Silivri Mektebim Koleji, öğrenci servisi belirleme sürecini tamamlayarak Silivri Servisçiler Derneği (SİSED) ile anlaşmaya vardığını geçtiğimiz günlerde açıklamıştı. İstanbul içinde birçok prestijli okul servisinde kullanılması dolayısıyla, okulun önerisi ve SİSED’in girişimleriyle öğrencilerin servis güvenliğinin takibi amacıyla çok önemli bir hizmet Silivri’ye getirilmiş oldu.

VİTA Okul Bilgilendirme Sistemi ile yapılan anlaşma doğrultusunda, bu uygulamanın takip yeteneği sayesinde veliler ve okul yönetimi, Mektebim öğrencilerinin okula gelirken ve eve dönerken tüm aşamalarını takip edebilecek.

VİTA Yetkilisi Rakibe Macaroğlu, SİSED Başkanı Muharrem Şentürk ve Silivri Mektebim Koleji Müdürü Serdar Şeker’in imzaladığı ortak protokole göre, servis öğrencinin evine yaklaştığında veliye “Öğrencinizin servisi evinize 1 km mesafededir” şeklinde bildirim gönderecek. Öğrenci servise bindiğinde ve servisten inip okula ya da eve ulaştığında da veliye bildirim gönderen sistemde, veli dilediği zaman servisin Silivri haritasında nerede olduğunu ya da okula – eve ne kadar sürede ulaşabileceğini de takip edebilecek. Ayrıca sisteme girip öğrenci o gün eğer servis kullanmayacaksa ya da okula girmeyecekse bildirim yapılabilecek. Bu da servisteki diğer öğrencilerin bekleme yapmasını engelleyecek.

SİSED Başkanı Şentürk, sistemi anlatırken “Silivri’ye bu donanımda bir uygulamayı bizim getiriyor oluşumuz gurur verici. Mektebim Koleji öğrencileriyle bu sisteme hızlıca uyum sağlayarak önümüzdeki yıllarda tüm Silivrili öğrencilerimizin bu uygulamalar sayesinde okullarına daha güvenle ulaşabilmelerini hedefliyoruz” dedi. Silivri Mektebim Koleji Müdürü Serdar Şeker ise “Mektebim Koleji için bu yıl restorasyon ve reorganizasyon yılı. Bu bağlamda yaptığımız birçok çalışmanın yanına öğrenci servislerimizde gerçekleştirdiğimiz bu güvenli yenilik bizim için çok kıymetli” dedi. Özel okulculuğun hizmet sırasındaki ilk konunun öğrenci güvenliği olduğuna inandıklarını belirten Şeker “Öğrencilerimizin sabah 8.00’de evden çıkıp akşam 17.00’de eve girene kadar tam zamanlı güvenliğinin sağlanması velilerimiz kadar bizim için de son derece önemli” diyerek, Şentürk ve Macaroğlu’na bu uygulama ve hizmet için teşekkür etti.

Bu yıla “Öğrencisi mutlu, Velisi mutlu, Öğretmeni mutlu” sloganıyla giren Mektebim Koleji’nde, okulların açılacağı ilk sabah servisler de hizmete girecek.

  • Dogecoin
Scan to Donate Dogecoin to DNox82jQRtxyeXEEdn9pF8rSDv4vRugfZF

Bizi Dogecoin ile destekleyin!

Silivri'nin Sesi hiçbir siyasi partiden ve siyasetçiden ilan ve para almamaktadır. Bağımsız yerel haberciliğin devamı için bize Dogecoin bağışlayarak destek olabilirsiniz.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

CHP YÖNETİCİSİ AKP’YE (Mİ?) ÇALIŞTI

Ortaköy Mahallesi muhtarlık seçimlerinde Silivri CHP İlçe Yöneticisi Ebru Akgün Pekel’in AKP’li…

15 YAŞINDAKİ KIZI KAÇIRAN SERVİS ŞOFÖRÜ YAKALANDI

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında Silivri’de yaşayan 15 yaşındaki kızı Yasemin…

MHP’DE ART ARDA İSTİFALAR

MHP Değirmenköy Mahalle Temsilcisi Murat Çılgın “İlçe Başkanı’nın tutarsızlığını” sebep gösterip istifa…

SAHTE GAZETECİ ÖĞRETMEN ÇIKTI

Kendisini Silivri Haber Ajansı’nın sahibi olarak tanıtan kişinin öğretmen olduğu ortaya çıktı.…

GÖRÜNTÜ VAR, ALTYAPI YOK

Silivri Sahili’ndeki Köy Pazarı uzun bir süreden bu yana açık olmasına rağmen…

VOLKAN YILMAZ VATANDAŞI AZARLADI

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın, Silivri’de dün yaşanan su taşkını sonrasında dükkanını…

ALİ KORSAN SİLİVRİ ORMANLARININ SORUNLARINI ANLATTI

Silivri Çevre Derneği Başkanı Ali Korsan, Dünya Ormancılık Haftası etkinlikleri kapsamında Sarıyer’de…

CHP’YE TAZE KAN

Dün Silivri CHP İlçe Örgütü toplantısından sonra rozet töreni yapıldı. CHP Silivri…

LEYDİ ÇARŞI’DA BIÇAKLI SALDIRI MAĞDURU KONUŞTU

Silivri Merkez’de bulunan Leydi Çarşı AVM isimli iş yerinde geçtiğimiz gün personelin…