İstanbul Sancaktepe’de ikinci el kamyon ve araba pazarı bulunan Kamil Kaçmaz isimli bir vatandaşın Silivri Belediyesi’ne arka arkaya yaptığı kamyon ve ağır vasıta bağışları dikkat çekiyor. Peki kim bu Kamil Kaçmaz ve bu bağışlar ne karşılığı yapılıyor? Kamuoyu bu soruların cevaplarını merak ediyor.

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, geçtiğimiz günlerde basın toplantısı düzenleyerek, göreve geldiği günden bu yana yaklaşık 200 milyon TL tutarında bağışın “resmi” olarak Belediye kasasına girdiğini açıklamıştı. Ancak Yılmaz’ın açıklamadığı bir husus vardı: Bu bağışların ne karşılığı yapıldıkları…

İşte basit bir örnek:

Silivri Belediyesi’nin 10.07.2020 tarihli Belediye Meclis oturumunda alınan arka arkaya dört kararla, Kamil Kaçmaz isimli bir kişi tarafından Belediye’ye 2 damperli kamyon, 1 araröz aracı, 1 akaryakıt tankeri karşılıksız olarak hibe edildi.

Bu bağışlardan 5 ay sonra, 08.01.2021 tarihinde yine bir Silivri Belediye Meclisi oturumunda aynı kişi tarafından 1 adet kamyonetin Belediye’ye karşılıksız hibesi kabul edildi.

6 ay içinde Silivri Belediyesi’ne toplamda 2 kamyon, 1 araröz, 1 tanker, 1 adet de kamyoneti “hiçbir karşılık beklemeden”(!) hibe eden Kamil Kaçmaz, İstanbul Sancaktepe’de ikinci el kamyon ve tırların yanı sıra, binek otomobillerin de satıldığı bir işyerinin sahibi. İnternetteki ikinci el satış sitelerinde Kamil Kaçmaz tarafından satılan kamyon ve büyük araçlar ile lüks otomobiller de bulunuyor.

Peki bu araçları ticari olarak satan, yani bunu iş olarak yapan bir kişi, Silivri Belediyesi’ne neden bu kadar yüklü miktarda bir bağış yapıyor? Kim neden kendi sermayesi olan araçları bir belediyeye hibe eder? Bu bağışlar ne karşılığında yapıldı? Kamil Kaçmaz’ın Silivri ile bağlantısı ne? Silivri Belediyesi’nden ne beklentisi var? Yoksa bu bağışlar başkaları adına mı yapıldı? Kamil Kaçmaz bağışlara aracılık eden bir hülleci mi?

Kamuoyu bu soruların cevaplarını merak ediyor.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

DÖNDÜN, BARİ SİLSEYDİN!

Silivri Belediye Başkanı MHP’li Volkan Yılmaz’ın AKP yandaşı olmadan önce AKP ve…

VOLKAN YILMAZ’DAN AKP’YE BİR GOL DAHA

Silivri’de AKP’nin oylarıyla seçilen ancak seçimden bu yana AKP teşkilatına adeta sırtını…

ÜLKÜCÜLERİN NAZIM HİKMET NEFRETİ

Silivri’de görev yapan bir eğitimci olan ve MHP’ye yakınlığı ile bilinen Ülkücü…

KİPA’YA İKİNCİ KIYAK

Arazi tahsisi ve inşaatı AKP’li Belediye Başkanı Hüseyin Turan döneminde olay olan…

VATANDAŞ CAN DERDİNDE, BOZOĞLU OY DERDİNDE

Bütün İstanbul’un ve Silivri’nin yoğun kar yağışına teslim olduğu, onlarca aracın ve…

REFİK BEK’İN DİLİNE DÜŞTÜ

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın sıkışınca çöp ihalesini gündeme getirmesi ve onda…

BELEDİYE’DE PLAJ SOYGUNU

Silivri Belediyesi tarafından işletilen halk plajında kimi vatandaşlara fiş verilmeden açıktan para…

BİLİCİ KİME İSYAN ETTİ?

Eski Silivri Belediye Başkan Yardımcısı ve Silivri Final Okulları’nın kurucusu – yöneticisi…

YÖNETTİĞİ(!) ŞEHİRDE YAŞAMAYAN BAŞKANA NE DEMELİ?

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, sosyal medyada yaptığı bir eleştiride kendi kuyusuna…