CHP Silivri İlçe Örgütü, Silivri Belediyesi’ndeki TÜRAM skandalı ile ilgili bir basın açıklaması yayınladı. Açıklamada, TÜRAM ürünlerinin parayla satılması ve Silivri’nin Sesi’nin ortaya çıkardığı Sami Kırlangıç olayı ile ilgili suç duyurusunda bulunuldu.

“Silivri Belediye Başkanı’nın ifadeleri ile Silivri Belediyesi’nin 2500 dönüm arazide arpa, buğday, yemlik bezelye, ayçiçeği ve silajlık mısır ekimi gerçekleştirdiği; bu arazilerde ekilen tarım ürünlerinden elde edilen hasatın çiftçimize, hayvancılıkla uğraşan köylümüze; ayçiçeğinden elde edilen hasatın ayçiçeği yağına çevrilerek 5 Lt’lik tenekeler halinde ihtiyacı olan ailelere GIDA BANKASI kanalı ile verilmesini Belediye Meclis kürsüsünden ve gerçekleştirdiği konuşmalar ile defalarca dile getirmiştir.

Ancak, ekilen 2500 dönüm arazide hangi ürünün kaç dönüme ne kadar; ekilen ürünlerden ne kadar hasat elde edildiği; elde edilen hasatın hangi koşullar ile çifti ve köylüye dağıtımını gerçekleştirdiği konusunda herhangi bir bilgilendirmede bulunmamıştır. İlgili ürünlerin ekim, dikim ve dağıtım verileri sayısal olarak Silivri Belediyesi envanterinde kayıtlı olduğu, bu bilgilerin şeffaf bir biçimde paylaşılabilir olduğu kanısında değiliz. Eğer var ise lütfen kamuoyu ile paylaşsınlar, bizde kamuoyu da şeffaf bir biçimde bilgilensin.

Son dönemlerde basında ve kamuoyunda sıkça dile getirilen, bir vatandaşımızın 24.02.2022 gün ve 2200935719 sayılı CİMER’e başvurusu ile “Silivri Belediyesi’nde oluşmuş bir grubun Silivri Halkı’nın malı olan tarımsal ürünleri örgütlü bir şekilde zimmetlerine geçirerek sattıklarını” öğrenmiş bulunuyoruz.

Silivri Belediye Başkanı veya idare bu olanlardan haberdarlar ise kötü, değillerse daha da kötü olan vahim hadiselerle ilgili Belediye birimlerinin, müracaattın üzerinden 6 ay geçmesine rağmen herhangi bir işlem yapıp yapmadıkları; Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunup bulunmadıklarını CHP Silivri İlçe Başkanlığı olarak, Silivri Halkı adına soruyoruz.

Bu konunun işleyişi ile ilgili kamuoyumuz doğru aydınlatılmadığı, bilgi verilmediği takdirde Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından vatandaşımızın CİMER’e yaptığı müracaat, yerel basında çıkan haberler ve CHP Silivri İlçe Başkanlığı basın bildirisini suç duyurusu kabul ederek işlem yapılmasının kamuoyu yararına olacağı düşünüyoruz.

İlgili olay ile ilgili gelişmeleri ve süreci titizlikle takip ettiğimizi, süreç ile ilgili aşamaları Silivri Kamuoyunu paylaşacağımızı ifade ediyor saygılar sunuyoruz.”

Şunlar da hoşunuza gidebilir

OKUL MÜDÜRÜNDEN EVLİ KADINA TUZAK

Silivri 75. Yıl Cumhuriyet İlkokulu Müdürü İsmail Güzel’in evli bir kadın veliye…

BAŞKAN YARDIMCISI HAKKINDA ŞOK İDDİA

Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Solak’ın ailesine ait binada yapılan çıkmanın yasadışı…

CENAZE EVİNDE EĞLENCE DÜZENLEDİLER

Ortaköy Mahallesi’nde 20 yaşında gencecik bir fidanın toprağa verildiği gün, Silivri Belediyesi…

İSKEÇELİ’YE İMAR KIYAĞI

Silivri’de bulunan İskeçeli Mobilya’ya ait fabrikanın ek yapıları kaçak durumda. Her fırsatta…

SİLİVRİ BELEDİYESİ’NDE GREV HAZIRLIĞI (GÜNCELLENDİ)

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, sözleşmeli personele insanca geçinmek için gerekli zammı…

AÇIK AÇIK RÜŞVET İSTİYORLAR

Silivri’de inşaatında yasal problem olan bir vatandaştan, bir meclis üyesi adına 100…

VOLKAN YILMAZ’A ANKET ŞOKU

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın yaptırdığı memnuniyet anketinden hüsran çıktı. Silivri Belediye…

SİLİVRİ’DE İMAR KATLİAMI

Eski Gürpınar Belediye Başkanı MHP’li Velittin Küçük tarafından Silivri Sahili’nde yapılan inşaat…

VOLKAN YILMAZ’DAN FETÖ İLTİSAKLI MÜDÜR’E HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz ve MHP Silivri İlçe Başkanı Zafer Yalçın,…