BU TÜM SİLİVRİ HALKINA BİR ÇAĞRIDIR!

Silivri’yi bugüne kadar ve şu anda yönetenlere “İstanbul Depremi ve Silivri’yi konuşalım” çağrım devam ediyor. Çağrıma şu ana kadar eski Silivri Belediye Başkanları Selami Değirmenci, Özcan Işıklar, Eski Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Harita Mühendisi Mehmet Has ve mevcut Silivri Belediye Meclis Üyesi Harita Mühendisi Süheyl Kırkıcı cevap verdi ve konuğum oldular. (Sitemizden ve Youtube kanalımızdan izleyebilirsiniz.)

Eski Silivri Belediye Başkanı İnşaat Mühendisi Hüseyin Turan, Eski Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Mimar Metin Karakaş, Mevcut Silivri Belediye Meclis Üyesi Mimar Mustafa Çolakoğlu, Mevcut Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz;

çağrım size. Gelin Silivri’nin Sesi TV’de konuğum olun, İstanbul Depremi’ni, Silivri’yi bekleyen tehlikeleri, neler yapılabiliri konuşalım. Çok geç olmadan…

Anadolu Depremi’nde ölenler öldü, bundan sonra yapabileceğimiz şey sağ kalanlara öncelikli olarak acil barınma ve gıda yardımı sağlamak, sonrasında ise yeni bir hayat kurabilmelerine elimizden geldiğince yardımcı olmak. Yetkililerin sorumlulardan hesap sormalarının ve gerçek ölü-yaralı-yıkım sayılarını halktan gizlememeleri için takipçi olmak.

ANCAK, İstanbul’da yaşayan, Silivri’de yaşayan insanlar olarak, özellikle benim, Silivrili bir gazeteci olarak esas görevim şimdi başlıyor.

BU SAATTEN İTİBAREN, beklenen Büyük İstanbul Depremi için geçmişte yapılan, bundan sonra yapılabilecek şeylerin takipçisi olacağım. Silivri’deki binaların durumunu, Silivri’yi bekleyen riskleri, alınabilecek önlemleri takip edecek, soracak, araştıracak ve sürekli sizlerle paylaşacağım. Çocuklarım, eşim, annem, ailem bildiğim herkes, sevdiklerim, tanıdıklarım, arkadaşlarım, dostlarım, düşmanlarım, çocukluğum, gençliğim, anılarım Silivri’de yaşıyor. Bir tek tuğlanın bile zarar görmemesi, en sevmediğim Silivrilinin bile ölmemesi için ben elimden gelen her şeyi yapacağım.

Lütfen siz de bu davanın takipçisi olun. Yerel iktidara da, yerel muhalefete de sesinizi yükseltin. Muhalefet ilçe başkanları, CHP Meclis Üyeleri bundan sonra her Meclis toplantısında, her basın toplantısında İstanbul Depremi’ni gündeme getirmezlerse yakalarına yapışın.

Kendi canlarımızı geçtim, çocuklarımız için bunları yapın. Teşekkürler. 🙏

Total
0
Share