HAYATİ ARKAZ 3. SIRADAN LİSTEYE GİRDİ

MHP Bölge Milletvekili Hayati Arkaz, açıklanan MHP Milletvekili aday listesinde İstanbul 3. Bölge 3. sıradan aday gösterildi.

Özel hastaneler zinciri sahibi Hayati Arkaz, 2018 seçimlerinde İYİ Parti’den Milletvekili seçildikten sonra TBMM’deki yemin töreninde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin elini öptüğü için partisinden afaroz edilmişti.

arkaziyiparti

Anadolu Özel Hastaneler zincirinin sahiplerinden Hayati Arkaz, İYİ Parti’nin kuruluş aşamasında MHP’den ayrılan ekibin içinde yer almış ve 2018 seçimlerinde İstanbul 3. Bölge’den İYİ Parti Milletvekili Adayı olmuştu. Seçimlerden sonra MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti’den seçilen Milletvekilleri’ne “yuvanıza dönün” çağrısı yapmıştı. Hayati Arkaz da bu çağrı üzerine TBMM’deki yemin töreninden sonra Meclis Genel Kurulu’nda Devlet Bahçeli’nin elini öptü. Görüntülerin medyaya yansıması üzerine İYİ Parti tarafından kelimenin tam anlamıyla partiden afaroz edilen ve genel kongrede üye olduğu Genel İdare Kurulu’na ismi yazılmayan Arkaz, partisinden istifa ederek MHP’ye geçmişti. MHP İstanbul Milletvekili Hayati Arkaz, yaklaşan Milletvekilleri seçimlerinde de yine MHP’den adaylık başvurusunda bulundu. Öte yandan Arkaz’a ait olan Anadolu Hastaneler Grubu, bir dönem, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın gizli ortağı olduğu iddia edilen Medical Park Hastaneler Grubu’na satılmış ancak daha sonra geri alınmıştı.

Total
0
Share