Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Silivri Belediye Başkan Adayı Bora Balcıoğlu, eşi Sena Balcıoğlu ve Belediye Meclis Üyesi Adayları ile birlikte, Silivri Bulgaristan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen Marteniçka Şenliği’nde Silivri halkıyla buluştu. Balcıoğlu, bu özel etkinlikte, Silivri’nin sahil şeridini ve toplumsal yaşamını dönüştürecek projelerini vatandaşlara anlatarak, “Geleceğin Silivri’si” vizyonunu detaylandırdı.

Balcıoğlu, “Silivri’miz, muhteşem sahil şeridiyle bizlere sunulmuş bir hazine. Bu hazinenin korunması ve tüm halkımıza hizmet etmesi gerekiyor,” diyerek Silivri Sahil Parkları projesinin önemini vurguladı. Balcıoğlu, “Projemiz, sahilimizi ailelerin, gençlerin ve her yaştan insanın keyif alacağı bir yaşam alanına dönüştürecek,” dedi.

Gezi Tekneleri ve Kültürel Festivaller: Sahilin Canlanması
Balcıoğlu, sahil düzenlemesi sonrası planlanan gezi tekneleri ve kültürel festivaller hakkında da bilgi verdi. “Yaz aylarında düzenleyeceğimiz gezi tekneleri, Silivri’nin doğal güzelliklerini denizden keşfetme fırsatı sunacak,” şeklinde konuştu. Ayrıca, “Silivri Heykel Festivali ve Açık Hava Sanat Festivali gibi etkinliklerle, sahilimiz kültürel bir canlılık kazanacak,” diyerek sahilin sadece bir dinlenme alanı olmayacağını, aynı zamanda sanat ve kültürün de merkezi haline geleceğini ifade etti.

Dernekler Yerleşkesi: Sivil Toplumun Güçlenmesi
“Dernekler Yerleşkesi projesi, birliğimizi ve dayanışmamızı pekiştirecek,” diyen Balcıoğlu, bu yerleşkenin tüm dernekleri tek bir çatı altında toplayarak, fikir alışverişini ve projelerin geliştirilmesini kolaylaştıracağını belirtti.

Balcıoğlu, ” Silivri’mizde faaliyet gösteren hemşeri ve yöre dernekleri ile Sivil Toplum Kuruluşlarına ev sahipliği yapacak olan bu yerleşke; derneklerin ve STK’ların ihtiyaç duyduğu ofisler, çok amaçlı salonlar, toplantı ve konferans salonları, sergi ve fuaye alanları ile donatılacak. Bu sayede derneklerimiz ve STK’larımız, faaliyetlerini daha geniş bir alanda ve daha etkin bir şekilde sürdürebilecekler.” dedi

Balcıoğlu, ” Bu yerleşke içerisinde, yerel basınımıza özel bir alan oluşturarak, haberlerin hızlı ve doğru bir şekilde halkımıza ulaşmasını sağlayacağız. Yerel basınımızın çalışma şartlarını iyileştireceğiz” şeklinde konuştu.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

CHP YÖNETİCİSİ AKP’YE (Mİ?) ÇALIŞTI

Ortaköy Mahallesi muhtarlık seçimlerinde Silivri CHP İlçe Yöneticisi Ebru Akgün Pekel’in AKP’li…

SELİMPAŞA’DA OTOPARK KAVGASI: 1 ÖLÜ

Selimpaşa’da iki vatandaş arasında çıkan otopark kavgası ölümle sonuçlandı. Mahallenin sevilen isimlerinden…

15 YAŞINDAKİ KIZI KAÇIRAN SERVİS ŞOFÖRÜ YAKALANDI

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında Silivri’de yaşayan 15 yaşındaki kızı Yasemin…

ÖZCAN IŞIKLAR’DAN İLK RÖPORTAJ

Özcan Işıklar Milletvekili adaylığı ile ilgili ilk röportajı Silivri’nin Sesi TV’ye verdi. …

ALİ KORSAN SİLİVRİ ORMANLARININ SORUNLARINI ANLATTI

Silivri Çevre Derneği Başkanı Ali Korsan, Dünya Ormancılık Haftası etkinlikleri kapsamında Sarıyer’de…

GÖRÜNTÜ VAR, ALTYAPI YOK

Silivri Sahili’ndeki Köy Pazarı uzun bir süreden bu yana açık olmasına rağmen…

SAHTE GAZETECİ ÖĞRETMEN ÇIKTI

Kendisini Silivri Haber Ajansı’nın sahibi olarak tanıtan kişinin öğretmen olduğu ortaya çıktı.…

İYİ PARTİ’DEN SKANDAL BEĞENİ

İYİ Parti Silivri İlçe Teşkilatı’na ait, İlçe Başkanı Gökhan Ceylan’ın imzasını taşıyan…

MHP’DE ART ARDA İSTİFALAR

MHP Değirmenköy Mahalle Temsilcisi Murat Çılgın “İlçe Başkanı’nın tutarsızlığını” sebep gösterip istifa…