“BELEDİYE ADAM KAYIRIYOR”

CHP Silivri Belediye ve İBB Meclis Üyesi Melih Yıldız, Silivri Belediyesi’nin tarım yardımlarında partizanlık ve ayrımcılık yaptığını iddia etti.

Silivri Belediye Meclisi’nin 10.06.2022 (bugün) yapılan toplantısında söz alan CHP Belediye Meclis Üyesi Melih Yıldız, Silivri Belediyesi tarafından Silivrili çiftçilere dağıtılan saman, tohum, yem vb. gibi tarımsal ürün yardımlarında ayrımcılık yapıldığını iddia etti. Aynı köyde iki komşu haneden birinin yardımlardan yararlanırken, diğerinin yararlanamadığını ve bu yönde çok şikayetler aldıklarını belirten Yıldız, “Belediye olarak adam kayırdığınız, yardım dağıtırken ayrımcılık yaptığınız belirtiliyor.” diye konuştu.

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz ise Yıldız’ın bu eleştirilerine cevap olarak “Ben Hazreti Ömer değilim. Kılı kırk yaramıyorum. Bu konuyu araştıracağım. Eğer böyle bir durum gerçekten söz konusu ise gerekeni yapacağım.” dedi.

Öte yandan Melih Yıldız, Silivri Belediyesi tarafından çiftçilere dağıtılan ve Belediye’ye ait arazilerde de ekimi yapılan ayçiçeği tohumlarının “%100 yerli ve milli” olarak tanıtılmasını da “Tohumlar evet yerli üretim ama milli değiller. Burada bir algı oyunu yapılıyor.” diye eleştirdi.

Total
0
Share