Silivri İYİ Parti’de Aralık ayında yapılan kongrede göreve gelen yeni ilçe yönetimindeki üç yöneticinin kongreden sonra partiye üye olduğu, bir yöneticinin ise hiç parti üyesi olmadığı ortaya çıktı.

Silivri’de İYİ Parti geçtiğimiz Aralık ayında olağan kongreye gitti. Kongrede mevcut ilçe başkanı ile birlikte iki aday daha yarıştı ve seçimi Gökhan Ceylan ile birlikte 33 kişilik listesi kazandı. Ancak 4 Aralık 2022 tarihinde yapılan kongrede yönetim listesinde yer alan ve ilçe yönetim kurulu üyesi seçilen Ali Özkök isimli kişinin partiye 6 Aralık 2022’de, Ömer Erem Topçu ve Cihan Tüfekçi isimli yöneticilerin ise 14 Aralık 2022’de üye olduğu ortaya çıktı. Yani delegeler, parti üyesi dahi olmayan birini ilçe yöneticisi olarak seçmişlerdi. Kongrede seçilen Serhat Yardımcı isimli yöneticinin ise, kongreden önce partiden istifa ettiği ve kongre yapıldığında parti üyesi bile olmadığı anlaşıldı. Konuyla ilgili Silivri İlçe Seçim Kurulu’na şikayette bulunulduğu ve kongrenin tekrarlanma ihtimalinin söz konusu olduğu öğrenildi.

İLÇE BAŞKAN YARDIMCISI’NDAN SKANDAL PAYLAŞIM

İYİ Parti Silivri İlçe Başkan Yardımcısı Orhan Yamaç, Altılı Masa’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na ve Altılı Masa’ya karşı söyledikleri ile gündem olan ve daha sonra partiden istifa eden Yavuz Ağıralioğlu’nu destekleyen paylaşımda bulununca parti karıştı. Geçtiğimiz gün bir basın açıklaması düzenleyen İYİ Parti Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermeyeceğini söylemiş ve “İYİ Parti’nin emekleri ziyan edildi, İYİ Parti’den kimse özür dilemedi. Kemal Bey’in adaylığını dayatmasına, bu adaylığın masada bir dayatmaya dönüşmesine itiraz ediyorum” demişti. İYİ Parti Silivri İlçe Başkan Yardımcısı Orhan Yamaç kişisel Facebook hesabından Ağıralioğlu ile birlikte bir fotoğrafını paylaşarak “Adamsın Yavuz  Ağıralioğlu, yüreğimizin sesini söylediğin için…” şeklinde yorum yaptı. Paylaşımı bazı partililer de beğenince ilçede ortalık karıştı. 

Şunlar da hoşunuza gidebilir

CHP YÖNETİCİSİ AKP’YE (Mİ?) ÇALIŞTI

Ortaköy Mahallesi muhtarlık seçimlerinde Silivri CHP İlçe Yöneticisi Ebru Akgün Pekel’in AKP’li…

SELİMPAŞA’DA OTOPARK KAVGASI: 1 ÖLÜ

Selimpaşa’da iki vatandaş arasında çıkan otopark kavgası ölümle sonuçlandı. Mahallenin sevilen isimlerinden…

15 YAŞINDAKİ KIZI KAÇIRAN SERVİS ŞOFÖRÜ YAKALANDI

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında Silivri’de yaşayan 15 yaşındaki kızı Yasemin…

ÖZCAN IŞIKLAR’DAN İLK RÖPORTAJ

Özcan Işıklar Milletvekili adaylığı ile ilgili ilk röportajı Silivri’nin Sesi TV’ye verdi. …

ALİ KORSAN SİLİVRİ ORMANLARININ SORUNLARINI ANLATTI

Silivri Çevre Derneği Başkanı Ali Korsan, Dünya Ormancılık Haftası etkinlikleri kapsamında Sarıyer’de…

GÖRÜNTÜ VAR, ALTYAPI YOK

Silivri Sahili’ndeki Köy Pazarı uzun bir süreden bu yana açık olmasına rağmen…

SAHTE GAZETECİ ÖĞRETMEN ÇIKTI

Kendisini Silivri Haber Ajansı’nın sahibi olarak tanıtan kişinin öğretmen olduğu ortaya çıktı.…

İYİ PARTİ’DEN SKANDAL BEĞENİ

İYİ Parti Silivri İlçe Teşkilatı’na ait, İlçe Başkanı Gökhan Ceylan’ın imzasını taşıyan…

MHP’DE ART ARDA İSTİFALAR

MHP Değirmenköy Mahalle Temsilcisi Murat Çılgın “İlçe Başkanı’nın tutarsızlığını” sebep gösterip istifa…