BULUT: TRAKYA’NIN 2B SORUNUNUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIM

CHP İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Doruk Bulut, seçimler öncesi son röportajını Silivri’nin Sesi’ne verdi. Bulut, Trakya’nın yüzyıllık sorunu olan 2B ve Orman Arazileri sorununun takipçisi olacağını ve gerekirse Bakanlık kapısında yatıp kalkacağını söyledi.

CHP İstanbul 3. Bölge’den Milletvekili Adayı olan ve son anket sonuçlarına göre seçilmesi kesin gözüken Doruk Bulut, Kaan Göktaş’a verdiği röportajda “Trakya ve Rumeli-Balkan Türkleri’ni temsil eden tek Milletvekili adayı” olduğuna dikkat çekerek “Bu nedenle Silivri ve Çatalca ilçelerimizden, hem de İstanbul’un diğer ilçelerindeki Trakyalı, Rumeli ve Balkan Göçmeni hemşerilerimizden yoğun destek görüyorum.” dedi. Bulut, Silivri Belediyesi’nde 15 yıl Belediye Meclis Üyesi olarak görev yapmanın verdiği tecrübe ile Trakya köylülerinin bir asırdır kanayan yarası olan 2B ve Orman Arazisi sorunlarını çok iyi bildiğini dile getirerek, “Seçildiğim andan itibaren Bakanlığın kapısında yatarak bu sorunu artık çözeceğim. Geçtiğimiz dönemde CHP Milletvekillerimiz de bu sorunla yakından ilgilenmiş ve çözüm konusunda çok adımlar katetmişlerdi. Ancak bu dönem, ilgili bakanlıkların ve Cumhurbaşkanlığı’nın da bizde olması sayesinde kolayca bu sorunu çözeceğiz.” dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM ÖNCELİĞİM

Bulut, ayrıca beklenen büyük İstanbul Depremi tehlikesine karşı Silivri’nin Toplu Konutlar ve Sahil bölgesindeki yaşlı ve ekonomik ömrünü doldurmuş riskli konut stoğuna dikkat çekerek “Hükümetin, İBB’nin ve Silivri Belediyesi’nin farklı partilerde olmasından dolayı koordinasyon eksiklikleri yaşadık. Ancak Cumhurbaşkanlığı’nı da kazanınca, İBB zaten bizim partimizde, inanın Silivri Belediyesi MHP’li diye hiçbir ayrım yapmadan, hızlıca kentsel dönüşüm problemini çözeceğiz ve insanlarımızın bu tabut binalarda yaşamasına izin vermeyeceğiz.” dedi.

BANA OY VEREN KILIÇDAROĞLU’NA DA VERSİN

Bulut, Silivri ve Çatalca bölgesinde seçilebilecek durumda olan tek Milletvekili adayının kendisi olması dolayısıyla başka partilerden hemşerilerinin de parti gözetmeden kendisine oy vereceğini söylediklerini ifade etti ve bu seçmenlerden “Bana oy veren Cumhurbaşkanı Adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’na da oy versin.” diyerek seçim üstü son istekte bulundu.

Total
0
Share