Sosyal medyada “Distaste” adıyla bilinen Gökberk Akbulut isimli Twitter kullanıcısı, Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde bir paylaşımında Cumhurbaşkanı’na hakaret ettiği iddiasıyla tutuklanmıştı. Akbulut, emniyet sorgusu esnasında FETÖ’ye küfür içeren bir twitinin önüne konularak “neden küfür ettin?” diye sorulduğunu iddia etti.

Twitter ve Instagram’da “Distaste” adıyla siyasi ve toplumsal içerikli paylaşımlar yapan Gökberk Akbulut isimli genç, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine 1 ay kala, 12 Nisan 2023 tarihinde polisler tarafından evinde gözaltına alınmıştı. Hakkında “Cumhurbaşkanı’na Hakaret” iddiasıyla soruşturma başlatılan Akbulut, emniyet ve savcılıktaki sorgusunun ardından hakimlikçe tutuklanarak cezaevine gönderildi. Yaklaşık 40 gün cezaevinde tutuklu kalan Akbulut, daha sonra tutuksuz yargılanmak üzere konutu terk etmeme şartıyla salıverildi. Elektronik kelepçeyle ev hapsine mahkum edilen ve hakkında henüz iddianame düzenlenmeyen Akbulut, götürüldüğü emniyet müdürlüğünde FETÖ hakkında yaptığı küfürlü bir paylaşımın da kendisine sorulduğunu iddia etti.

Akbulut “Tecavüzcüler katiller serbest gezerken evime gelen 5 araçlık bir polis konvoyuyla ters kelepçe ile gözaltına alındım. Bir gece nezarette kaldıktan sonra ertesi gün mahkemece tutuklandım. Tutuklama gerekçesi olarak kimsenin adınının bile geçmediği bir twitteki “diktatör” kelimesi bahane gösterildi ve Cumhurbaşkanı’na hakaret ettiğim iddia edildi. Emniyetteki sorgumda Fetullah Gülen hakkındaki küfürlü bir twitim de bana gösterildi ve sen bu küfrü niye ettin diye soruldu. 40 gün tutuklu kaldıktan sonra şimdi elektronik kelepçe ile ev hapsindeyim. Henüz ortada iddianame bile yok, ne kadar bekleyeceğim bile belli değil. Bu süre içerisinde eğitim hayatım, iş hayatım, özel hayatım aksıyor. Haksız yere hürriyetimden yoksun bırakılıyorum.” dedi. Akbulut kendisine yıldırma politikası uygulandığını iddia ederek, politik ve sosyal içerikli paylaşımlarına devam edeceğini belirtti.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

CHP YÖNETİCİSİ AKP’YE (Mİ?) ÇALIŞTI

Ortaköy Mahallesi muhtarlık seçimlerinde Silivri CHP İlçe Yöneticisi Ebru Akgün Pekel’in AKP’li…

SELİMPAŞA’DA OTOPARK KAVGASI: 1 ÖLÜ

Selimpaşa’da iki vatandaş arasında çıkan otopark kavgası ölümle sonuçlandı. Mahallenin sevilen isimlerinden…

15 YAŞINDAKİ KIZI KAÇIRAN SERVİS ŞOFÖRÜ YAKALANDI

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında Silivri’de yaşayan 15 yaşındaki kızı Yasemin…

ÖZCAN IŞIKLAR’DAN İLK RÖPORTAJ

Özcan Işıklar Milletvekili adaylığı ile ilgili ilk röportajı Silivri’nin Sesi TV’ye verdi. …

ALİ KORSAN SİLİVRİ ORMANLARININ SORUNLARINI ANLATTI

Silivri Çevre Derneği Başkanı Ali Korsan, Dünya Ormancılık Haftası etkinlikleri kapsamında Sarıyer’de…

GÖRÜNTÜ VAR, ALTYAPI YOK

Silivri Sahili’ndeki Köy Pazarı uzun bir süreden bu yana açık olmasına rağmen…

MUHTARLIK SEÇİMLERİ SONUÇLARI

Silivri’de 31 Mart 2024 yerel seçimleri sonrasında bazı muhtarlar değişirken, bazı muhtarlar…

SAHTE GAZETECİ ÖĞRETMEN ÇIKTI

Kendisini Silivri Haber Ajansı’nın sahibi olarak tanıtan kişinin öğretmen olduğu ortaya çıktı.…

İYİ PARTİ’DEN SKANDAL BEĞENİ

İYİ Parti Silivri İlçe Teşkilatı’na ait, İlçe Başkanı Gökhan Ceylan’ın imzasını taşıyan…