BEN SİLİVRİ’NİN “SESİ”YİM KADİR KOÇ

Hüryol Haber’in sahibi Kadir Koç benden bahseden bir yazı yazmış. Aşağıya ekliyorum zira ben paylaşmazsam kimse okumaz bile…

Koç beni “Silivri’nin A Haber’i” diye nitelendirmiş. A Haber (ya da benzer havuz medyaları) gibi bir kullanılmış tuvalet kağıdı ile aynı cümlede ismimin geçmesi beni çok rahatsız etti. Ben olsam olsam Silivri’nin Cumhuriyet’i olurum, BirGün’ü olurum, Diken’i olurum, Azadiya Welat’ı olurum, Duvar’ı olurum. Aslında böyle benzetmelere gerek yok, çünkü ben Silivri’nin “Sesi” yim zaten.

Ben uzunca bir süre ara verdiğim Silivri yerel basınına dönmeden önce, Silivri’de de aynı A Haber ve diğer zırvalar gibi bir havuz medyası vardı, işte ben o havuza işemeye geldim Kadir Koç.

Geç bu tarafsızlık ayaklarını. Tarafsızlık diye bir şey yoktur. Hele ülkemizin içinde bulunduğu şu durumda, şu ölüm-kalım savaşında tarafsızlık, şerefsizlikle, karaktersizlikle, omurgasızlıkla aynı şeydir. Ben çatır çatır tarafım: AKP siyasi İslamcılığının, MHP faşizminin, HÜDAPAR terörünün, Yeniden Refah gericiliğinin ve bilcümle yanlarında yörelerinde kim varsa onların karşısında tarafım.

Silivri’de de Belediye’nin ve iktidar partilerinin bol bol ilan-reklamlarla, el altından örtülü ödeneklerle desteklediği yalaka medyaya karşı aslanlar gibi tek başıma, tarafım. Harami saltanatına karşı tarafım, yandaşçılığa karşı tarafım, giderayak ceplerimizi dolduralım bir daha bu makamları bulamayız zihniyetine karşı tarafım, kendisi gibi düşünmeyenleri hain-düşman ilan eden faşist zihniyete karşı tarafım.

Sizin gibi ortayolcu değilim, iki olumsuz haber yapıp, aman gönüllerini alayım diye bir tane de olumlu haber yapmam. Vallahi de, billahi de, tallahi de 4 senedir benim ve temsil ettiğim siyasi zihniyetin dünya görüşüne, belediyecilik anlayışına, yönetim anlayışına uygun, düzgün tek bir şey yapsalardı onu da yazardım. Ama yapamadılar. “Tarım” dediler, saman dağıttılar. “Depremzedelere çadır kent” dediler, MHP’nin %60 oy aldığı ilçelere kurdular. İki bina boyamayı bile beceremediler. Neyini öveyim?

Siz tarafsızlık ile ortayolculuğu birbirine karıştırıyorsunuz, ben karıştırmam.

Ayrıca geç bu tehdit ayaklarını Kadir Koç. 1,5 sene her Allah’ın günü bir skandallarını, bir yolsuzluklarını, bir arsızlıklarını yazıp aslanlar gibi tek başıma Çarşı Meydanı’nda gezdim, kim ne yapabildi? Ben Silivri’ye Samsun’dan ya da Sivas’tan ya da Büyükçekmece’den gelmedim. Semt de bizim, ev de bizim.

https://huryol.com/silivrinin-a-haberi-oldun-be/

Total
0
Share