlerde ve kıydığı nikahlarda altın takmadığını, çiftlere Türk bayrağı ve Kur’an-ı Kerim hediye ettiğini biliyordu. Konu derhal Başkan Yılmaz’a aktarıldı ve alınan altınlardan haberinin olup olmadığı soruldu.

Volkan Yılmaz yolsuzluğa göz açtırmadı.

Bardağı taşıran bu son damla üzerine Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz duruma müdahale etti ve G.D.’yi görevinden istifaya davet etti. Özel kalem müdürlüğü görevinden istifa eden G.D. memur kadrosunda olduğu için başka bir kamu kurumunda kızak göreve çekildi. Silivri 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen son duruşmada ise G.D. “hakkındaki asılsız iddialar nedeniyle” görevinden kendi isteğiyle istifa ettiğini söyledi.

Uzun yıllardır MHP’de siyaset yapan ve daha önce iki dönem Milletvekili adaylığı ile MHP Genel Merkezi’nde de görev alan Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın yolsuzluğa göz açtırmayan ve müsaade etmeyen biri olduğunu belirten siyasi kaynaklar, Yılmaz’ın ilçede ikinci dönem adaylığının da kesin olduğunu ve yerel seçimlerde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından Silivri Belediyesi’nin “örnek MHP’li belediye” olarak tüm Türkiye’ye lanse edileceğini ifade ediyor.

Haber: Trakya Politik

Şunlar da hoşunuza gidebilir

ÇAYIRDERE MUHTARI HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK

Çayırdere Mahallesi Muhtarı Doğan Bilgiç hakkında yapılan Kaymakamlık ön incelemesi sonucu, zimmete…

SON DAKİKA! TAPUYA POLİS OPERASYONU! (GÜNCELLENDİ)

Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan “rüşvet” soruşturması kapsamında, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla…

OKUL MÜDÜRÜNDEN EVLİ KADINA TUZAK

Silivri 75. Yıl Cumhuriyet İlkokulu Müdürü İsmail Güzel’in evli bir kadın veliye…

BAŞKAN YARDIMCISI HAKKINDA ŞOK İDDİA

Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Solak’ın ailesine ait binada yapılan çıkmanın yasadışı…

CENAZE EVİNDE EĞLENCE DÜZENLEDİLER

Ortaköy Mahallesi’nde 20 yaşında gencecik bir fidanın toprağa verildiği gün, Silivri Belediyesi…

VOLKAN YILMAZ’IN MAFYA BAĞLANTILARI

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, adı son olarak Ece Erken’in eşinin öldürülmesi…

VOLKAN YILMAZ’A ANKET ŞOKU

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın yaptırdığı memnuniyet anketinden hüsran çıktı. Silivri Belediye…

İSKEÇELİ’YE İMAR KIYAĞI

Silivri’de bulunan İskeçeli Mobilya’ya ait fabrikanın ek yapıları kaçak durumda. Her fırsatta…

NEREDEN GELİYOR BU DEĞİRMENİN SUYU?

Silivri Belediyesi Özel Kalem Müdürü Gökhan Daşgın’ın 3 yılda edindiği servet dudak…