BALCIOĞLU: “BEN SİLİVRİ’NİN MUHAFIZIYIM.”

silivri sayalar kirmizi biber

Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu, Silivri İlçe Tarım ve Ormancılık Müdürlüğü’nün Sayalar Mahallesi’nde düzenlediği kırmızı biber fidesi dağıtım programına katıldı. Program kapsamında, ilçedeki kadın çiftçilere 223.000 adet kırmızı biber fidesi dağıtıldı.

Başkan Balcıoğlu, kadın çiftçilerin üretimdeki önemine vurgu yaparak, “Kadın çiftçilerimiz, tarım sektöründe önemli bir yere sahiptir ve onların emekleri, ilçemizin tarımsal üretimine büyük katkılar sağlamaktadır. Silivri Belediyesi olarak, kadın çiftçilerimizin her zaman yanında olacağız ve onlara gereken desteği sağlayacağız” dedi. Bu yıl, 200’den fazla kadın üreticiye dağıtılan fidelerle, kadın çiftçilerin üretimdeki rolünün güçlendirilmesi hedefleniyor.

Tarımın Önemi ve Geleceği

Tarımın, Silivri’nin kalbinde yer alan en önemli sektörlerden biri olduğunu belirten Balcıoğlu, “Silivri’nin bereketli topraklarını en verimli şekilde kullanarak, ilçemizi tarım ve hayvancılık üssü haline getirme yolunda emin adımlarla ilerliyoruz” ifadelerini kullandı. Tarım alanlarının korunacağını ve ranta, talana ve betona kurban edilmeyeceğini vurgulayan Başkan Balcıoğlu, bu toprakların gelecek nesillere en iyi şekilde aktarılacağını belirtti.

İş Birliği ve Gelecekteki Destekler

Başkan Balcıoğlu, Silivri’de sürdürülebilir tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin desteklenmesi için kurumlar arası iş birliğinin önemine dikkat çekti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile iş birliği içinde birçok projeye imza attıklarını ve bu projelerde Silivri’nin önemli bir yer tuttuğunu ifade eden Balcıoğlu, “Ekrem Başkanımız kendini İstanbul’un Muhafızı olarak tanımlıyor. Bende Silivri’nin muhafızı olarak, tarım alanlarımızı koruma ve geliştirme sorumluluğunu kendime borç biliyorum” dedi.

Total
0
Share