BİZİ FACEBOOK ÜZERİNDEN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN!

CHP Silivri Belediye Meclis Üyesi Süheyl Kırkıcı, Silivri’nin “Kale Mahallesi” olarak adlandırılan tarihi mahallesini turizme kazandırmak için proje teklifinde bulundu.

Silivri Belediye Meclisi’nin Mart ayı 1. toplantısında söz alan CHP Silivri Belediye Meclis Üyesi ve Harita Mühendisi Süheyl Kırkıcı, Silivri’de “Kale Mahallesi” olarak bilinen ve Fatih Mahallesi’nin önemli bir kısmını içine alan tarihi eski şehir içi (sur içi) bölgesini turizme kazandırmak için proje teklifinde bulundu. Antakya, Edirne ve Şirince örneklerini veren Kırkıcı, bu mahallede eski evlerin restore edilip, sokakların turizme açılmasıyla Silivri’nin çok önemli bir potansiyelini değerlendirebileceğini belirtti.

Kırkıcı konuşmasında özetle şunlar değindi: “Gelin birlikte Silivri’nin potansiyelini ortaya çıkaralım. Eskiden Antakya’da içinden geçmeye korktuğumuz bir mahalle vardı. Belediyenin, Kaymakamlığın, Valiliğin ortak çalışmalarıyla bu mahalle şimdi Antakya’nın çekim merkezi haline geldi. Evler, sokaklar restore edildi, turizme açıldı. Edirne’de, Kırklareli’nde, Ankara’da, Şirince’de böyle örnekler var. Bizim de bir Kale Mahallemiz var. Halen eski evlerini, eski sokaklarını, surlarını, kale kapısını, tarihi kalesini muhafaza ediyor. Silivri’ye her sene İstanbul’dan onbinlerce insan geliyor ama Sahilde dolaşıp, bir iki restoranda yemek yiyip dönüyorlar, bu potansiyelden yararlanamıyoruz. Silivri’nin ekonomik yapısını canlandıracak bir projedir bu. Bu proje sadece Silivri Belediyesi ile sınırlı kalamaz, İBB de taşın altına elini sokacak, Valilik de sokacak, merkezi hükümet, Bakanlık da sokacak… STK’lar da, dernekler de üzerlerine düşeni yapacaklar. Ciddi bir çalışma yaparsak bu potansiyeli ortaya çıkarırız. Silivri’ye çok faydamız olur. Silivri İstanbul’un en cazip noktalarından biri haline gelir. Ben istiyorum ki o mahallede yaşayan binlerce insan da bu potansiyelden yararlanabilsin. Örneğin o bölgedeki müzisyen roman vatandaşlarımız, kendi yaşadıkları bölgede istihdam edilsinler. Çok keyifli bir alana dönüştürülebilir orası.”

Kırkıcı’nın konuşmasına cevap veren Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz da proje teklifini beğendiğini ve hayata geçirildiği takdirde Silivri’nin yılda 500 bin yerli turist ağırlayabileceğini ifade etti.

  • Dogecoin
Scan to Donate Dogecoin to DNox82jQRtxyeXEEdn9pF8rSDv4vRugfZF

Bizi Dogecoin ile destekleyin!

Silivri'nin Sesi hiçbir siyasi partiden ve siyasetçiden ilan ve para almamaktadır. Bağımsız yerel haberciliğin devamı için bize Dogecoin bağışlayarak destek olabilirsiniz.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

BAŞKAN YARDIMCISI HAKKINDA ŞOK İDDİA

BİZİ FACEBOOK ÜZERİNDEN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN! Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Hasan…

SİLİVRİ BELEDİYESİ’NDE GREV HAZIRLIĞI (GÜNCELLENDİ)

BİZİ FACEBOOK ÜZERİNDEN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN! Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz,…

JANDARMA KOMUTANINA SORUŞTURMA İDDİASI

BİZİ FACEBOOK ÜZERİNDEN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN! Silivri Sulh Ceza Hakimliği’nin 2022/1665…

İSKEÇELİ’YE İMAR KIYAĞI

BİZİ FACEBOOK ÜZERİNDEN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN! Silivri’de bulunan İskeçeli Mobilya’ya ait…

SİLİVRİ’DE İMAR KATLİAMI

BİZİ FACEBOOK ÜZERİNDEN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN! Eski Gürpınar Belediye Başkanı MHP’li…

AKP’Lİ MECLİS ÜYESİNDEN KAÇAK TESİS

BİZİ FACEBOOK ÜZERİNDEN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN! Silivri Kavaklı Mahallesi’nde Belediye’ye ait…

VOLKAN YILMAZ’A ANKET ŞOKU

BİZİ FACEBOOK ÜZERİNDEN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN! Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın…

HUKUKÇU BUNU YAPARSA…

BİZİ FACEBOOK ÜZERİNDEN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN! Bakırköy’de avukatlık yapan Sema ve…

VOLKAN YILMAZ ANKET YAPTIRIYOR.

BİZİ FACEBOOK ÜZERİNDEN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN! Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz…