ARSLANTAŞ NEYİN PEŞİNDE?

Seçimlerin yaklaşması ile birlikte Silivri’de de Milletvekili aday adayları bir bir ortaya çıkmaya başladı. CHP’de Özcan Işıklar, Doruk Bulut, Dilruba Önal, AKP’de eski ilçe başkanı, TOKİ Anadolu Lisesi Müdürü ve Hakan Arslantaş aday adaylıklarını açıklayan isimler.

Bu isimlerden Hakan Arslantaş’ın Silivri girişinde ofis olarak kullandığı bina kaçak olarak inşa edildi ve daha sonra imar barışı ile yasal hale getirildi. Bu binanın inşaatına ve uzun süre kaçak olarak kullanılmasına Silivri Belediye Başkanı müsaade etti.

Hakan Arslantaş hakkında iddialar bununla sınırlı değil elbette. Önümüzdeki günlerde uzun uzun tüm iddiaları, özellikle de müşterilerini mağdur etme iddialarını, şahitleri ve bizzat konuşan kişilerle birlikte gündeme getireceğim.

Peki, sosyal medyada Cumhurbaşkanı Erdoğan ile olan bir fotoğrafını servis edip “Ankara’da AKP Genel Merkezi’nde ve TBMM’de görüşmelerde bulunduktan sonra aday adayı olduğu” şeklinde paylaşım yapan, bu sayede de “Erdoğan ile görüştüğü ve kendisinin adaylığına ‘olur’ verdiği” algısı oluşturmaya çalışan Arslantaş’ın asıl amacı ne?

hakan 1170x658 1

Arslantaş’a yakın kaynaklar, Milletvekili aday adaylığının bir pazarlık malzemesinden ibaret olduğunu söylüyor. Arslantaş’ın asıl amacı, yine kendisi gibi Milletvekili aday adayı olmak isteyen eski ilçe başkanından boşalan koltuğu kapmak. Yani AKP Silivri İlçe Başkanı olmak. Bu yüzden elini yüksekten açıyor ve milletvekili aday adayı oluyor. Adaylığı eleme aşamasında reddedilince, “teselli ikramiyesi” olarak AKP Silivri İlçe Başkanlığı’nı talep edecek.

Şimdi hakkını yemeyelim, istifa eden eski ilçe başkanı, Cumhur İttifakı içerisinde Volkan Yılmaz’a kök söktürüyordu. AKP oylarıyla Silivri Belediye Başkanı seçilen ama seçildiği günden bu yana AKP’ye sırtını dönen, işe alımlar dahil olmak üzere her konuda kendi partisi, Cumhur İttifakı’nın küçük ortağı, Silivri’de %3 oyu olan MHP’ye torpil geçip, AKP’ye üvey evlat muamelesi çeken Volkan Yılmaz’ı gerek İl Başkanlığı, gerek Genel Merkez, gerekse “daha yukarıda” sürekli şikayet eden ve yola getiren kişi eski ilçe başkanıydı. Bu yüzden, bir kesim tarafından gaza getirilip Milletvekili adaylığı için istifa etmesinin sağlandığı bile söyleniyor.

İşte Arslantaş, bu koltuğa göz dikmiş durumda. Arkasında ise kaçak ofis binasına göz yuman ve daha birçok ilişkileri olan Volkan Yılmaz var. Amaç, yerel seçimlerden önce Volkan Yılmaz’a yakın birini AKP Silivri İlçe Başkanı yapıp, Yılmaz’ın ikinci dönem adaylığını garantilemek, AKP’nin Silivri’de aday çıkarmasının önüne geçmek.

288116861 10160961516517281 606173976107832682 n

Hakan Arslantaş bu yolda sadece bir piyon. Milletvekilliği aday adaylığı yolunda harcadığı “kaynağı belirsiz(!)” paranın kaynağı konusunda bu ilişkiler bir ipucu veriyor.

Total
0
Share