VOLKAN YILMAZ MEMLEKETİNDEN ADAY OLACAK

Volkan Yılmaz’ın bir dönem daha Silivri’den aday gösterilmeyeceği ihtimali, son dönemde siyaset kulislerinde çokça konuşulmaya başlandı.

Özellikle Silivri AKP heyetinin Ankara’da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesi ve bu görüşmenin hemen ardından AKP Grup Başkan Vekili’nin değişmesi, AKP’liler tarafından Volkan Yılmaz’ın yukarıya şikayet edilmesi sonucu 2024 seçimleri için talimat gelmesi olarak yorumlanıyor.

Kulislerde konuşulan ihtimallerden biri; Yılmaz’ın 2023 seçimlerinde Milletvekili adayı yapılması… Ancak ben buna ihtimal vermiyorum. Zira suyun başını bu kadar tutmuşken Belediye Başkanlığı gibi rant kapısı bir görevden, Milletvekilliği gibi sadece parmak indirip-kaldırmaktan ibaret bir göreve tenzil-i rütbe edilmeyi kimse istemez. (Devran döndüğünde devr-i sabıktan Milletvekili dokunulmazlığı ile yırtmayı saymazsak…)

İkinci ihtimal akla daha yatkın geliyor… Biliyorsunuz Volkan Yılmaz Silivrili değil. Kendisi Celaliye-Kamilobalı, yani Büyükçekmeceli.

Büyükçekmece’de önümüzdeki dönem efsane başkan Hasan Akgün’ün (kanser hastalığı nedeniyle) aday olmayacağı biliniyor. Geçen seçimlerde dönemin İBB Başkanı Mevlüt Uysal’ı aday gösterecek kadar Büyükçekmece’ye önem veren Cumhur İttifakı’nın, bu sefer şansını Volkan Yılmaz ile deneyeceği iddia ediliyor. Elbette bu önemin sebebi; Büyükçekmece’nin Silivri’den daha yağlı bir rant kapısı olması…

İhtimaller ne olursa olsun gerçek şu ki; Volkan Yılmaz tekrar Silivri’den aday gösterildiği takdirde kazanma şansı bulunmuyor.

Total
0
Share