Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu CHP Yerel Yönetimler Çalıştayına Katıldı

Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından düzenlenen Yerel Yönetimler Çalıştayı’na katılmak üzere Ankara’ya gitti. Çalıştay, CHP Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi ve Türkiye’nin dört bir yanından gelen belediye başkanları, il ve parti yöneticileri ile bir araya geldi.

Çalıştay öncesinde, Başkan Balcıoğlu dahil olmak üzere CHP’li belediye başkanları ve parti yönetimi, Genel Başkan Özgür Özel liderliğinde Anıtkabir’i ziyaret etti. Heyet, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün huzurunda saygı duruşunda bulunarak minnet ve saygılarını ifade etti.

“İktidar Yolunda CHP Belediyeciliği Çalıştayı” başlığı altında düzenlenen etkinlik, 20-21 Nisan 2024 tarihlerinde iki gün sürecek. Çalıştayın açılış konuşmasını yapan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP Genel Merkezi’nde yapılan ve 2 gün sürecek olan çalıştayın açılış konuşmasını yapan CHP Genel Başkanı Özgür Özel muhafazakar ve milliyetçi demokratlardan oy alarak yerel seçimlerden birinci parti olarak çıktıklarını ifade etti.

Özgür Özel, şöyle konuştu: “En zor zamanlarda görevlerini layıkıyla yapıp, en iyi kamu görevlerini liyakatle, şeffaf, açık bir şekilde yapan ve geçmişte yerel yönetimlerde görev alıp bugün bu salonu hınca hınç dolduracak kadar çok mazbatayı almamızı sağlayan tüm belediye başkanlarımıza yürekten teşekkür ediyorum. Yerel seçimlerin sonunda 14 tane büyükşehiri, 21 il merkezini kazanarak toplam 35 ilde belediyeleri kazandık ve en yakın partiden 11 fazla il belediyemiz var. 314 ilçede, 60 beldede, 409 belediyeyi hep birlikte kazandık. Yüzde 38 oy oranına ulaşarak partimizi hep birlikte birinci parti yaptık. Partimiz artık toplumun her kesiminden oy alabilen bir siyasi partidir. Büyük bir başarı elde ettik. Böyle bir günde 650 kişilik salonda, seçilmiş belediye başkanları ve il başkanlarıyla birlikte bu salonu hınca hınç doldurabilmenin, koltuklarında oturan her bir kişinin ilçe seçim kurullarından il seçim kurullarından aldıkları mazbatalarıyla seçilmiş CHP’li olmasının gururunu yaşıyorum.”

Seçimleri “Türkiye İttifakı”nın kazandığını söyleyen CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Türkiye İttifakı’nın belediye başkanlarına selam olsun” dedi.

Türkiye’nin geleceğine yatırım yapıldığını vurgulayan Özel, “Her geçen gün iktidara yürüdüğümüzün bilinciyle, ciddiyetiyle ve sorumluluğuyla davranmak zorundayız” ifadelerini kullandı.

Başkan Balcıoğlu, çalıştayda Silivri’nin yerel yönetim deneyimlerini paylaşarak, afet yönetimi, şehir planlaması ve sosyal hizmetler alanındaki yenilikçi projeleri hakkında bilgi verdi. Ayrıca, CHP’li belediyeler arasında bilgi ve deneyim paylaşımının önemine değindi ve bu tür etkinliklerin yerel yönetimlerin daha etkin ve verimli çalışmasına katkı sağlayacağını vurguladı.

Çalıştayın ikinci gününde, yerel seçimlerde elde edilen başarıların analizi ve gelecek seçimler için stratejilerin belirlenmesi gibi konular ele alınacak. CHP’li belediyelerin başarı hikâyelerinin paylaşılacağı bu oturumlarda, belediye başkanları farklı bölgelerden gelen meslektaşlarıyla tecrübelerini paylaşma fırsatı bulacak.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

CHP YÖNETİCİSİ AKP’YE (Mİ?) ÇALIŞTI

Ortaköy Mahallesi muhtarlık seçimlerinde Silivri CHP İlçe Yöneticisi Ebru Akgün Pekel’in AKP’li…

SELİMPAŞA’DA OTOPARK KAVGASI: 1 ÖLÜ

Selimpaşa’da iki vatandaş arasında çıkan otopark kavgası ölümle sonuçlandı. Mahallenin sevilen isimlerinden…

15 YAŞINDAKİ KIZI KAÇIRAN SERVİS ŞOFÖRÜ YAKALANDI

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında Silivri’de yaşayan 15 yaşındaki kızı Yasemin…

ÖZCAN IŞIKLAR’DAN İLK RÖPORTAJ

Özcan Işıklar Milletvekili adaylığı ile ilgili ilk röportajı Silivri’nin Sesi TV’ye verdi. …

ALİ KORSAN SİLİVRİ ORMANLARININ SORUNLARINI ANLATTI

Silivri Çevre Derneği Başkanı Ali Korsan, Dünya Ormancılık Haftası etkinlikleri kapsamında Sarıyer’de…

GÖRÜNTÜ VAR, ALTYAPI YOK

Silivri Sahili’ndeki Köy Pazarı uzun bir süreden bu yana açık olmasına rağmen…

SAHTE GAZETECİ ÖĞRETMEN ÇIKTI

Kendisini Silivri Haber Ajansı’nın sahibi olarak tanıtan kişinin öğretmen olduğu ortaya çıktı.…

MUHTARLIK SEÇİMLERİ SONUÇLARI

Silivri’de 31 Mart 2024 yerel seçimleri sonrasında bazı muhtarlar değişirken, bazı muhtarlar…

İYİ PARTİ’DEN SKANDAL BEĞENİ

İYİ Parti Silivri İlçe Teşkilatı’na ait, İlçe Başkanı Gökhan Ceylan’ın imzasını taşıyan…