İYİ Parti Silivri İlçe Yönetimi’nde seçim boyunca skandallar bitmemişti. Ancak bu kadarı da “pes” dedirtti. İlçe Yöneticileri Facebook’ta Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermediklerini açık açık paylaştı.

Silivri İYİ Parti’de önce İlçe Başkan Yardımcısı Orhan Yamaç’ın, Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına ve İYİ Parti Genel Başkanı Yavuz Ağıralioğlu’na “ağzına sağlık, yüreğimizden geçenleri söyledin” paylaşımı yapması, daha sonra ise İlçe Başkanı Gökhan Ceylan’ın temayül yoklaması öncesi kendilerine oy verme karşılığında Milletvekili aday adaylarından makbuzsuz belgesiz açıktan para alması gibi skandallar yaşanmıştı. İYİ Parti Genel Merkezi ve İl Başkanlığı’nın da haberdar olduğu bu skandalların muhasebesi, “dereyi geçerken at değiştirilmez” politikası gereği seçim sonrasına bırakılırken, bardağı taşıran son nokta “ihanetin belgesi” ile geldi.

İYİ Parti’nin Silivri’de 2023 Milletvekili seçimlerinde, 2018’e göre oyunu sadece %0,5 arttırmasını Facebook üzerinden tartışan ilçe yöneticileri, herkese açık olan paylaşımlarda “Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermediklerini” açıkça yazdılar. İlçe Yöneticisi Salim Seçkin, seçim başarısızlığı ile ilgili yorumların altına “Bundan ittifak yapan utansın. Ben ittifak adayına oy atmadım. Ne HDP ile ittifak yapana, ne HÜDAPAR ile ittifak yapana oy vermedim. Oyum Türk Milliyetçisi’ne gitti.” diyerek partisinin açık kararına ve ittifak ortaklığına rağmen Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermediğini açıkça belirtti. Diğer ilçe yöneticileri de partinin düşük oyunu CHP ile ittifak yapılmasına bağlayan yorumlar yaparken, bir başka partilinin ise “Bizden oy isteyen de, oy veren de utanmalı” yorumu da dikkat çekti.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

VOLEYBOL ANTRENÖRÜ ÇOCUK TACİZİNDEN TUTUKLANDI!

Silivri Çağrıbey Voleybol Spor Kulübü antrenörü Umut Tilev hakkında takımdaki küçük yaşta…

ÇAYIRDERE MUHTARI HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK

Çayırdere Mahallesi Muhtarı Doğan Bilgiç hakkında yapılan Kaymakamlık ön incelemesi sonucu, zimmete…

SON DAKİKA! TAPUYA POLİS OPERASYONU! (GÜNCELLENDİ)

Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan “rüşvet” soruşturması kapsamında, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla…

OKUL MÜDÜRÜNDEN EVLİ KADINA TUZAK

Silivri 75. Yıl Cumhuriyet İlkokulu Müdürü İsmail Güzel’in evli bir kadın veliye…

BAŞKAN YARDIMCISI HAKKINDA ŞOK İDDİA

Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Solak’ın ailesine ait binada yapılan çıkmanın yasadışı…

SİLİVRİ HALK EĞİTİM MÜDÜRÜ 15 YAŞINDA ÇOCUĞA TACİZDEN YARGILANIYOR.

İstanbul’da şu an 17 yaşında olan A.S.’nin 8 yaşından 15 yaşına kadar…

VOLKAN YILMAZ’IN MAFYA BAĞLANTILARI

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, adı son olarak Ece Erken’in eşinin öldürülmesi…

VOLKAN YILMAZ’A ANKET ŞOKU

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın yaptırdığı memnuniyet anketinden hüsran çıktı. Silivri Belediye…

CENAZE EVİNDE EĞLENCE DÜZENLEDİLER

Ortaköy Mahallesi’nde 20 yaşında gencecik bir fidanın toprağa verildiği gün, Silivri Belediyesi…