Silivri Belediye Meclisi yeni dönemin ilk toplantısını Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu başkanlığında gerçekleştirildi. Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, vatandaşlar, muhtarlar ve siyasi partilerin temsilcileri gibi geniş bir katılımcı grubunun yer aldığı 2024 Yılı Nisan Ayı’nın ilk meclis toplantısında Başkan Balcıoğlu, açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

Meclis toplantısının açılışında konuşan Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu, Silivri için taş üstüne taş koyan tüm belediye başkanlarına teşekkürlerini iletirken, vefat eden önceki dönemler de görev yapmış belediye başkanlarına rahmet dileklerini iletti. Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu, “Hemşerilerimizin bizlere verdiği görev neticesinde beş yıl boyunca birlikte şehrimize hizmet etme şerefine sahip olacağız,” diyerek, meclis üyeleri ve katılımcılarla birlikte Silivri için çalışacaklarını ifade etti.

Belediye Başkanı Balcıoğlu, 15 yıl önce meclis üyesi olarak başladığı görev sürecinde edindiği tecrübelerden bahsetti ve 31 Mart seçimlerinde Silivrili vatandaşların kendisine gösterdiği destek ve güvenle meclis başkanı olarak yer almanın gururunu yaşadığını belirtti.Vatandaş Odaklı Yönetim Anlayışı


Başkan Balcıoğlu, yönetim anlayışında vatandaşların hayatını kolaylaştırmanın merkezde olduğunu vurguladı. Silivri Belediyesi’nin, herkes için ulaşılabilir ve çözüm odaklı hizmet sunma hedefine değindi. Ayrıca, meclisin önümüzdeki dönemde çocuklar, gençler ve kadınlar için belirlenen önceliklere odaklanacağını açıkladı.

Başkan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ile iş birliğine de değinerek, bu iş birliği ile Silivri’nin gelişimine katkı sağlayacaklarını ifade etti.
 Balcıoğlu, mecliste kadın ve genç temsiliyetinin önemine değinerek, bu konuda meclisin Türkiye’ye örnek olduğunu söyledi. “Bu durum benim için ayrı bir mutluluk ve gurur kaynağıdır,” diyerek, kendisini ve ekibini bu göreve layık gören Silivrili vatandaşlara teşekkür etti.

Toplantı, meclis üyelerinin ve katılımcıların, Silivri’nin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişimine yönelik görüş alışverişinde bulunmalarıyla devam etti. Başkan Balcıoğlu, meclis çalışma döneminin Silivri için verimli ve hayırlı olmasını diledi.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

CHP YÖNETİCİSİ AKP’YE (Mİ?) ÇALIŞTI

Ortaköy Mahallesi muhtarlık seçimlerinde Silivri CHP İlçe Yöneticisi Ebru Akgün Pekel’in AKP’li…

SELİMPAŞA’DA OTOPARK KAVGASI: 1 ÖLÜ

Selimpaşa’da iki vatandaş arasında çıkan otopark kavgası ölümle sonuçlandı. Mahallenin sevilen isimlerinden…

15 YAŞINDAKİ KIZI KAÇIRAN SERVİS ŞOFÖRÜ YAKALANDI

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında Silivri’de yaşayan 15 yaşındaki kızı Yasemin…

ÖZCAN IŞIKLAR’DAN İLK RÖPORTAJ

Özcan Işıklar Milletvekili adaylığı ile ilgili ilk röportajı Silivri’nin Sesi TV’ye verdi. …

ALİ KORSAN SİLİVRİ ORMANLARININ SORUNLARINI ANLATTI

Silivri Çevre Derneği Başkanı Ali Korsan, Dünya Ormancılık Haftası etkinlikleri kapsamında Sarıyer’de…

MUHTARLIK SEÇİMLERİ SONUÇLARI

Silivri’de 31 Mart 2024 yerel seçimleri sonrasında bazı muhtarlar değişirken, bazı muhtarlar…

GÖRÜNTÜ VAR, ALTYAPI YOK

Silivri Sahili’ndeki Köy Pazarı uzun bir süreden bu yana açık olmasına rağmen…

SAHTE GAZETECİ ÖĞRETMEN ÇIKTI

Kendisini Silivri Haber Ajansı’nın sahibi olarak tanıtan kişinin öğretmen olduğu ortaya çıktı.…

İYİ PARTİ’DEN SKANDAL BEĞENİ

İYİ Parti Silivri İlçe Teşkilatı’na ait, İlçe Başkanı Gökhan Ceylan’ın imzasını taşıyan…