Kamuoyunda kendisini Silivri Belediyesi tarafından düzenlenen Yenici Mehmet Pehlivan Yağlı Güreşleri’nin “ağası” olarak lanse eden Çetin Ceylan’ın bir röportajında Çatalca Belediyesi tarafından düzenlenen yağlı güreşler ilgili küçümseyici ifadeler kullanması Çatalca cephesinde tepkiyle karşılandı.

Silivri’de “Züğürt Ağa” olarak anılan ve geleneksel yağlı güreşlerin örf ve adetlerine aykırı olarak açık arttırma ve ihale yapılmadan tepeden inme görevlendirilen, kamuoyunda kendisini “Silivri Güreş Ağası” olarak lanse eden Çetin Ceylan’ın, Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın kişisel PR’ını yapan bir internet sitesine röportaj vererek Çatalca Belediyesi tarafından düzenlenen yağlı güreşleri küçümser ifadeler kullanması komşu ilçeyi kızdırdı.

Çatalca Belediyespor Kulüp Başkanı Lokman Naroğlu, Ceylan’ın açıklamalarına sosyal medya üzerinden tepki göstererek “Spor önce centilmenlik ve kardeşliktir… Silivri Yenici Mehmet Pehlivan Yağlı Güreşleri Ağası olan Çetin Ceylan’ın “Çatalca Güreşleri” ile ilgili yorum yaparak sporu ve güreşi hiç bilmediğini ortaya koyması bizleri etkilemediği gibi, yolumuzdan da tabii ki döndürmeyecektir. Çatalca’mızın adını ata sporumuz güreşlerle özdeşleştirmeye, Türkiye’nin dört bir yanında Çatalca’mızı ve bölgemizi bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da gururla temsil etmeye devam edeceğiz. Güreş sporuna verdiğimiz önem ve destekle, güreşe gönül veren, katıldıkları müsabakalardan daima madalyalarla dönen yüzlerce genç yetiştirmenin, böylelikle ata sporumuzu yarınlara taşımak hedefimizi gerçekleştirmenin haklı gurur ve onurunu yaşıyoruz. Şunu ısrarla belirtmeliyim ki Çatalca ve Silivri komşu iki ilçedir. Tarihten gelen kardeşliğimizi hiçbir şekilde bu tür kişiler böyle açıklamalarla bozamaz… “Bizim güreşlere şu başpehlivanlar geldi, Çatalca’ya gelmedi” gibi bir röportajda 2-3 kez Çatalca’dan bahsetmesi TGF Başkanı Sayın ibrahim Türkiş’in katıldığı bir güreşe hakarettir, ki iki güreşe katılan başpehlivanları TGF resmî sayfasından alınmış haliyle paylaşacağız. Ama bunu bu kişinin anlamasını da beklemiyoruz. Kendi ilçesindeki güreşler ile konuşması gerekirken bize dil uzatmasını kınıyor, onun gibilerle tartışmak yerine Çatalcalı gençlerimiz için çalışmaya devam edeceğimizi kamuoyuna saygılarımızla bildiriyoruz.” dedi.

SİLİVRİ GÜREŞLERİNE ÇATALCA DAMGASI

Öte yandan Çatalca Belediyespor tarafından yetiştirilen güreşçilerden 6 tanesi Silivri güreşlerinde dereceye girerken, 4 tanesi ise birincilik elde etti.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

ÇAYIRDERE MUHTARI HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK

Çayırdere Mahallesi Muhtarı Doğan Bilgiç hakkında yapılan Kaymakamlık ön incelemesi sonucu, zimmete…

SON DAKİKA! TAPUYA POLİS OPERASYONU! (GÜNCELLENDİ)

Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan “rüşvet” soruşturması kapsamında, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla…

OKUL MÜDÜRÜNDEN EVLİ KADINA TUZAK

Silivri 75. Yıl Cumhuriyet İlkokulu Müdürü İsmail Güzel’in evli bir kadın veliye…

BAŞKAN YARDIMCISI HAKKINDA ŞOK İDDİA

Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Solak’ın ailesine ait binada yapılan çıkmanın yasadışı…

CENAZE EVİNDE EĞLENCE DÜZENLEDİLER

Ortaköy Mahallesi’nde 20 yaşında gencecik bir fidanın toprağa verildiği gün, Silivri Belediyesi…

VOLKAN YILMAZ’IN MAFYA BAĞLANTILARI

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, adı son olarak Ece Erken’in eşinin öldürülmesi…

VOLKAN YILMAZ’A ANKET ŞOKU

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın yaptırdığı memnuniyet anketinden hüsran çıktı. Silivri Belediye…

İSKEÇELİ’YE İMAR KIYAĞI

Silivri’de bulunan İskeçeli Mobilya’ya ait fabrikanın ek yapıları kaçak durumda. Her fırsatta…

NEREDEN GELİYOR BU DEĞİRMENİN SUYU?

Silivri Belediyesi Özel Kalem Müdürü Gökhan Daşgın’ın 3 yılda edindiği servet dudak…