MELİH YILDIZ: “PARTİ İÇİ MESELELER AKP’Yİ İLGİLENDİRMEZ.”

92763

AKP’li Sami Barlas’ın CHP ve İBB yönetimini “Tarlada izi olmayanın, harmanda yüzü olmaz” eleştirilerine yanıt veren CHP Grup Sözcüsü Melih Yıldız, “Ona vatandaş karar versin” dedi. 

Hürhaber’den Sevginar Sali imzalı habere göre AKP Grup Sözcüsü Sami Barlas’ın CHP ve İBB’yi hedef alan eleştirilerine yanıt CHP Grup Sözcüsü Melih Yıldız’dan geldi.

YILDIZ: PARTİ İÇİ SORUNLARIMIZ SİZİ İLGİLENDİRMEZ
AKP adına gündem dışı söz alan Sami Barlas’ın 14-28 Mayıs seçim süreçleri ve İBB yönetimi hakkındaki değerlendirmeleri üzerine CHP Grup Sözcüsü Melih Yıldız söz alarak, “Sami Bey, CHP içindeki konular ve Genel Başkanımızla ilgili çok fazla yorum yaptı. Parti içinde yaşadığımız konuların sizi çok fazla ilgilendirdiğini düşünmüyorum. Evet, sorun yaşıyor olabiliriz” dedi cevap verdi.

“SEÇİM KAZANDIK DEMEDİK”
Yıldız şöyle konuştu: “28 Mayıs’ta biz “Seçim kazandık” demedik. Seçimin galibi Cumhur İttifakı. 

“SULAR BULANMADAN DURULMAZ”
Her seçim sonrası, her partide zaman zaman bu tür demokrasi tartışmaları yaşanabilir. Evet, bizde de yaşanıyor. CHP, yüz yıllık bir parti, çınar. Sular bulanmadan durulmaz. İlla ki sorunlarımızı içimizde çözeceğiz. 

“TARLADA İZİMİZ VAR MIYMIŞ, YOK MUYMUŞ VATANDAŞ KARAR VERSİN” 
Ekrem Başkanla ilgili “Tarlada izi olmayanın, harmanda yüzü olmaz” dediniz. Bakınız nasıl izi olmuş size rakamlarla anlatacağım; siz 25 yıldır bunların hiç birini yapmadınız. Yaptıklarımız şöyle; çiftçimize 5 milyon adet yazlık ve 2.5 milyon adet kışlık fide, 4 bin torba ayçiçeği tohumu, 1000 torba mısır tohumu, 900 ton buğday tohumu, 254 bin 150 litre mazot dağıttık, balıkçılarımıza Tekne Bakım Malzemeleri ve Makine Ekipman desteği, 835 ton kuzu yemi desteği, 517 ton sığır yemi desteği verdik. Bu desteklerimiz yıldan yıla arttı. Artmaya devam edecek. Tarlada izimiz var mıymış yok muymuş vatandaş karar versin.”

Haber: Sevginar Sali, Hürhaber

Total
0
Share