TOKİ SELİMPAŞA’DA YEŞİL ALANI İMARA AÇTI

fw4w3umacauwce

Selimpaşa’da 63 bin metrekarelik arazide sosyal konut yapmak üzere plan değişikliği yapıldı.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından onaylanan TOKİ planları ile parsellerdeki “ağaçlandırılacak alan” fonksiyonu değiştirildi. Söz konusu alan Selimpaşa Belediyesi zamanında “mezarlık alanı” olarak ayrılmıştı. Belde belediyeleri kapanıp da arazi Silivri Belediyesi’ne devredilince Özcan Işıklar zamanında da bu şekilde korundu. Bu dönem ise arazi TOKİ’ye devredilerek imara açıldı.

Parselin 49 bin 373 metrekaresini kapsayan imar düzenlemesi ile arazinin 27 bin 810 metrekaresi gelişme konut alanı, bin 688 metrekaresi sosyal tesis alanı, bin 100 metrekaresi cami, 4 bin 696 metrekaresi park, 7 bin metrekaresi ağaçlandırılacak alan, 416 metrekaresi de trafo alanı olarak düzenlendi. Nüfus 953 kişi olarak hesaplandı. Emsal 1.20, yükseklik 5 kat oldu. Konut alanında 33 bin metrekare inşaat yapılacak.

Mevcut planlarda “AJE” yani ayrıntılı jeolojik etüt çalışması gerekli alan olan arazinin zemini sorunlu. Arazinin bir kısmı önlem alınabilecek nitelikte stabilite sorunlu alanlar, bir kısmı da dolgu alanında bulunuyor.

Total
0
Share