VOLKAN YILMAZ YÖNETİMİ BELEDİYE ARAZİLERİNİ SATMAYA BAŞLADI!

Silivri Belediye Meclisi’nde AKP ve MHP’li üyelerin oylarıyla Silivri Belediyesi’ne ait beş adet arazinin satışına karar verildi. CHP Grubu’nun red oyu verdiği satışlar orta vadede Belediye’yi en az iki kat zarara uğratacak.

Silivri Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı 2. birleşiminde Belediye’ye ait beş adet taşınmazın satılmasına karar verildi. Tartışmalı karar, 1. birleşimde komisyona gönderilmişti. Komisyon raporunun okunmasının ardından yapılan oylamada ise CHP Grubu’nun satışa karşı çıkmasına rağmen AKP ve MHP’li meclis üyelerinin tamamının “evet” oyuyla satışa onay çıktı. Satılan arazilerden 3 tanesi “sanayi arsası” vasfında.

KASADAKİ PARA YETMEDİ

Cumhuriyet, Ortaköy ve Sancaktepe Mahalleleri’ndeki Belediye arazilerinin satışı için gerekçe olarak ise Belediye’ye ek bütçe ihtiyacı gösterildi. Bilindiği gibi Volkan Yılmaz yönetimi, Silivri Belediyesi kasasında bütçe fazlası para olduğu ile övünüyordu.

İKİ KATI ZARAR EDİLECEK

İlçedeki gayrimenkul uzmanları ise söz konusu bölgelerde şu an yapılacak bir satışın, Belediye’yi orta vadede zarara uğratacağı konusunda hemfikir. Ulaştığımız emlakçılar, söz konusu gayrimenkullerin orta vadede şimdiki satış bedeli üzerinden en az %100 değer kazanacağını belirtti.

Total
0
Share