OKUL PARASIYLA KUMAR OYNAMIŞ

Geçtiğimiz hafta görevli olduğu okulun velisi olan evli bir kadınla yasak ilişkisi ortaya çıkan ve kadınla “okul saatleri içinde” okulun spor salonunda birlikte oldukları iddia edilen Silivri 75. Yıl Cumhuriyet İlkokulu Müdürü İsmail Güzel hakkında yeni iddialar. Hakkında Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından soruşturma başlatılan İsmail Güzel’in okul kantininin gelirleriyle okulda alkol ve nargile içtiği, okul aile birliğinin paralarıyla ise kumar oynadığı ortaya çıktı.

Müdür olarak görev yaptığı okulun velilerinden G.T. isimli evli kadının kendisiyle okulda birlikte olduğu ve ilişkinin öğrenilmemesi için “çocuklarına sosyal hizmetler tarafından el konulacağı” tehdidinde bulunduğu iddialarıyla gündeme gelen ve hakkında Milli Eğitim tarafından soruşturma başlatılarak açığa alınan Silivri 75. Yıl Cumhuriyet İlkokulu Müdürü İsmail Güzel hakkında, aynı veli tarafından başka iddialar da ortaya atıldı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi CİMER’e yapılan şikayete göre Müdür İsmail Güzel, okul kantininden kayıt dışı toplanan paralarla alkol ve nargile satın alarak bunları okulda tüketmiş. Yine şikayet dilekçesindeki bir başka iddiaya göre ise okul aile birliğinin kasasındaki paralarla kumar oynamış ve bu yüzden hesaplarda açık çıkmış. Müdür İsmail Güzel’in okul aile birliğinde görevli Ayşegül Y. isimli bir kişiye bankadaki okul aile birliği hesabından para çektirdiği ve bu paraları kendisine iletilmek üzere yine okulda görevli O. isimli bir kişiye teslim ettirdiğine dair yazışmaların ekran görüntüsü de iddialara delil olarak sunuldu.

Öte yandan Müdür İsmail Güzel hakkında, eski okul çalışanı olan ve tek başına yaşayan Y.G. isimli bir kadının da “gece evimin kapısına gelerek kapımı zorladı” şeklinde şikayette bulunduğu öğrenildi.

gamze cimer orijinal
c26b3726 b2b7 4c65 999b daa9d556c0b8

Not: Haber görselindeki içki masası fotoğrafı temsilidir.

Total
0
Share