RESMİ EVRAKTA BİLE YALAN SÖYLÜYORLAR

Silivri Belediyesi, resmi bilgi edinme başvurusu cevabında Başkan Yardımcısı Hasan Solak’ın ailesine ait binadaki kaçak çıkma için “imar barışından faydalandı” diyerek yanlış bilgi verdi.

Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Solak’ın Selimpaşa’da bulunan ailesine ait apartmanın ön tarafında yaklaşık 50 metrekarelik kaçak bir çıkma yapıldığını daha önce Silivri’nin Sesi yazmıştı.

Daha sonra İYİ Parti Silivri İlçe Başkanı A. Refik Bek de düzenlediği basın toplantısında Hasan Solak hakkındaki iddiaları yenilemiş ve Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’a “Hani kimsenin kartvizitine bakmayacaktın? Garibanın tek göz oda binasını yıkıyorsun ama Başkan Yardımcısı’na göz yumuyorsun.” diye seslenmişti.

Silivri’nin Sesi olarak ilk yaptığımız haberi takip etmek için CİMER kanalıyla Silivri Belediyesi’ne bilgi edinme başvurusunda bulunduk.

Silivri Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından yine CİMER üzerinden verilen cevapta, söz konusu binanın 06.06.2018 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan ve halk arasında “İmar Barışı” olarak bilinen “Yapı Kayıt Belgesi Verilmesine İlişkin Usul ve Esaslar” başlıklı tebliğe göre yapı kayıt belgesi verildiği belirtildi.

Ekran Resmi 2022 07 27 11.53.42

Silivri Belediyesi yetkilileri, cevapta kelime oyunu yaparak yanlış bilgi veriyor. Zira kamuoyunda İmar Barışı olarak bilinen söz konusu yönetmelik 31.12.2017 tarihinden ÖNCE yapılan binalar ya da yapılar için geçerli.

Söz konusu apartmanın giriş katında yer alan ve habere konu olan kaçak çıkmayı kullanan BİM marketin ruhsat tarihi ise 13.08.2018 (Ruhsat no: 12381/9131)

Tüm Selimpaşa halkının da çok iyi bildiği üzere, söz konusu çıkma, giriş katı söz konusu markete kiralanmadan hemen önce yapıldı. Yani 2018 yılı içerisinde…

Bu durumda kaçak olan çıkmanın İmar Barışı’ndan faydalanması yasal olarak mümkün değil.

Total
0
Share