MEKTEBİM VE AYGÜNEŞ’TEN ÖZEL ETKİNLİK

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında bu yıl Silivri’de sıra dışı bir etkinliğe imza atıldı. Aygüneş Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Mektebim Koleji’nin hazırlıklarını bir aydır sürdürdükleri “En Büyük Engel Sevgisizliktir” temalı kutlama etkinliği Mektebim Koleji konferans salonunda gerçekleştirildi.

Silivri Millî Eğitim Müdürlüğü, Okul Kurucuları, İlçe Jandarma Komutanlığı, siyasi parti temsilcilikleri, iş dünyası ve oda başkanlıkları, medya mensupları ile her iki okulun velilerinin yoğun ilgi gösterdiği etkinlik fuayede ikram, Mektebim öğrencilerinden müzik dinletisi ve yüz boyama istasyonlarının bulunduğu kokteyl ile başladı. Daha sonra programa geçen konuklar, protokol konuşmalarından sonra iki okulun öğrencileri tarafından şiir dinletileri, jimnastik ve akrobasi gösterileri, koro, bireysel performans ve vals gösterileriyle duygu dolu anlar yaşadı.

Aygüneş Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi kurucusu Savaş Kapçak, Mektebim Koleji’ne bu etkinliği birlikte düzenleme konusunda gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederken, “Bağlı bulunduğumuz federasyona bu projeyi anlattık ve yıllık raporda bu etkinliğin örnek proje olarak geçebileceği yanıtını aldık. Rehabilitasyon merkezi öğrencileriyle örgün eğitim öğrencilerinin bir arada sahne aldığı bu çalışmanın diğer kurumlara da örnek olması ve özel öğrenciler için toplumsal yaşantımızın her yerinde rahatça yer alabileceği güveninin sağlanmasını çok değerli buluyoruz” dedi.

Total
0
Share