BEK: KİMSENİN DÖNEMİNDE BÖYLE REZİLLİKLER YAŞANMADI

Geçtiğimiz haftalarda Silivri’nin Sesi TV’nin konuğu olan İYİ Parti Silivri İlçe Başkanı A. Refik Bek, Volkan Yılmaz’ın 3,5 yıllık Silivri Belediye Başkanlığı dönemini değerlendirdi. 

Refik Bek röportajından ana başlıklar şu şekilde: 

”Volkan Yılmaz’ın henüz adayken vaat olarak sıraladığı 23 proje vardı. En iddialı olanı da imar politikalarıydı. Üç buçuk yıllık süreçte bu vaat edilenlerden hiçbir tanesi yapılmamıştır. Bir karış plan yapılmadı. Üstelik geçmişte yapılan planlar da karıştırıldı. Vatandaşa sıkıntılı günler yaşatan süreç Kavaklı’da başladı ve bu hoşnutsuzluklar Ortaköy ve Selimpaşa’ya da sirayet etti. Belediye başkanımız, o dönemlerde 18 plan uygulaması sırasında yapılan kesintileri az buluyordu. Şimdiyse üzerinden 18-20 sene geçmiş olan planların üzerinden geriye dönük bir değişiklikte bulunulmasından halk rahatsızlık duymaktadır.”

“3 sene içerisinde 3 tane kapalı otopark yapacağının ilan edilmişti. Ortada bir tane otopark yok. Belediyenin arkasında inşası süren otopark konusu ise bir muamma. Zira bağış olduğu söylense de bu yapı için alınmış bir meclis kararı yok. Bir protokol bulunmuyor. Kimin yaptığı belli olmayan bu inşaatın yarın yarım kalırsa şaşılmaması gerekir.” 

“Planı olmayan Vega AVM’de onarım yapılması yasal olarak mümkün değil.  Buna rağmen orada yürütülen çalışmalarla dükkanlar yapılıyor. AVM’ye baktığınızda sahibinin kim olduğunu kartvizitinden belli. Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Solak’ın “babası” iltimasla fen işlerinden sorumlu zabıtanın bağlı olduğu kaçak yapıyla mücadele biriminin başına getirildi. Görevi kaçakla mücadele edilen bir insanın evine kaçak çatı yapıldı. En yakınına iltimas gösteriliyor. Kaldırımın üstüne çıkma yapılıp oranın kurumsal bir firmaya kiraya verilmesi; Belediye Meclisinin tasarrufundaki taşınmaza kaçak alan yapılması; Yeni kıyı kenar şeridinde partimizden daha önce eskiden belediye başkanı olmuş birisine usulsüz olarak bir yapı yapılması” şeklinde üst üste sıraladığımız zaman belediyenin ciddi bir iltimas gösterdiği yasadışı faaliyetlere göz yumduğunu görüyoruz. Başkan söylemiş olduğunun tam tersini yapıyor. Kartviziti olmayan mağdur ediliyor. Kartviziti olana ise iltimas gösteriliyor. Sait Ağabey, Selami Başkan, Hüseyin Turan sonra da Özcan Işıklar’ın görevleri esnasında hiç böyle rezillikler yaşanmadı.” 

“Bunca yıldır görev yapan belediye başkanları eserleriyle anılırken, Şu ana kadar Volkan Yılmaz’ın Silivri Belediyesi imkanları”ile yaptığı ve tarihte anılmasını sağlayacak hiçbir şey göremiyoruz. Övündüğü Kale Park’ın çalışanlarının ücretlerinden çok düşük. Yılmaz Büyükşehir Belediyesi personeline verilen maaşları eleştirirken kendi personeline verdiği maaşlar nedeniyle çifte standart uygulamaktadır. Yan haklara bakarsak, örneğin Kale Park’taki tesislerde tost ve çay 22 lira kabul edelim. Belediye buradaki çalışanlara öğle yemeği olarak verdiği ücret yalnızca 15 lira. Büyükşehir meclisinde çalışanların maaşlarıyla ilgili “yüksek söylemlerde” bulunan bir belediye başkanını utandırmalıdır. Bu anda Silivri Belediyesinin çalışan bir operatörün aldığı maaş ise 6.000 lirayı bile bulmuyor.”

“Sayın başkanın Silivri ile ilgili bir derdi yok. Zira Silivri’de bir gün yatmamış, bir gün yaşamamış bir insanın Silivri’de ilgili bir derdi olamaz da… Havuz medyasına önümüzdeki seçimler için Millet İttifakı mensubu MHP ve AKP teşkilatlarının onayı olmadan adaylığını ifşa etmesi de bir gaftır.”

“Genel seçim önce yapılacağı için Silivri’de alabileceğimiz en yüksek oyu almayı ve 1. Parti olarak çıkmayı hedefliyoruz. Yerel seçimle ilgili de çalışmalarımızı tamamladık. Şu anda Gümüşyaka, Değirmenköy, Çanta, Ortaköy ve Selimpaşa’da mahalle teşkilatları kurulmuş durumdadır. İstanbul’daki 39 ilçenin millet ittifakından hangi adayların çıkacağı kararını verecek olan merciler, partilerin üst kurullarıdır. Meral Hanım Şile, Çatalca ve Silivri’yi çok istiyor. İyi Parti’nin Silivri’den millet ittifakına bir aday çıkarmasının ise bir sürpriz olmayacağı düşüncesindeyim.”

RÖPORTAJIN TAMAMINI İZLEMEK İÇİN:

Total
0
Share