DERE YATAĞINA BU VİLLALAR NASIL YAPILDI?

Selimpaşa-Kavaklı arasındaki bölgede Kılıç İnşaat tarafından inşa edilen 80 villalık sitenin dere yatağından geçtiği ortaya çıktı.

Selimpaşa-Kavaklı arasında, Silivri Belediyesi Katı Atık Getirme Tesisi’nin arkasında kalan bölgede inşa edilmiş olan Kılıç-Ceylan Sitesi isimli site yaklaşık 80 adet lüks villadan oluşuyor. Ancak sitenin bir kenarından dere yatağı geçiyor.

Mevzuata göre dere yataklarından sağlı sollu 25 metre çekme mesafesi uygulanması gerekirken, görüntülerde dere yatağı ile villaların arasının neredeyse bitişik olduğu görülüyor.

Konuyu köşesinde gündeme getiren Huryol Haber Sitesi’nden Kadir Koç, villa sitesinin Silivri Belediyesi’nden ruhsatlı olduğunu, ancak bu ruhsatın alınması için İSKİ’den de görüş alınması gerektiğini belirterek “Eğer İSKİ bu duruma olumlu rapor verdiyse, mevzuata aykırı. Eğer İSKİ olumsuz rapor vermesine rağmen Silivri Belediyesi ruhsat verdiyse, daha büyük problem.” diye sordu.

Biz de Silivri’nin Sesi olarak Silivri Belediyesi ve İSKİ – İBB yetkililerinden konunun takipçisi olacağımızı belirtiyoruz.

Total
0
Share