Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz Kavaklı Mahallesi’nde ikamet eden vatandaşlarla bir araya geldi. Programda konuşan Başkan Yılmaz, “Bizim söz verdiklerimiz devlet sözüdür. 1 yıl içerisinde bu saydığımız hizmetler Kavaklı ile buluşacak. Aynı zamanda Kavaklı sanayisi, tarımı ve turizmiyle Silivri’nin göz bebeği olmaya devam edecek” dedi.

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, ilçede geleneksel hale gelen iftar programları kapsamında, Silivrili vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Ramazan ayı dolayısıyla Kavaklı Mahallesi Kapalı Pazar Yerinde kurulan gönül sofralarında hep birlikte oruçlar açılarak dualar edildi. İftar programının ardından Kavaklı Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar buluşan Başkan Yılmaz programda, belediye tarafından ilçe genelinde yapılan çalışmalar, Kavaklı’da yapılan hizmetler ve yeni projeler hakkında bilgi verdi. 

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, ,iftar programında yapıdığı konuşmada, “Silivri’yi, yalnızca merkezinden ve sahilinden ibaret görülen bir anlayışla yönetmeyeceğiz diyerek Kavaklı Mahallesi’ni birçok hizmetle buluşturduk. Kavaklı TEM Otoyolu Güneyi ve Kuzeyi nazım ve uygulama İmar Planlarının İstanbul Büyükşehir Belediyesinde (İBB) onaylanması için çok ama çok çaba sarf ettik. Kavaklı’da yaşayan hemşirelerimizin Kavaklı’ya ilk defa geldiğimizde bize bir serzenişleri vardı. Tüm beldelerde, köy yerleşik alanında 4 kat imar var. Bir tek Kavaklı’da 2 kat imar vardı. Kavaklılı hemşehrilerimize bir söz vermiştik. Silivri Belediyesi olarak Kavaklı yerleşik alanını 4 kata çıkaracağız demiştik. Şu an onaylanan planlarla Kavaklı köy içi 4 kata çıkarıldı. Hayırlı uğurlu olsun.  Kavaklı’ya Kenan & Çelebi Nakip Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil İstasyonu yaptık. Buranın hemen arkasına yaklaşık 4.000 metrekare alanda içerisine; halı saha, basketbol sahası ve vatandaşların bir millet bahçesi olarak kullanacağı Kavaklı Millet Parkını sizlere hediye ettik. Kavaklı’da rahatça toplandığımız, yağmur ve kar yağsa bile etkinlik yapabildiğimiz Kapalı Pazar Alanını çok kısa bir sürede yaptık. Burayı hem etkinlik alanı hem de iftarlarda, düğün ve derneklerde kullanılmak üzere ücretsiz bir şekilde Kavaklı’da yaşayan vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Kavaklı yapmış olduğumuz tarımsal çalışmalar, tarımsal desteklemeler 5 yıl boyunca devam etti. İl Tarım Müdürlüğü, Silivri Belediyesi ve çiftçilerimizle örnek bir projeyi hayata geçirdik. İmece usulüyle yüzlerce dönüm arazinin mera ıslahı yaptık. 150 dönüm arazinin mera ıslahına da önümüzdeki günlerde tamamlayacağız. Kavaklı’da asfalt, kilit taş ve bordür gibi sokak iyileştirme çalışmalarının birçoğu tamamladık” dedi.

“BİZİM SÖZ VERDİKLERİMİZ DEVLET SÖZÜDÜR”

Önümüzdeki 5 yılda da sosyal belediyecilik yapmaya devam edeceklerini ifade eden Başkan Yılmaz, “Sosyal belediyecilik biilboardlarla, afiş asmakla ve sosyal medyada paylaşım yapmakla olmaz. Sosyal belediyecilik, halkın yanına gidip halkla birlikte gönül köprüleri kurup sosyal belediyeciliği gönüllere yazarak olur. Silivri Belediyesi olarak son 5 yılda yaptığımız gibi sosyal belediyecilik yapmaya devam edeceğiz. Kavaklı’da depremde yıkılan düğün salonumuzun yerine yeni bir kapalı düğün salonu yapacağız. Burada vatandaşlarımız ücretsiz bir şekilde düğünlerini yapabilecekler. Kapalı düğün salonumuzu bir yıl içerisinde Kavaklı’ya armağan edeceğiz. Kavaklı’da çok amaçlı bir mahalle konağı inşa edeceğiz. Eski belediye binamızı yıkıyoruz. Konağımızın içerisinde; bilgisayar salonu, etüt alanı, kütüphane, mahalle evi, çocuk kreşi ve spor salonu yer alacak. Kavaklı’daki gençlerimizden kadınlarımıza kadar herkes ücretsiz bir şekilde buradaki hizmetlerden faydalanabilecek. Çok hızlı bir şekilde planlarını bitirdiğimiz ve 25.000 dönüm yer ayırdığımız Kavaklı Futbol Stadı gençlerimize hayırlı uğurlu olsun. Öyle uzatmak, suya yazı yazmak ve katalog belediyeciliği yapmak yok. Bizim söz verdiklerimiz devlet sözüdür. 1 yıl içerisinde bu saydığımız hizmetler Kavaklı ile buluşacak. Aynı zamanda Kavaklı sanayisi, tarımı ve turizmiyle Silivri’nin göz bebeği olmaya devam edecek” diye konuştu.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

CHP YÖNETİCİSİ AKP’YE (Mİ?) ÇALIŞTI

Ortaköy Mahallesi muhtarlık seçimlerinde Silivri CHP İlçe Yöneticisi Ebru Akgün Pekel’in AKP’li…

SELİMPAŞA’DA OTOPARK KAVGASI: 1 ÖLÜ

Selimpaşa’da iki vatandaş arasında çıkan otopark kavgası ölümle sonuçlandı. Mahallenin sevilen isimlerinden…

15 YAŞINDAKİ KIZI KAÇIRAN SERVİS ŞOFÖRÜ YAKALANDI

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında Silivri’de yaşayan 15 yaşındaki kızı Yasemin…

ÖZCAN IŞIKLAR’DAN İLK RÖPORTAJ

Özcan Işıklar Milletvekili adaylığı ile ilgili ilk röportajı Silivri’nin Sesi TV’ye verdi. …

ALİ KORSAN SİLİVRİ ORMANLARININ SORUNLARINI ANLATTI

Silivri Çevre Derneği Başkanı Ali Korsan, Dünya Ormancılık Haftası etkinlikleri kapsamında Sarıyer’de…

GÖRÜNTÜ VAR, ALTYAPI YOK

Silivri Sahili’ndeki Köy Pazarı uzun bir süreden bu yana açık olmasına rağmen…

SAHTE GAZETECİ ÖĞRETMEN ÇIKTI

Kendisini Silivri Haber Ajansı’nın sahibi olarak tanıtan kişinin öğretmen olduğu ortaya çıktı.…

İYİ PARTİ’DEN SKANDAL BEĞENİ

İYİ Parti Silivri İlçe Teşkilatı’na ait, İlçe Başkanı Gökhan Ceylan’ın imzasını taşıyan…

MHP’DE ART ARDA İSTİFALAR

MHP Değirmenköy Mahalle Temsilcisi Murat Çılgın “İlçe Başkanı’nın tutarsızlığını” sebep gösterip istifa…