CEMİL KIZILKAYA MEVZUSU

Evet önceki gün söz verdiğim gibi Cemil Kızılkaya mevzusundan bahsedelim biraz. Cemil Bey daha önce yazlıkçı olarak yarı zamanlı ikamet ettiği Silivri’ye tamamen yerleştikten sonra, neredeyse 1 ay içinde aynı anda hem Silivrispor, hem MHP Silivri ilçe yönetimlerine girdi. Kendisi Volkan Yılmaz’ın Silivrispor’a atadığı “MHP Valisi” ve Yılmaz-MHP yönetiminin Silivrispor üzerindeki gölgesi pozisyonunda bulunuyor. (Hem CHP İlçe Yöneticisi, hem Silivrispor yöneticisi Uğur Çalış’a karşılık, bir sizden, bir bizden mantığı…) Akgün Duru yönetimi zamanında Silivrispor’a yağmurlu havada su vermeyen Volkan Yılmaz’ın yeni yönetimde Silivrispor’un kampına kadar gitmesi, futbolculara ve kulübe lojistik (yemek gibi…) destek vermesinin sebeplerinden biri de Cemil Kızılkaya.

Cemil Kızılkaya ismini ilk kez Gazeteci İbrahim Yücal’ın bir paylaşımının altına yaptığı yorumla duyduk. Silivrispor’a fiziken emek vermiş kulüp sevdalısı bir taraftar da olan Yücal’ın kendisi ile ilgili bir paylaşımının altına “Ben 4. sınıf gazetecilerle muhatap olmam, ulusal basınla muhatap olurum.” şeklinde bir yorum yaptı. Cemil Bey’e göre yerel basın 4. sınıftı. Ertesi gün (şu an cezaevinde olan) Kadir Koç’la yemek yedi. Ne hikmetse bir gün önce onu eleştiren Kadir Koç, o akşam Cemil Bey’i savunmaya başladı. (Tamamen duygusal) İki-üç gün sonra Silivrispor bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıya katılan gazetecilere zarf için 200 TL (yazıyla, iki yüz Türk Lirası) “harçlık” verildi. Kızılkaya’nın 4. sınıf gazetecilere layık gördüğü rakam buydu elbette.

Cemil Kızılkaya’nın kulübe şu ana kadar bir iddiaya göre 500 bin, bir başka iddiaya göre ise 1,5 milyon TL bağış yaptığı söyleniyor. Kızılkaya, inşaatla uğraşıyor. Lüks villalar inşa ediyor. İddiaya göre, Kızılkaya inşaatlarındaki bazı “göz ardı edilebilir kusurlar” nedeniyle, normalde Belediye’ye vereceği bağışı, onun yerine Silivrispor’a yapıyor. Bu sayede Volkan Yılmaz yönetimi de dolaylı olarak Silivrispor’a maddi destek vermiş oluyor. Elbette bu bonkörlük karşılığı, Kızılkaya’nın inşaatlarındaki bazı “göz ardı edilebilir kusurlar”, adı üstünde, göz ardı ediliyor.

Cemil Kızılkaya geçen hafta bir duygusal patlama yaşayarak Silivrispor Basın Sözcülüğü görevinden istifa etti. Başkan Nuri Çolakoğlu ve iki yönetici, ertesi gün Çanta’ya, Kızılkaya’nın iş yerine giderek kendisini ikna etmeye çalıştı, konu bir gün sonra düzenlenen Silivrispor yönetim kurulu toplantısında da görüşüldü. Kızılkaya “sürekli göz önünde bulunmasının ‘göz ardı edilebilir kusurları bulunan’ inşaatlarının kusurlarının ‘göz ardı edilmesini’ zorlaştıracağı endişesiyle” Basın Sözcülüğü görevini bırakmak istediğini dile getirdi. Öyle ya, sürekli gazetecilerle ilişki içinde olmak ve gaf üstüne gaf yapıp, çam üstüne çam devirmek, Kızılkaya’nın sadece Silivrispor’a değil, başka türlü bağışlar yapmasına da neden olacaktı. Bu talebi kabul edildi. Kızılkaya “pazarlama ve satış sorumlusu” görevine kaydırıldı.

Total
0
Share